סיבות מדוע Ethereum עשוי להיות הביטקוין החדש

“The Flippening” הוא מונח רופף המשמש יותר ויותר בדיונים על מטבעות קריפטוגרפיים בימים אלה. הביטקוין נותר הקריפטוגרף הגדול בעולם, הן בהערכה והן ביישום, מאז הקמתו לפני מספר שנים. עד היום לא היה מטבע עם יכולת לעקוף את הביטקוין. רבים טוענים שזה השתנה כעת לאחר שהאת’ריום הגיע.

בארבעת החודשים האחרונים, חלקו של ביטקוין בשווי השוק בתעשייה צנח בכ -48% מדהים, מ -87% בפברואר ל -39% ביוני. מהצד השני, את’ריום, שנמצא בשוק פחות משנתיים, ראתה את חלקה מ -5% ל -31% בשנת 2017.

מדוע “The Flippening” אולי קרוב יותר ממה שהוא נראה

את’ר ריחף סביב 9 דולר עד מרץ השנה, שלאחריו נרשמה צמיחה מסיבית של ממש מתחת ל -400 דולר לאחרונה. קפיצה זו לא הותאמה על ידי ביטקוין, אשר עלה לסכום נמוך בהרבה בנקודות האחוז בחצי השנה האחרונה. לאנשים דעות מעורבות בנושא: יש הסבורים כי עתיד המטבעות הקריפטוגרפיים טמון באלטקוינים, אחרים סבורים שביטקוין יעלה ויזרח לאחר SegWit, אחרים מרגישים שביטקוין פשוט יתפוגג, רק כדי להחליף אותו באת’ריום ובמטבעות אחרים..

איור 1: תרשים ה- BTC של 90 יום ב- BTH

גורם נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שאת’ר הוכיח את עצמו כיותר מאשר רק מטבע קריפטוגרפי. Ethereum עושה שימוש ב”חוזים חכמים “, מסגרת המאפשרת לבנות אפליקציות רבות מעליה. כלומר, את’ר היא המערכת המושלמת להנפקות מטבע ראשוניות (ICO), מימון המונים, מסחר במניות וכו ‘. לכן, במונחים רחבים יותר, ניתן להשתמש יותר באת’ר וניתן לצפות שיהיה לו נפח עסקאות גדול יותר בעתיד..

ידוע שלאת’רום יש זמן עסקה מהיר בהרבה מביטקוין. בניגוד לביטקוין, שגודל החסימה שלו הוא 10 דקות, גודל החסימה של אתר מכוון להיות ~ 12 שניות. משמעות הדבר היא כי אישורי אתרים בדרך כלל מהירים בהרבה מביטקוין. הטכנולוגיה שעומדת מאחורי עיבוד הבלוקים המהיר היא פרוטוקול GHOST של את’ריום.

סיבות מדוע Ethereum לעולם לא תעקוף את הביטקוין

באופן קפדני, השוואה בין אתריום לביטקוין היא כמו השוואה בין תפוחים לתפוזים. הם מעולם לא נועדו להיות מתחרים. הביטקוין תוכנן כמטבע – ולכן הצמתים מאמתים את כתובת הביטקוין. Ethereum לעומת זאת משתמשת באתרים כ’אסימונים ‘(שימו לב, אני לא משתמש כאן במילה מטבע) עבור פלטפורמת החוזים החכמה שלה. מייסדי את’ריום עצמם מפיצים את הרעיון שאין להשתמש באיתר כמטבע, אך ההייפ גרם לכולם להחשיב אתר כקריפטו.

נקודה נוספת שיש לציין היא שהביטקוין מטבעו הוא מעט: יש מכסה לכמה ביטקוין ניתן לייצר. רק 21 מיליון ביטקוינים עתידים להיקרות אי פעם, מה שהופך את דפלציה מטבעית במהותה. אתר הוא מטבע אינפלציוני שכן ניתן לכרות 18 מיליון אתרים מדי שנה, מה שהופך אותו למטבע של הגדלת ההיצע. בתיאוריה, מחירו של אתר יירד לטווח הארוך, בעוד שביטקוין ימשיך לצמוח עקב צמצום ההיצע. בנוסף, מספר האתרים הנמצא במחזור הוא כבר בערך פי 6 מזה של ביטקוין (~ 92 מיליון ETH עד ~ 16 מיליון BTC).

“ביטקוין הוא כסף טוב יותר, דפלציוני & נָדִיר. אתר הוא לא באמת כסף, אינפלציוני & שׁוֹפֵעַ. לפליפינג אין שום היגיון. ” – ויני לינגהם, מייסד שותף של גיפט

איור 2: מספרים ‘The Flippening’

פרספקטיבה כוללת

 כדי שההתהפכות תתקיים, הזוג ETH / BTC צריך להגיע ל 0.177. אין זה משנה מה המחיר של אחד המטבעות הללו, אך ברגע שמגיעים לערך זה, שווי השוק של את’ריום יעבור את זה של ביטקוין. בנקודה זו את’ריום תהיה רשמית המטבע הקריפטוגרפי הגדול בעולם לפי שווי שוק.

האם ההתהפכות הולכת לקרות? זהו נושא שמספק השערות רבות שתפס לאחרונה את תשומת ליבם של כולם. התשובה היא שאנחנו לא יודעים. אם את’ריום מרוויח רווחים נוספים, זה רק עניין של זמן עד שאתריום ישלוט בשוק. עם זאת, יש לדעת כי היוצרים והמתחזקים של את’ריום אינם מתכוונים לגרום לכפייה בכוח, שכן לטענתם, “ביטקוין ואת’רום הם טכנולוגיות שונות לחלוטין שלא ניתן להשוות”. השוק בוודאי חרד מאירוע כזה שכן הוא מעולם לא התרחש לפני כן. יש אנשים האופטימיים כי גידול האלטקוינים פירושו מגוון רב יותר בעתיד, ללא מטבע ששולט ביותר מ -20% מהשוק. יש שחוששים שה -1 באוגוסט יהיה היום בו עליונותו של ביטקוין תיפול בידי את’ריום. תהיה התוצאה אשר תהיה, דבר אחד בטוח: עולם המטבעות הקריפטוגרפיים מעולם לא חווה אי ודאות רבה יותר לגבי העתיד מאשר לפני כן.