ויכוח קנה המידה של ביטקוין

כרגע מתקיימים מספר רב של דיונים במטרה להבין את השיטה הטובה ביותר שיש לקנה מידה של ביטקוין. בשל האופי המורכב של רשת הקריפטו, לא ניתן להשתמש בדמויות אנושיות לבד על מנת לקבל מידע שימושי להתקדם עם הוויכוח.

בצד אחד של הדיון, ישנם מפתחי הליבה של הביטקוין. הם תרמו רבות לפיתוח המטבע הקריפטוגרפי. בצד השני, תוכלו לראות את ספקי החומרה ובריכות הכרייה של ביטקוין, שמבוססות על סין. הם גם ממלאים תפקיד מרכזי מאחורי התקדמות המטבע הקריפטוגרפי. ללא תרומות של שתי הצדדים הללו, לא ייתכן שקיימת מטבע-קריפטו כמו ביטקוין.

בעת ניתוח משוב המתקבל ממספר בריכות כרייה כגון BW, Bixin ו- AntPool, ניתן לראות בבירור כי ישנן נקודות מבט רבות ושונות לגבי אופן הגודל של הביטקוין. כל התרבות הקשורה לביטקוין הופכת לפעמים לוויכוחית. פער התקשורת הקיים בין סין למדינות דוברות האנגלית תרם רבות לעובדה זו. בשל ההבדלים בשפות האם, קיים פער גדול בתקשורת.

עובדה זו תוארה בבירור על ידי וירג’יליו ליזרדו ג’וניור, שהוא ראש הבינלאומי בקבוצת ביטבנק. זו הקבוצה שבבעלותה בריכת ה- BW. לפי וירג’יליו ליזרדו ג’וניור, ההבדל בשפה הקיים בין שני הצדדים הוא עצום. לעתים קרובות זה יכול להוביל אותם לקראת תקשורת לא נכונה. אין כלל נוכחות סינית בפורומי הביטקוין שבהם מדברים אנגלית. כתוצאה מכך, הסטריאוטיפים של כורי הביטקוין הסיניים נוטים להמשיך בהתפשטות. ג’יהאן וו, שהוא מייסד שותף של ביטמיין, הסכים גם הוא לעובדה זו. לפי ג’יהאן וו, לא מתקיימים דיונים משותפים בין שתי הצדדים העוסקים בדיון. כתוצאה מכך, האינטרסים והקול של כורי הביטקוין לעיתים קרובות אינם מובנים בצורה לא נכונה והם אינם מוצגים בצורה הנכונה..

חקר אופי הבעיה

הגדרה ברורה לגבי אופי הבעיה הקיימת בין כורי הביטקוין הסיניים לבין הקהילה המערבית ניתנה על ידי ליזרדו. ליזרדו הוא אחד המערביים המוחלפים ויש לו הבנה ברורה לגבי התרבות הקיימת בסין. לפי ליזרדו, אין כלי תקשורת זמין עבור הכורים בסין שיאפשרו לקולם להיכבות. זה יכול לתת חיים לחוסר אמון כמו גם לנרטיבים מעוותים יחד עם הזמן. ליזרדו גם הצהיר כי ישנה נטייה בקרב כורי הביטקוין בסין ללכת יחד ולהקים ישות מונוליטית.

החזונות הקיימים לגבי העתיד נכון לעכשיו הם מגוונים במקצת. לפי וו, שהוא אחד התומכים הפתוחים של Bitcoin Unlimited, יש הרבה דעות שונות בקרב הכורים בנוגע לוויכוח בקנה מידה של ביטקוין. הם לא מצפים לפירוק כלשהו של המטבע הקריפטוגרפי. במקום זאת, הם מעדיפים ליישם ולתחזק את הפרוטוקול, דבר שיכול בסופו של דבר להוביל את כולם לקהילה בריאה. עם זאת, וו הצהיר כי הוא מאמין מאוד שיש צורך ביישומים מרובים לצורך תחזוקה נאותה של המערכת האקולוגית של ביטקוין.

עדיפויות בעסקים

וו גם הצהיר את העובדה כי חוות כריית ביטקוין שאפשר למצוא בסין כמו גם באזורים אחרים בעולם הם עסקים גרידא. כתוצאה מכך, לכולם יש אסטרטגיות עסקיות ואג’נדות משלהם. ישנו רעיון כללי בקרב כורי הביטקוין כי יש צורך בלוקים גדולים יותר בקריפטו. למרות שיש להם את הרעיון להשיג חסימות גדולות יותר, הם מעדיפים להתרחק מהדיונים הפתוחים. במקום זאת, הם פשוט שומרים על התמקדות בפעילות השוטפת שמועברת על ידי העסק.

עובדה ידועה היא שמידע בסיסי על חוות ביטקוין שקיימות בסין אינו חשוף הרבה לעולם החיצון. לעתים נדירות אנו מגיעים לראות סרטונים או תמונות של מחסני התעשייה בקנה מידה גדול המצוידים במכונות הכרייה של ביטקוין. עם זאת, אנו לא מוצאים שום דבר אחר. חוות ביטקוין אלה ממוקמות בעיקר באזורים הכפריים של סין. כתוצאה מכך, רוב האנשים העובדים בחוות אלה מגיעים מרקע סיני מסורתי. אחת הסיבות המרכזיות שתרמו למספר הגדול של חוות ביטקוין שקיימות בסין היא הזמינות של חשמל זול.

אספקת החשמל הזמינה עבור חוות הביטקוין בסין מהימנה גם כן. לכן, חוות כריית ביטקוין שקיימת כעסק לעולם לא תמצא אותה כמשימה קשה להתקדם עם הפעילות העסקית השוטפת. מצד שני, הקמת חוות כריית ביטקוין חדשה אינה פרויקט גדול והיא אינה דורשת לוגיסטיקה מדויקת.

תפקיד התפקיד של הכורים העובדים בחוות הכרייה של ביטקוין בסין הוא חוזר במקצת. הם צריכים בעיקר לעבוד על התקנה, תחזוקה ותיקונים של מכונות הכרייה ומתקנים אחרים. בנוסף, הם יצטרכו לעקוב אחר הטמפרטורה הקיימת בחלקים שונים בחוות כריית הביטקוין ולוודא שהכל ברמה בטוחה. עם זאת, נדרשת תשוקה רבה לניהול פעולות חוות הכרייה של ביטקוין מכיוון שאלפי כורים נמצאים שם ויהיה צורך לבדוק אותם 24/7.

מרבית האנשים העובדים בחוות הכרייה מגיעים מיישובים מקומיים. לאחר מכן הם מקבלים הכשרה מתאימה על ידי העסק על מנת להפוך לעובדי תחזוקה וטכנאים. עם זאת, כל הכורים הללו נלחצים מהמחויבות שיש להם 24 שעות ביחס לתפקיד.

סיכום

מפתחי הליבה של ביטקוין והאנשים הסינים העובדים בחוות כריית ביטקוין מתלבטים זה עם זה. אם ניתן לפתור את נושאי התקשורת הקיימים ביניהם, ניתן לסיים את הוויכוחים הללו והם יוכלו להגיע לדעה בסיסית אחת..