מתמודדי אתריום

מתמודדי אתריום אלגורנד טרון קאווה קיבר

את’ריום פתחה את מהפכת DApp עם טכנולוגיית הבלוקצ’יין החדשנית ותכונותיה. כאשר DeFi צבר כוח, Ethereum הפכה באופן טבעי לפלטפורמה הנבחרת בפועל על הכלים והפרויקטים השונים שלה. אך היא ממשיכה להישחק בגלל הצמיחה המתמשכת חסרת התקדים של DeFi וחוסר היכולת שלה להתמדה באופן ליניארי. התוכנית של את’ריום להתמודד עם הנושא על ידי מעבר מ”הוכחת עבודה “להוכחה הרבה יותר מדרגית. זה יצר הזדמנות לפלטפורמות בלוקצ’יין חדשות לתמוך בביקוש ההולך וגובר.

כמה פרויקטים הראו כל כך הרבה פוטנציאל במשיכת אפליקציות ופרויקטים של DeFi, שמומחים תהו באופן טבעי מי יהיה “הרוצח אתריום”. אבל עד כמה שזה נשמע מלהיב, הוכחה ככזו על ידי עקירת הג’אגרנה היא משחק כדור אחר לגמרי. 

במקום להיכנס לכל העניינים הטכניים של פרויקטים כאלה, המאמר יתמקד בהשקפה הכללית שלהם. זה יצייר תמונה הרבה יותר ברורה של מרחב DeFi הנוכחי. בואו לבדוק את הסטטוס הנוכחי של כמה פרויקטים הראויים לזכות בתג הרוצח את’ריום – שני מתמודדים מוקדמים ושניים.

EOS – הרוצח את’ריום ‘כמעט’

פרויקט הבלוקצ’יין הושק בתקוות גדולות שמאתגר ישירות את את’ריום בחוזים חכמים ובחזית DApps. אך מאז, הגז הראשוני דעך, והמעמד הנוכחי אינו מעורר אמון. מפתחים רבים, כולל שבטי EOS, אחד מיצרני ה- EOS החסומים המשמעותיים, החליטו לעזוב את הפלטפורמה בגלל היעדר ביזור ראוי לכאורה. בנובמבר 2019 הורידה EOS את רוחב הפס המפורסם שלה בכמה דרגות בגלל דואר זבל ברשת המחובר לכריית אסימונים EIDOS.. 

נתוני Defiprime מראים כי פלטפורמת EOS טוענת ל 22 פרויקטים מתוך 214 DeFi המופיעים שם. אך לא כולם מושכים מספר משמעותי של משתמשים. האתר הפופולרי DappRadar מדווח שרק ארבעה DApps מבוססי EOS גדולים מושכים כל תנועה משמעותית.

 • שיווי משקל –רכזת DeFi אינטראופרטיבית
 • פרוטוקול נמרץ – פלטפורמת הלוואות P2P
 • צ’ינטאי – פלטפורמת ליסינג אסימונים
 • EOS Microloan – פלטפורמה המציעה הלוואה מיקרו

עם זאת, מעקב אחר 30 הימים האחרונים של נתונים חושף את אפליקציות EOS DeFi הבאות שצוברות נפח עצום – 

 • דפיבוקס – פלטפורמת יישום חד פעמית של DeFi
 • Dmd. מימון –  פלטפורמת חקלאות ראשונה מבוססת EOS
 • רשת DeFis – רשת פיננסית פתוחה המשלבת מספר פרוטוקולי DeFi

B2B FinTech הוא פרויקט מרגש נוסף עם פוטנציאל. זהו נותן שירותים להנפקה, ניהול ומסחר ניירות ערך משני.

טרון

עולם DeFi אולי מצא רוצח אתריום אמיתי בטרון – לפחות נראה ככה, בזכות כישורי השיווק האגרסיביים של מייסדו ומנכ”ל ג’סטין סאן. הוא דוחף את טרון להפוך למוביל השוק הרוכב בכיוון הנוכחי של DeFi.

עם זאת, כבר זמן מה ברור שהפרויקט הופך לדוגמא מצוינת לשיווק העולה בהרבה על הישגיו הטכנולוגיים. 

ההישג העיקרי של טרון עד כה היה שחרורו של למעלה משני מיליארד מטבע יציבות USDT בתקן TRC-20 ברשתו. מעבר נוסף שמתקבל בברכה מנקודת המבט של המשתמשים הוא העברת USDT בחינם בין מרכזיות הגדולות והבינוניות – פעולה לא עשויה להיות לטובת העסק..

רשימת הפרויקטים מבוססת Tron של DappRadar מציינת כשלושה פרויקטים חשובים של DeFi –

 • רק – מערכת אקולוגית פיננסית המציעה הלוואות נכסים והגדרת ניהול. ה- IEO ה- JUST token נערך על ידי פולוניקס בפברואר השנה.
 • זיתיר פיננסים –. פלטפורמת הלוואות המציעה הלוואות TRX ומטבעות אחרים מבוססי אסימון TRC-20. זהו ה- DeFi הראשון בטרון.
 • Oikos.cash – פלטפורמת נכסים סינתטיים כמו Synthetix מבוסס Ethereum

כמה פרויקטים חדשים כמו Sun, Unifi Protocol או SharkTron יצרו נפח משמעותי ב -30 הימים האחרונים.

פרויקט Kava

מצד שני, Kava הוא פרויקט דה-פי לאחרונה שהראה הרבה פוטנציאלים. נבנה על קוסמוס SDK, זה פלטפורמה צולבת עבור DeFi. היא משתמשת במנגנון הקונצנזוס הוכחה-של-המימוש Tendermint כדי להביא לפרויקט תכונות מדרגיות ליניאריות. Kava השיקה את המסעדה שלה ב -10 ביוני 2020.

הפונקציונליות המרכזית של Kava דומה לזו של MakerDAO – שחרור המטבע שלה ב- USDX על ידי נעילת נכסים כבטוחה. עם זאת, הוא יכול להוסיף מטבעות קריפטו שונים מרשתות עצמאיות כגון Binance דרך אזור הקוסמוס. בפרט, מטבע Binance (BNB) הוא בחירה טבעית, שכן הן Binance והן Kava מעסיקים את Cosmos SDK המאפשרים שילוב קל. ביטחונות נכסים מרובי מטבעות אלו מאפשרים יכולת פעולה הדדית. בנוסף, Kava מתכנן להשתמש ב- XRP, BTC ו- ATOM כנכסי בטחונות. לצורך ממשל רשת, הוא משתמש באסימון המכונה Kava.

כמו את’ריום, גם קווא מדגיש את יכולת ההתחברות. מטרתו להפוך למוקד DeFi עבור מודל הרכזות והאזורים של קוסמוס. הודות לארכיטקטורה של Kava, מפתחים יכולים בקלות להעביר פרויקטים של DeFi מבוססי Ethereum כמו Augur ו- Compound לבלוקצ’יין של קוסמוס..

אלגורנד

אלגורנד הוא פרויקט נוסף של Blockchain 3.0 המרגיש את נוכחותו במרחב DeFi. זו פלטפורמת הנפקת וניהול נכסים המתמקדת בפיתוח תשתית ומערכת אקולוגית ברמה ארגונית. 

היא משתמשת באלגוריתם הקונצנזוס של Pure Proof-of-Stake כדי להביא להרחבה גבוהה, מהירות ואבטחה. אלגורנד יישמה בצורה מושכלת את רוב התכונות החיוניות שלה כמו ASA, חוזים חכמים, החלפה אטומית בשכבה -1 – והולכת הלאה במירוץ להיות רוצח אתריום עבור DeFi. השדרוג התקופתי הוא החזית של אלגורנד, כפי שמעידים הוספת חוזים חכמים ממלכתיים לגרסתו חסרת המדינה.

בשנת 2020, הן Tether והן Circle השיקו את מטבעות היציבות שלהן (USDT ו- USDC) בפלטפורמת אלגורנד. IDEX הוסיפה גם את אלגורנד כדי לפתח את שירותי DEX מהדור הבא. חלק משותפויות קריטיות אחרות של DeFi הן כדלקמן – 

 • CBDC של איי מרשל – אלגורנד היא פלטפורמת התשתית הנבחרת לפיתוח המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי במדינה
 • IBMR.io – באמצעות מערכת הטוקניזציה החזקה של אלגורנד, היא יוצרת מערכת מיקרו-מימון למעמד העובדים העירוני של דרום אסיה.
 • מותך – מציע יציב על נכסי הזהב של אוסטרליה באמצעות אסימון.
 • רפובליקה – מציע ניירות ערך דיגיטליים בפלטפורמה.

הנוכחות הגוברת של שיתופי פעולה של DeFi ברשימה הארוכה של פרויקטים של שותפות מעידה על הפופולריות הגוברת של אלגורנד.

סיכום

עד כמה שזה נשמע מרגש, להיות רוצח את’ריום קשה (אבל לא בלתי אפשרי), בעיקר בגלל שלאת’רם הייתה נקודת התחלה משמעותית. אז לעת עתה, המונח מרמז על אתגר על את’ריום על בסיס שווה. למרות שפרויקטים קודמים לא הצליחו לעמוד בהייפ (בינתיים), צצו כמה פרויקטים חדשים עם פוטנציאל ממשי. אך דבר אחד אושר – יישומי גידול של DeFi ייצרו בסופו של דבר פרויקטים כאלה של דוכני בלוקצ’יין 3.0.

הצהרת אחריות: זהו מאמר ממומן ומכיל הצהרות חיוביות על העתיד. הקפידו לערוך מחקר משלכם! Crypto-News.Net אינה אחראית לכל הפסד שייגרם כתוצאה מאינטראקציה שלך עם תוכן זה.