כריית מטבעות קריפטו לעומת כריית ביטקוין

הביטקוין הוא הפופולרי ביותר בקרב כל מטבעות הקריפטו בשוק. לכן, בבואנו לבחור איזה סוג מטבע קריפטו משתלם ביותר עבורי, התשובה הגיונית ביותר היא ביטקוין.

ישנם לפחות 710 מטבעות כאלה למסחר נכון לשנת 2016. עם זאת, רק ל 26 יש שווי שוק של יותר מ -10 מיליון דולר נכון לינואר 2017..

השאלה המהותית היא: מה יותר רווחי לשלי? האם זה ביטקוין או כל מטבע דיגיטלי אחר? כדי לגלות, הצעד הראשון הוא להבין את ההגדרה והמושג של כרייה.

מה זה כרייה?

הכרייה מתבצעת לביצוע יחידות מטבע חדשות. זו משימה קפדנית מבחינת חישובים. כריית מטבע דיגיטלי דורשת כוח עיבוד משמעותי אשר מנוצל לאימות עסקאות. מחשבים עושים את מספר המחנקים או חישובים מסובכים וארוכים. לפיכך, מחשבים מתוגמלים על פתרון בעיות מפותלות במתמטיקה.

מחקרים מראים כי ניתן לדמות כריית ביטקוין בשנים הראשונות למטבעות זהב שנופלים מהשמיים. מאז הוא צמח מסטארט-אפ גרידא לפלטפורמה פיננסית מיוחדת ורמה גבוהה יותר. עם זאת, זה היה קצר מועד להיום רק מומחים בעלי טכנולוגיה מיוחדת יכולים לחלץ ביטקוין ברווחיות. הכרייה נותרת כדאית מבחינה טכנית, אם כי בעלי מערכות בעלות יכולת נמוכה יגלו שמשאבים רבים יותר משמשים לחשמל מאשר מה שמייצר מכריית מטבע.

הקושי בכריית הביטקוין גדל ברציפות כאשר הכורים שואפים לרכוש את חומרת הכרייה העדכנית ביותר. האם זה עדיין רווחי עבור כורים רגילים?

כריית ענן ומטבעות אחרים

אין שום סיכוי שכריית ענן כמו cex.io תישבר לשוויון. נראה שאי אפשר לבוא עם מקסימום 0.02 מטבעות (BTC) ולמכור אותם בשווקים. Cex.io היא חילופי מטבעות קריפטו גדולים עם נפח חודשי גדול המאפשרת למשתמשים לרכוש או למכור ביטקוין 24/7 בנוחיותם..

אלטקוינים צצו. Altcoin פירושו “אלטרנטיבה ביטקוין” ומקווה להחליף או לשנות רכיב ביטקוין אחד. Coinwarz.com אומר שיש מטבעות רבים שהם 4,000 אחוז יותר רווחיים מביטקוין. Litecoin גם רווחית יותר ב -2,800 אחוזים. זהו עמית לעמית מטבע וירטואלי ותוכנות קוד פתוח המורשות על ידי MIT / X11.

בינתיים, הביקוש של יחידת העיבוד הגרפי (GPU) לכריית סקריפטים ממשיך לגדול עם אתרי מסחר אלקטרוני כמו Amazon.com ו- Newegg המחפשים הרבה כורים חדשים ויעילים ביותר. ערך מכירה חוזר של מעבדי מיקרו-עיבוד מתקדמים הולך ותופס מקום כאשר כורי מטבע וירטואלי ממהרים לקנות אותם ולהתחיל לכרות לפני שפורסמה גרסה כלשהי של קוד קריטי משולב יישום ספציפי (ASIC).

ניתן להמיר אלטקוינים בביטקוין דרך בורסות אלטקוין, למשל bter.com. חלקם מציעים תכונת מכירה אוטומטית המאפשרת למכור מטבעות שהופקדו בכתובת חשבון המשתמש באופן אוטומטי עבור ביטקוין. משתמשים יכולים לסחור ב- Altcoin כדי לייצר רווחים נוספים. אז כורים נוטים לכרות את הביטקוין ולא את הביטקוין שמרוויח יותר כסף?

להלן מספר נקודות שיש לקחת בחשבון:

  • משתמשים רבים עדיין סומכים על הביטקוין ומשערים שערכו של המטבע הדיגיטלי יגדל לבסוף.
  • ASIC אינה מסוגלת לכרות מטבעות scrypt. רוב אלה Altcoins מבוססים על Scrypt.
  • הביטחון והיציבות של ביטקוין גדלים ככל שכריית הבלוקים מתעצמת והקושי מתרבה.
  • משקיעים לא רק משקיעים למטרות רווח. הם מצפים שמטבע הקריפטו יתברר כמטבע העתודה הבינלאומי.

על אף ההתפתחויות הללו, כריית אלטקוין עם יחידות עיבוד גרפי עדיין רווחיות.

רווחיות במילייה של היום

כריית ביטקוין נשארת רווחית עבור אנשים מסוימים. קל יותר לרכוש מכונות חסכוניות בעלות דרישות אנרגיה מינימליות. בקיצור, העלויות הכוללות מופחתות במידה ניכרת. כדוגמה, יש מכונות שמשנות הגדרות כדי להוזיל את ההוצאות. מומלץ לכורים פוטנציאליים לבצע ניתוח עלות ותועלת על מנת להבין את מחיר השוויון. יש לבצע זאת לפני רכישות בעלות קבועה.

יש להתחשב במשתנה הבא:

  • עלות חשמל או תעריף חשמל. הכורים צריכים להבין שהשיעורים משתנים בהתאם לעונה הנוכחית, ליום, לשעה ולגורמים אחרים.
  • יעילות מתייחסת להספק (הנמדד בוואט) הנצרך.
  • זמן צפוי לכרייה.
  • ערך הביטקוין בדולרים אמריקאים או במטבעות עיקריים אחרים.

ישנם מחשבני רווחיות מרובים שניתן להפיק מהאינטרנט העולמי. בין המחשבונים הללו מספקים vnbitcoin.org ו- mining-profit.org. אלה יכולים לשמש כורים פוטנציאליים להערכת משוואות עלות תועלת של כריית מטבע ביטקוין. מחשבוני רווחיות אלה שונים במקצת בהשוואה למחשבים אחרים שכן הם פחות מורכבים מבחינת התכונות.

חשוב לעבד את הניתוח מספר פעמים תוך שימוש ברמות מחיר שונות עבור ערך הביטקוין ועלות ההספק. במקביל, שנה את רמת הקושי כדי לקבוע כיצד היא משפיעה על הניתוח. גלה באיזו רמה ספציפית כריית ביטקוין מתגמלת. זה יהיה מחיר השוויון. כורים בודדים חופשיים להיות חלק מכל בריכת כרייה. זו קבוצה של כורים שמשתפים פעולה, עובדים במשותף ומחלקים רווחים. זוהי דרך להגביר את הקצב ולהפחית את קושי בכרייה. כמו כן, לכורים המאוגדים סיכוי טוב יותר כנגד רכזות מגה של כריית ביטקוין.

האם זה עדיין רווחי?

אנו חוזרים לשאילתה המקורית. האם כריית ביטקוין עדיין רווחית? האם זה יותר מעשי לכרות מטבעות קריפטו אחרים? בחר מחשבון רווחיות מקוון. בחר מספרים שונים והחליט על נקודת האיזון. כעת, החלט בעצמך אם אתה מוכן להקצות את ההון הנדרש או את המשאבים לרכישת חומרה. צפו את ערך מטבע הביטקוין בעתיד וברמות הקושי. ברגע שהמחירים והקושי יירדו, יהיו פחות כורים ויהיה קל יותר לקבל את המטבע. במקרה שהמחירים וקושי הכרייה יעלו, יותר כורים יילחמו על כך עבור פחות ביטקוין. זו בחירה שעליך לעשות.