יפן מכירה בביטקוין כשיטת תשלום

מטבעות קריפטו הפכו פופולריים בכל חלקי העולם. קבלה חוקית של ביטקוין בתוך יפן כאמצעי תשלום יכולה להיחשב כדוגמה מושלמת להוכחת העובדה שהוזכרה לעיל. הידיעה פורסמה רשמית על ידי הסוכנות לשירותים פיננסיים ביפן. לאחר קבלה משפטית, צפויה מועצת התקנים לחשבונאות במדינה לפתח מסגרת בה ניתן להבין כיצד מגזר חשבונאות יכול לתרום למטבע הדיגיטלי. תהליך זה ייקח איפשהו בסביבות 6 חודשים.

תקני חשבונאות

כאשר פורסמה הידיעה על קבלה חוקית של מטבעות קריפטוגרפיים, אנשים התחילו לברר האם עדיין נדרשים תקני חשבונאות או לא. הסיבה לכך היא שממשלת יפן לא הצליחה לתת הנחיות מתאימות לגבי אופן ביצוע עבודות הנהלת חשבונות כאשר מתמודדים עם מטבעות קריפטוגרפיים. זה יכול לתת חיים למגוון נושאים בטווח הארוך. לדוגמא, ישנן חברות ביפן המחזיקות הערכות שווי שגויות עם המטבע הווירטואלי. אם לא מקפידים על אמצעים חשבונאיים סטנדרטיים, יש סיכוי גבוה להם להסתיים בהפסדים גדולים.

מטבעות קריפטו כגון ביטקוין אינם משהו חדש לאנשים ביפן. עוד לפני הקבלה החוקית כאמצעי עסקה, אנשים השתמשו בו למטרות שונות. ממחקר שנערך לאחרונה, זוהה כי מטבעות קריפטוגרפיים בשווי 1.7 מיליארד דולר הופצו בתוך יפן בשנתיים האחרונות. מתוך אותם מטבעות קריפטוגרפיים, Bitcoin, Ripple ו- Litecoin מחזיקים מקום נכבד. שווי זה צפוי לעלות עד 9 מיליארד דולר עד 2020. לכן, זה הזמן הגבוה לחשוב על הכנסת סטנדרטים חשבונאיים למטבעות הקריפטוגרפיים, לפני שהחברות יפסידו הפסדים..

יפנים מסתגלים בהתאם

כעת הוכרז רשמית כי יפן מצפה להשתמש במטבעות קריפטוגרפיים בעתיד. כתוצאה מכך, האנשים יצטרכו להסתגל בהתאם. ממשלת יפן מצפה להפעיל את כלכלתן בעזרת טכנולוגיות טלקומוניקציה. לכן הצעד להתיר באופן חוקי מטבעות קריפטוגרפיים לעולם לא ייקח בחזרה וכל האנשים יצטרכו להסתגל בהתאם לשינוי.

החוקים החדשים לא יצרו כל השפעה על המסים הקשורים למטבעות קריפטוגרפיים. למעשה, המטבעות הקריפטוגרפיים נחשבים כערכים כמו נכסים. הם מוגבלים לפריטים, אשר מוקלטים אלקטרונית. הם אינם כוללים מטבע חוץ, מטבע יפני ושאר מטבעות נקובים כמו נכסים. זה יכול לשמש כאמצעי תשלום. ניתן להעביר אותו באמצעות עיבוד נתונים אלקטרוני בתמורה לפריטים אחרים.

האם מטבעות קריפטוגרפיים הם נכס?

עם החוקים שהועברו ביפן, מטבעות קריפטוגרפיים נחשבים כנכס כאשר הוא משמש לחשבונאות. ממשלת יפן נשאלה האם יש לרשום מטבעות קריפטוגרפיים לפי שווי שוק או שער בספרים. כדי לענות על שאלה זו, הממשלה העניקה חופש למפלגות הבודדות לבצע את בחירותיהן בהתאם.

יש להתייחס למטבעות קריפטו כאל נכסים חייבים במס. כתוצאה מכך, העסקות המתבצעות עם מטבעות קריפטוגרפיים חייבות במס. עם זאת, מטבעות קריפטוגרפיים שמקבלים ממדינות אחרות נחשבים לרכישות שאינן ניתנות להפחתה במס.

ההכנסה שאדם באמצעות מטבעות קריפטוגרפיים נחשבת למיניהן. זה יחול גם מיסים. למעשה, כמו הכנסה מתייחסת כהכנסות התפעוליות של תאגיד גדול. כל הנכסים הנשלטים על ידי מטבעות, במטבעות זרים או במטבעות יפניים, יוגדרו כנגד ההתחייבות הכספית.

הסדרת חילופים

תקנות המטבעות הקריפטוגרפיים שהועברו ביפן קשורות גם להוראות רישום ספק שירותי המרת המטבע. בנוסף, יושם מערכת כללים מתוחכמת במטרה להבטיח פריסה נכונה של שירותי המרת המטבע.

על מנת להיות ספק שירותי קריפטוגרפי, על המבקש להיות רשום כחברת מניות ביפן. צריך שיהיה לו משרד יחד עם נציג גם כן. יש דרישה כספית, שצריך לעמוד בה. הוא כולל סכום הוני של לפחות 87,300 דולר. בנוסף, חשוב שיהיו נכסים נטו חיוביים על מנת להפוך למועמד זכאי.

כאשר המועמד רשום בהצלחה, חשוב להקפיד על מערכת כללים על מנת להמשיך בפעילות. ראשית, המבקש יצטרך לקחת אחריות מלאה על אבטחת כל המערכות הקשורות. זה יבטיח שירות ללא טרחה לאנשים הנזקקים והם לא יצטרכו לדאוג לבעיות אבטחה.

המבקש יצטרך לפקח גם על נותני השירותים החיצוניים. זה צריך להיעשות לאחר אישור הסטטוסים שלהם. מיקור חוץ של השירותים יכול להעניק חיים למגוון נושאים. לכן, תקנה כזו חשובה ביותר. על מנת לספק הגנה משופרת למשתמשים, יש ליצור דוחות תלת-חודשיים בהתבסס על רשומות העסקה. יתרה מכך, חשוב להפריד בין פיקדונות המשתמשים לבין פיקדונות המבקש. יש לעשות זאת באופן מוגדר בחוק על מנת להבטיח שקיפות. יתר על כן, יש לנקוט בצעדים הדרושים על מנת להפריד את ההפקדות שביצע המשתמש במזומן או במטבעות קריפטוגרפיים תוך פרק זמן של שנה..

ביקורת חיצונית היא גורם שעל המועמדים לעולם לא לשכוח. חשוב לערוך ביקורת חיצונית לפחות פעם בשנה. על הביקורות להתמקד בהפרדת הדוחות הניהוליים והדוחות הכספיים. בנוסף, יש ליצור מערכות ניהול פנימיות, כך שניתן יהיה לטפל בתלונות במועד. למבקשים היה חשוב ליצור רשומות וספרים על השירותים שהם מציעים ולתחזק אותם. אחרון חביב, על המבקש למסור דוח שנתי וארבעה דוחות רבעוניים אודות הרשויות הרלוונטיות המשתמשות בטופס המפורט בחוק. זה יכול לעזור ליפן לעבור לרמה חדשה לגמרי של עסקאות עם מטבעות קריפטוגרפיים.