5 כללי הלוואות הביטקוין

כתב ויתור: Crypto-news והמחבר אינם אחראים בשום צורה להפסדים שעלולים להיגרם לכם ביישום הטכניקות במאמר זה. הלוואות ביטקוין כפופות לסיכונים גבוהים. השקיעו רק סכום שתוכלו להרשות לעצמכם להפסיד.

אם הביטקוין יחליף את מטבעות הפיאט הקיימים, עליו לבצע את כל הפונקציות שמטבע מרכזי מבצע. אחד המאפיינים העיקריים של בנקאות פיאט היא היכולת להלוות מטבע בריבית, או לקחת הלוואה כאשר הכספים נדרשים בדחיפות. לביטקוין יש מערכת הלוואות והלוואות משלו, וזה פשוט ממה שאתה חושב.

5 כללי הזהב של הלוואות ביטקוין

האנונימיות של ביטקוין הופכת את הלוואות הביטקוין לנושא שנוי במחלוקת: אחרי הכל, איזו ערובה יש לכם שלווה יחזיר לכם את הכספים? מרבית אתרי ההלוואות של ביטקוין מחייבים את הלווה למסור הוכחות זהות, אך אין גיבוי פיננסי בכל הנוגע להלוואה עצמה כלומר ההלוואות אינן מאובטחות. המשמעות היא שהלווה לא צריך להגיש נכסים כלשהם שניתן יהיה לחסל אותם במקרה של הלוואת ברירת המחדל.

אמנם זה אולי נשמע כמו נושא מרכזי – וזהו – יש 5 אמצעי זהירות עיקריים אשר יכול להפוך את הלוואות הביטקוין לעסק רווחי.

כלל 1: פיזור השקעותיך

הכלל הראשון להלוואות ביטקוין הוא להבטיח שההימורים שלך מופצים על פני מספר הלוואות, במקום הלוואה אחת. באופן הגיוני למדי, זה מבטיח שגם אם הלווה מחדל בהלוואתך, ההשקעות האחרות שלך יניבו רווח מספיק כדי לקזז את ההפסד היחיד. בדרך כלל ישנן 4 דרכים לגוון השקעות:

1. מבוסס על סכום ההלוואה

מימן חלק קטן מאוד מההלוואה המבוקשת, לרוב בין 10-20%. לכן, אם הלווה ביקש הלוואה של 1 BTC, תממן רק 0.2 BTC לכל היותר. זה מגדיל את האחריות על הלווה כיוון שהכספים מגיעים ממלווים שונים.

תן הלוואה אחת שתהווה רק 5-10% מהתיק שלך. אם יש לך יעד להלוות 1 BTC בסך הכל, אל תשאיל יותר מ 0.1 BTC לכל לווה. שמור על ההשקעה שלך בהלוואות שונות.

2. מבוסס על מיקום גיאוגרפי

בעוד שחלק אחד מהעולם יכול לחוות פריחה כלכלית, החלק השני יכול להיות במיתון. ככל שהתעסוקה צונחת, ברירת המחדל עשויה לגדול, לכן וודא שיש לך שילוב טוב של מדינות מפותחות ומתפתחות בתיק שלך.

3. מבוסס על משך ההלוואה

ההלוואות יכולות להיות בין מספר שבועות לכמה שנים. שמירת הלוואות ארוכות מפחיתה את עומס העבודה בסקירת לווים ויכולה להעניק הטבה לטווח הארוך. הלוואות לזמן קצר מאפשרות השקעה חוזרת ומשפרות את הנזילות. אתה פתוח לבחור את היחס שלך בין הלוואות לטווח ארוך לטווח קצר.

4. מבוסס על קטגוריית דירוג

לרוב שיעורי ריבית גבוהים יש סיכוי גבוה יותר לרייטינג נמוך. ביטבונד, למשל, מדרגת כל לווה מ- A ועד E. בעוד שבחירה בדירוגים נמוכים יותר כוללת סיכון גבוה יותר, היא מציעה גם ספקולציות רווחיות משתלמות. נסה להשאיר את עצמך באמצע, להחזיק הלוואות מאובטחות עם שיעורים נמוכים יותר כמו גם לא מאובטחים עם שיעורים מעט גבוהים יותר.

כלל 2: תנאי הלוואה לסכומים גדולים יותר

אם לווים מחדלים את הלוואותיהם, עומדות בפניכם שתי אפשרויות: לנקוט בצעדים משפטיים נגד הלווה באמצעות פרטיו, או למכור את התביעה מהלוואה זו לסוכנות גביית חובות. מכירת התביעה היא בדרך כלל אפשרות טובה בהרבה למלווים מכיוון שהיא מסייעת במניעת המאמץ הדרוש להליך משפטי. סכום ההבראה בדרך כלל טוב יותר כאשר ארגון מקצועי גובה את החוב מאשר אדם פרטי. עם זאת, אפשרות זו אפשרית רק כאשר סכום החוב נמצא מעל רף מסוים. אחרת זה יעלה יותר לגביית התביעה מאשר סכום התביעה עצמו.

מסיבה זו, עדיף להשקיע בהלוואות גדולות יותר כשמדובר בגביית חובות. עליכם לזכור שלמדינות שונות יש כוחות קנייה שונים, ומה שעשוי להיות הלוואה גדולה במדינה מתפתחת לא בהכרח יהיה גדול מאוד במדינה מפותחת. ההמלצה האישית שלי היא להשקיע בהלוואות בעלות ערך של 0.5 BTC בעולם המפותח, וכ- 0.25 BTC בכלכלות קטנות יותר.

זכור שהכלל הראשון חל עדיין במקרה זה. השקעה בהלוואה גדולה יותר לא אומרת שעליך להגדיל את התרומה שלך להלוואה (לשמור על השקעות מגוונות).

כלל 3: בדוק את מטרתו והיתכנותו של הפרויקט

לפני הענקת הלוואה, בדוק תמיד לשם מה האדם רוצה להשתמש בהלוואה. האם הרעיון מושך אתכם? או שזו הונאה? כל מועמד יכול לכתוב עד 1,000 תווים המתארים מה מטרת ההלוואה. ניתוח הכדאיות והרווחיות שלה בטווח הארוך. נסה למצוא כמה נכסים חלופיים שהלווה יכול לחסל אותם כדי לשלם את הלוואתו.

חשוב גם שתבין שלא כל הלווים יהיו דוברי אנגלית בשפת האם. נסו להתעלם משגיאות הדקדוק שלהם ובמקום זאת התמקדו במוצר שלהם. אם המימון הנדרש לפרויקט וסכום ההלוואה אינם תואמים, משהו עשוי להיות דגי. בדוק גם עד כמה הפרויקט שאפתן: אם מישהו צריך 1000 דולר כדי להקים מפעל לייצור מכוניות אז כנראה שתרמית.

כלל 4: היזהר מהסיכונים: השאיל רק כמה אתה יכול להרשות לעצמך להפסיד

עליכם להיות מודעים לכך שהלוואות הביטקוין עדיין חדשות מאוד, ולכן מעטים מאוד האנשים שיש להם ניסיון בנושא. ההלוואות יכולות להציע תשואות של עד 20% לאחריות, אך זה לא אומר שהן יכולות להשאיר את היתרה שלך על 0. אם פרויקט נכשל, או אם לווה מסרב לשלם, אתה לא צריך להיות על סף פשיטת רגל. . שמור על חלק קטן מהרווחים שלך בעסקי ההלוואות בהתחשב בכך שמדובר בהשקעה בסיכון גבוה.

כלל 5: למד מהשקעות קודמות

בדוק את התקדמות ההשקעות שלך לפחות פעם בחודש כדי לעקוב אחר התקדמותן. נסו למצוא מגמה בהשקעות רווחיות והכניסו את כספכם למיזמים דומים בעתיד. תקן את עצמך אם אתה רואה יותר מדי פרויקטים כושלים. לבסוף אפשר להשקיע בשלות. זה שהדברים לא מסתדרים בחודש הראשון לא אומר שהם לא יהיו בעתיד. השתמש בקישור זה כדי לראות נתונים סטטיסטיים על הלוואות ביטקוין.

בסך הכל נדרשת מעט זהירות ומודעות בזמן השאלת הביטקוין כדי להפוך אותו ממיזם בלתי אפשרי לכאורה לעסק צדדי רווחי במיוחד. במובנים רבים, הלוואות ביטקוין הן כמו השקעה בסטארט-אפים; הכסף שלך עשוי להפוך חברת מוסכים קטנה לחברת Fortune 500 בעתיד. רק זכרו להקפיד על רמת זהירות בריאה כשאתם עוסקים בהלוואות ביטקוין.