BitConnect מתמודד עם תביעות ייצוגיות

פלטפורמת ההלוואות לשעבר של מטבעות קריפטוגרפיים לשעבר, BitConnect, נפגעה בשורה של תביעות ייצוגיות על ידי משתמשים הטוענים כי החברה שחרפה נגנבה את כספם. הליטיגציה החלה בסוף החודש שעבר, לאחר שקבוצה של שישה משקיעי BitConnect הגישה תביעה לבית משפט מחוזי בארה”ב בווסט פאלם ביץ ‘, פלורידה. הקבוצה טוענת כי פלטפורמת החליפין של BitConnect הייתה “תכנית פונזי רחבת היקף”, וטוענת כי הפסידה 771,000 דולר על ידי שימוש בבורסה..

ברוך הבא לארץ הפלאות

ה תביעה משפטית  מכיל מילים מתוך “ברוכים הבאים לארץ הפלאות” מהמחזמר בברודוויי “ארץ נהדרת” וקובע: “בטח ש- Crypto-Wonderland שנוצר על ידי BitConnect היה טוב מכדי להיות אמיתי”. סגירת העסקים בינואר 2018 חשפה תוכנית פונזי, הפרות רבות של חוקי ניירות ערך ואלפי משקיעים שאיבדו [יותר מ] 90 אחוז מהאחזקותיהם..

התובעים בתביעה טוענים כי הפסידו מ -11,500 דולר ל -200,000 דולר, כאשר הסכום הכולל שהפסד שווה 771,000 דולר. התביעה מבקשת נזקים לכל “חברי הקבוצה”, המוגדרים כמשקיעים של BitConnect והקבוצה מבקשת לתבוע בשם המשקיעים בפריסה ארצית..

התביעה הוגשה על ידי דייוויד סילבר, ממשרד עורכי הדין סילבר מילר בפלורידה, ומטרתה לסייע לקבוצה “לבקש סעד מפצה ושוויוני המבטל את השקעותיהם ב- BitConnect ולהשיב להם את הנכסים והכספים שהובאו במרמה להשקעה.” BitConnect מואשם בהפרת חוקי ניירות ערך מדינתיים ופדרליים ועיסוק בשיטות סחר מטעות.

תוכנית ההלוואות של BitConnect כללה משתמשים בהחלפת הביטקוין שלהם במטבע הדיגיטאלי המקורי של האתר BitConnect Coin (BCC). מטבעות ה- BCC יושאלו בדרך כלל, והמשקיעים יגבו כל ריבית שנצברה מהלוואותיהם. עם זאת, עלה כי הריביות הגבוהות שהבטיח אתר ההלוואות היו טובות מכדי להיות אמיתיות. ה תובענה ייצוגית בתלונה שהוגשה לבית המשפט הפדרלי בווסט פאלם ביץ ‘נטען כי “הדברים ב- BitConnect לא היו כמו שהם נראו.” לטענת התובעים, האנשים העומדים מאחורי האתר הבטיחו ריבית יומית של 1% והחזר חודשי של 40%, ללא קשר לביצועי השוק..

מעניין שבנוסף לתביעה של BitConnect, התביעה מציינת גם קבוצה של משווקים בולטים ואנשי מדיה חברתית שקידמו את תוכנית ההלוואות וייתכן שהרוויחו כלכלית בכך שכפו על אחרים להירשם לתוכנית. גלן ארקארו, טרבון בראון, קרייג גרנט, ריאן הילדרת וקריפטוניק נקראו במיוחד בתביעה.

תוכנית פונזי

 התביעה השנייה שהוגשה בקשר לתוכנית ההשקעה הכושלת בקריפטוגרפים, הוגשה מטעם בריאן פייג ‘, תושב קנטקי, ומציינת את BitConnect International, BitConnect LTD, BitConnect Trading LTD ו- Ryan Maasen כנאשמים..

בתביעה שהוגשה בסוף החודש שעבר, פייג ‘מאשים את BitConnect בהפעלת תוכנית פונזי ומבקש להחזיר הפסדים שנגרמו כאשר מחיר אסימון ה- BCC ירד באופן דרמטי. לפני הידיעה בינואר לפיה הבורסה סגרה את פלטפורמת ההלוואות והבורסה שלה, BCC נסחרה במחיר של כ -300 דולר, שירדה מתחת ל -7 דולר זמן קצר לאחר ההודעה..

התביעה שהוגשה מטעם מר פייג ‘מצטטת: טענות BitConnect כי הן יספקו תשואה חודשית של 40% ותשואה של 3,000% במהלך שנה. ההגשה מביאה גם בעיה עם הגילוי שביצעה BitConnect, לפיה המשקיעים עשויים שלא לראות החזר על פיקדונותיהם, באומרו:

“לא צוין כי גילוי זה היה סיכון ש- BitConnect יכול לסגור באופן חד צדדי את פלטפורמת ההלוואות שלה, להמיר את כל ההשקעות של אנשים ל- BCC, לממן את השוק עבור BCC על ידי ביטול כל ערך עתידי של BCC ולסגור את החנות.”

בנוסף, התביעה טוענת גם כי ריאן מאסן פעל כסוכן לא רשום של BitConnect, והרוויח על ידי הטעיית משקיעים בכל התשואות הפוטנציאליות שהם יכולים להרוויח..

תביעה נוספת הוגשה נגד BitConnect בפלורידה, מה שהופך אותה לתביעה המשפטית השלישית שכזו שנפתחת במדינה והחמישית הכללית בארה”ב..

קבוצה המורכבת ממספר תושבי פלורידה הגישה את התביעה לבית המשפט המחוזי בארה”ב במחוז התיכון בפלורידה ב -7 בפברואר, בעוד שתביעות נוספות הוגשו בקנטקי ובמינסוטה..

בדומה לתביעות הקודמות, ישויות שונות הקשורות ל- BitConnect נקראות כנאשמות, כאשר בין המנויים רשומים מנהל BitConnect גלן ארקארו והיזם ריאן מאסן. התובעים מבקשים משפט מושבעים, ומקווים לקבל נזקים שיפרעו למשקיעים, ויסייעו בכיסוי עלויות המשפט, אם יצליחו..

בתביעה נטען כי BitConnect ביצע הונאה בכך שהפריז בפראות בתשואות האפשריות שהמשתמשים באתר יראו. בנוסף טוענים התובעים כי הנתבעים הפרו את חוקי המסחר והניירות ערך בפלורידה, ומכרו ניירות ערך לא רשומים במדינה..

ההתחלה של הסוף

הצוות שעומד מאחורי BitConnect היה קשה להתחקות מאחר שבאתר הרשמי של החברה לא פורטו פרטי קשר ולא סיפק מידע כלשהו על הצוות. למעשה, מידע מפורט על הפרויקט היה קשה להשיג כיוון שהמשרד אפילו לא הוציא נייר לבן.

למרות זאת, פלטפורמת ההלוואות עדיין הצליחה למשוך כמות משמעותית של כספים והחלה להצדיק את תשומת לבם של הרגולטורים במספר מקומות שונים. בסוף השנה שעברה הודיע ​​רשם החברות בבריטניה כי בית החברות שלח אזהרה מאיים על השבתת הפעולה.

הרשויות בצפון קרוליינה ובטקסס עברו גם הם לעצור את פעילות האתר והוציאו מכתבי הפסקת-והפסקה המזהירים את החברה כי היא אינה מורשית למכור ניירות ערך במדינותיהן. בחודש שעבר הוציא שר החוץ של צפון קרוליינה צו הפסקת זמני נגד BitConnect, ואילו מועצת ניירות ערך של מדינת טקסס (TSSB) הורה המשרד יבטל את מכירת האסימונים המתוכננת להתקיים ב -10 בינואר. BitConnect התכוננה להציע אסימונים עם תשואה שנתית של 100%, מה שהוביל את ה- TSSB להעפיל עליהם כ- ניירות ערך לא רשומים.

לאחר שסוף סוף נחקרו על ידי הרשויות והקפאת נכסיה כתוצאה מהתביעה שהגיש בריאן פייג ‘, ביטקונט סיימה את עסקי ההלוואות והודיעה כי תפסיק את הפעלת תוכניות ההלוואות והחליפין. ההודעה האשימה גם את הרגולטורים ואת “העיתונות הגרועה המתמשכת” בהחלטה.

כתוצאה מכך, ערך אסימון ה- BCC החל לצלול וירד משוויו של 2.6 מיליארד דולר בינואר. 6, לפי שווי השוק הנוכחי של כ- 30 מיליון דולר. אובדן הערך הפתאומי הביא לגל תלונות שהוטל נגד החברה, כאשר הרוב המכריע האשים את חילופי הדברים שהושקעו כעת בהיותם שירות הונאה.

תמונה מוצגת באמצעות ביגסטוק.