Xapo שומר על 10 מיליארד דולר בביטקוין Underground

מאז שנוצר ביטקוין והתחיל תהליך הכרייה, הפופולריות של המטבע הקריפטוגרפי המשיכה לגדול בהתמדה. הביטקוין תוכנן לאנונימיות וביטחון, אך באופן פרדוקסאלי ישנן נקודות תורפה רבות הקשורות לבעלות על מטבעות קריפטוגרפיים. זה עלול להוביל למצבים קשים רבים עבור בעלי מטבעות קריפטוגרפיים מתוקשרים, מכיוון שניתן לגנוב מהם את הנכסים שלהם בקלות (וללא עקבות), באמצעות סחיטה או אובדן המפתח הפרטי שלהם..

לאמיתו של דבר, גניבת הביטקוין המשמעותית הראשונה, של 25,000 BTC בשווי השוק של ימינו, בשווי של כ- 231 מיליון דולר, אירעה בשנת 2011 כאשר הביטקוין עמד על 19 דולר בלבד..

אז מה צריכים בעלי קריפטוגרפיה לעשות? כיצד הם יכולים להגן על עצמם מפני איומים פוטנציאליים ולהגביל את הסכנה למימון הצפנה שלהם?

ככל שיהיה שנוי במחלוקת (עבור קהילת הקריפטו), הפיתרון עשוי להימצא בשירותים מרכזיים כמו Xapo, במיוחד במקרים בהם אנונימיות כבר אינה אפשרות.

מה זה Xapo?

הכל התחיל כאשר ההוגה והיזם הארגנטינאי המתקדם ואצנס קסארס הבחין בהזדמנות העסקית הייחודית ב”להיות הבנק “של אחזקות דיגיטליות לאליטה העולמית..

קאסארס עם הגישה הדוגמטית שלו כלפי מטבע החוץ (הוא מאמין שביטקוין יהיה המטבע הדיגיטלי היחיד שישרוד את כולם) נלחם קשה ליצור רשת עצומה ובטוחה שתחמיא לאמונותיו. לאחר שבזבזנו כמה שנים וסכומי כסף לא ידועים בבניית מה שהיא ככל הנראה הרשת המאובטחת ביותר של קמרונות תת קרקעיים המפוזרים במיקומים פיזיים שלא פורסמו בשלוש יבשות שונות..

ארבע שנים לאחר מכן השיקה קאסארס סטארט-אפ מבוסס הונג קונג בשם “Xapo” שהוא האפוטרופוס הראשון שמנצל את החששות הביטחוניים הרווחים הקשורים לאחסון ביטקוין. האפוטרופוס נתון לתחומי הרגולציה. חברת הבת השוויצרית שלה נופלת תחת איגוד התקנים לשירותים פיננסיים המחייב אותה לעמוד בכל הכללים נגד הלבנת הון (AML)..

ל- Xapo יש תאגיד מבוסס דלאוור שנרשם ברשת אכיפת הפשעים הפיננסיים של משרד האוצר האמריקני ומורשה בכמה מדינות בארה”ב..

Xapo משרתת את לקוחותיה האמריקאיים באמצעות תאגיד זה, ומבטיחה עמידה בכל הציות האמריקני הדרוש.

השירותים של Xapo

ברחבי העולם, Xapo מספקת ארנק קריפטוגרפי, כרטיס חיוב של ביטקוין (כבר לא זמין) וכמובן קמרונות לאחסון קר.

  • מתווך ביטקוין – ניתן לרכוש ביטקוין ב- Xapo באמצעות סט אחר של העדפות תשלום. הם מציעים כרטיס אשראי, העברה בנקאית, מעבד תשלום מקוון והעדפות תשלום במזומן, אך לא כל אפשרויות התשלום זמינות עבור כל מדינה.
  • ארנק Xapo – אפליקציה לנייד וגישה מקוונת זמינים, הם מציעים דרך לאחסן מספר מטבעות פיאט והעברה ישירה של כספים אל וכספת Xapo.
  • כרטיס חיוב של Xapo – ארנק ה- Xapo מחובר ישירות לכרטיס חיוב של Xapo, הכולל פונקציות כמו כרטיס החיוב הרגיל, ההבדל היחיד הוא שהוא מגובה בביטקוינים במקום להשתמש במטבע פיאט. כרטיס חיוב זה היה זמין במדינות מקובלות, אך בינואר 2018, ויזה הדריכה את החברה כדי להפסיק את כל פעולות הכרטיס שלהם.
  • Xapo Vault – קמרון אבטחה מקסימאלי ידוע לאחסון קר המאחסן ביטקוין בבטחה.

לאחר הקמת התשתית, לקח על עצמו קסארס את המשימה העמלה לשכנע את בעלי העסקים העשירים ביותר בעמק הסיליקון כי ביטקוין יהפוך לנכס הקריפטו העולמי היחיד בעל הערך הגבוה. שעליהם להשקיע פיאט קשה ושמערכת האבטחה שלו הייתה הטובה ביותר עבורם.

הוא אכן רכש קהל לקוחות בלעדי מאוד שהביא לו תהילה בכל רחבי ארצות הברית וכינוי “חולה אפס” על היותו הגיבור הראשון של ביטקוין והזדמנויות עסקיות קשורות..

המשקיעים של קסאפו

על פי לקוחות Xapo אנונימיים, הערך הכולל של אספקת הביטקוין המאוחסנת כיום בקמרונות הוא 10 מיליארד דולר. במילים אחרות, היא מחזיקה ב -7% משווי שוק הביטקוין העולמי בבעלות גוף אחד או ביותר מ 98% מכלל הפיקדונות שנשמרו על ידי כ -5760 בנקים אמריקאים..

על מנת לספק הגנה משופרת על ה- BTC של לקוחותיו, קאסארס העביר את המטה של ​​Xapo בשוויץ לאחר שאימץ בונקר צבאי שהופסק למתקן אחסון קריפטו..

המשקיעים הבולטים של Xapo הם Benchmark, Greylock Partners, Index Ventures, Fortress Group, Ribbit Capital ו- Emergence Capital Partners, GrayScale, CoinShares וכו ‘שאספו לחלוטין יותר מ -540 מיליון דולר..

הביקוש הגבוה של קסאפו מוכח על ידי השקעותיהם של המיליארדרים ריד הופמן, מייק נובוגרץ, ג’ון ריד, די הוק ורבים אחרים..

כיצד Xapo שומרת על אחזקותיה?

מערכת האבטחה של ה- Xapo היא של טכנולוגיה חדישה. צריך לעבור כמה מחסומים של שומרים חמושים, מסדרונות בטון מזוין, דלתות פלדה משופרות, מנעולים ביומטריים עם תוכנת זיהוי אצבעות משוכללות ומעקב חזותי מתמיד בכל סנטימטר בכספת..

זה מתחיל באימות רב-גורמי ופילוח מפתח פרטי בשרתי מחשב גדולים המחזיקים את הביטקוין ומעולם לא היו מחוברים לרשתות כלשהן, במיוחד לאינטרנט, ואף פעם לא.

לקמרונות יש מנגנון גיבוי של כשל. זו הסיבה ש- Xapo היא מערכת האבטחה הבטוחה ביותר לאחסון קר בעולם. ל- Xapo יש פרוטוקול שנבדק היטב הדורש אימות מושלם של זהות הלקוח ואימות הבקשה לפני שהיא חותמת ידנית על העסקאות עם מפתחות פרטיים ממקומות קמרון מרובים..

אישור משלושה קמרונות נפרדים נדרש על מנת לאשר כל עסקה. כאמצעי הגנה נוסף, התהליך כולו לוקח למעלה מ- 48 שעות עד שהביטקוין המבוקש יופיע בארנק ה- Xapo מכספות החברה.

אם הלקוח מעוניין לבצע משיכה בימי עסקים, ההליך יכול להימשך עד 4 ימים אם סוף השבוע יגיע בין לבין. גם העלות שנגרמה בעסקאות וגם הזמן שנדרש יהיה גבוה מכדי שיהיה בר קיימא.

יתר על כן, אם הלקוח מעדיף לסחור ב- BTC עבור מטבע מטבע אחר, יש עלות נוספת להעברת הביטקוין לארנק חליפין. שלא לדבר על זמן ההמתנה הנוסף.

ההגזמה של קסאפו

הפתרון של Xapo לנושא האבטחה של הביטקוין אינו ישים ואינו שימושי לשימוש המוני, מה שאומר שיש צורך בפתרונות עצמאיים יותר, מהירים וזולים יותר. זה מרשים ששירות כמו Xapo קיים, בעיקר משום שהוא מצביע על הצורך בפתרונות טובים יותר שכל המשקיעים יכולים לנצל..

בנוסף, זהו פרדוקס לתכונות האבטחה המגדירות של המטבעות הקריפטוגרפיים כמו עצמאות, אנונימיות וביזור.

“דבר אחד שצריך להיות בראש סדר העדיפויות העיקרי של קהילת הקריפטו הוא הגדלת השימושיות והביטחון של מודלים לאימות ריבוני עצמי. כלומר, עלינו לעבוד הרבה יותר קשה על מנת לעצב ארנקים המאובטחים למשתמשים רגילים מבלי להכניס מחזיקי מפתח מרכזיים. ” – ויטליק בוטרין.

למרות זאת…

יש ערך רב לכך שאפוטרופוס מאומת שומר על עושר הקריפטו שלך בטוח יותר ממה שאי פעם תוכל לעשות זאת בעצמך. בעיני העשירים ביותר, לרוב אנונימיות אינה אפשרות, ולכן מישהו אמין הוא באמת ברכה.

תמונה מוצגת באמצעות קסאפו.