מאזניים של פייסבוק משתמשים בביטקוין ובאתרום כאבני דריכה להשתלטות על בנקים

מאז שפייסבוק הודיעה על הקריפטוגרפיה הקרובה שלה, גיקים טכניים היו סקרנים לשים את ידם על הספר הלבן כדי לדעת יותר על הפרויקט המרתק הזה. לאחרונה פייסבוק סיימה את החרדה על ידי הפיכת עימוד בן 29, הראתה במפורש את הכישרון על הסיפון וערכה ערך מחשמל בנישת ההצפנה..

כמובן, העיתון שואף גם להסביר את הפרוטוקול העומד מאחורי המיזם ודן גם במטרת ההשקה שלו, מה שמסתמן בעד תנודתיות נמוכה ויכולת להציע יעילות קיצונית תוך חיבור של מיליארדי אנשים.

ראוי להזכיר כי העיתון הלבן מדבר בקול רם על ביזור וכדי להגן על העמדה, פייסבוק הקימה ארגון חדש, איגוד מאזניים. לחברי הליבה בארגון זה יהיו הרשאות מסוימות (למשל אסימונים) לשלוט ברשת ולהגיע להסכמה.

אני יודע שאולי פיתחת חששות לאחר קריאת הפסקה האחרונה, אך שים לב שהמוביל הטכני של בלוקצ’יין בפייסבוק הבהיר כי עם חלוף הזמן, כוח קבלת ההחלטות יעבור בהדרגה מכמה חברים נבחרים לרשת כולה. אז בטווח הארוך, זה בהחלט הולך להיות פרויקט ‘מבוזר לחלוטין’.

לאחר ההייפ הצפני בשנת 2017, ראינו ICOs רבים ומיזמים אחרים המכסים מגוון מקרי שימוש על מנת לשרת קהל גדול יותר. עם זאת, כפי שמציין העיתון הלבן של מאזניים, מטבע קריפטוגרפי זה נועד במיוחד לייעל עסקאות פיננסיות. זה ממשיך לשבח את המאמצים של פייסבוק לשגשג את המדע שמאחורי טכנולוגיות מבוזרות.

כמובן, ענקית המדיה החברתית רודפת אחרי ‘משהו גדול’ ולכן, היא הודיעה על שפת תכנות, הנקראת Move, שתתקשר (תכנותית) עם השרשרת. במילים אחרות, עליכם ללמוד שפה זו על מנת לכתוב חוזים חכמים על הבלוקצ’יין של מאזניים.

ה”מתערבב “

ראוי להזכיר שפייסבוק לא יצרה פיתרון ‘ייחודי’. למעשה, הם די קולניים לגבי זה ופעולותיהם מוכיחות גם שהתוכנית היא להשתמש בתפיסות ובנהלים החזקים ביותר ממגוון רשתות קיימות..

האנונימיות של BTC

אחד המניעים העיקריים להפעלת ה- BTC היה אנונימיזם של הזהויות העולמיות האמיתיות של המשתמשים בו. המפתחות הציבוריים והפרטיים שלך הם המקרים היחידים שמפנים לכיוון הארנק שלך. מאזניים עוקבים פחות או יותר אחר אותו הליך ומכאן שהוא מאפשר למשתתפיו לקבל מספר חשבונות גם כן. לכן, גם אם אתה מריץ 10 חשבונות ב- Blockchain של מאזניים, לא יהיה שום קשר ביניהם מכיוון שהזהה ‘האמיתי’ שלך מוסתר וכל ארנק יפעל כמופע עצמאי.

המטבע לתכנות של ETH

בנקודות שונות, העיתון הלבן תומך בדבר היקף החירות הניתנת ליזמים וליזמים אחרים המעוניינים לבנות את מקרי השימוש שלהם על גבי מאזניים. זה גם מאפשר ליצור העתק של הבלוקצ’יין, ללא הרשאות הצבעה, כמובן. מושג זה נגזר באופן בלעדי מ- Ethereum והיוצרים נטו גם להכניס עמלה (aka gas) לביצוע עסקאות. זה חיוני להפעלה וקנה מידה של הבלוקצ’יין.

עם זאת, זה לא לגמרי אותו דבר ומאזניים ביצעו שתי הבחנות מכריעות:

  1. הם לא חשפו באופן מלא את רשימת התכונות או יותר נכון ‘מידת ההתאמה האישית’ שהמפתחים יכולים למנף בפלטפורמה. זה מרמז כי איגוד מאזניים איכשהו רוצה להגביל את הקהילה בשלבים הראשוניים שלה
  2. ניתן להפנות חוזה חכם כלפי כל קבוצת משאבים או ליתר דיוק נכסים בבלוקצ’יין. זה מקל על כולם ומאפשר שיתוף פעולה

ההוכחה של ETH

העיתון הלטיני של מאזניים מזכיר גם כי בטווח הארוך יוענקו חברות לאחר בחינת יתד המשתמשים. זה ממשיך גם להרתיע את הגישה בה משתמשים אלגוריתם ה- PoW של ביטקוין, שאינו יעיל ביותר מבחינת צריכת אנרגיה וביצועים..

האופי המותר של היפרלדגר

בשנה האחרונה ראינו כמה התקדמות הקבלה של היפרלדגר בתעשייה ונקודת השיווק העיקרית מבחינתם היא האופי המותר של הרשת. די ברור שכדי להניע את הדברים בהתחלה, מאזניים מעוניינים לאמץ מודל כזה. האלגוריתם הראשוני של הקונצנזוס יקבל קלט ממספר ארגונים המריצים צמתים מלאים ברשת. ברגע שתהליך ההצבעה מסתיים, מנהיג ייבחר באופן אקראי לספור את הקולות ולהוסיף את החסימה החדשה.

ראוי להזכיר כי בימיה הראשונים, מאזניים מעוניינים יותר ‘לבחור יד’ את החברים המהימנים על מנת להגיע לקונצנזוס, במקום ליישם הליך דמוקרטי. העיתון הלבן קובע שמכיוון שכל החברים המייסדים של העמותה הם במקרה שמות מהימנים בענף (למשל eBay, Lyft, Mastercard וכו ‘), אין זה סביר מאוד שהם יפעלו’ באופן לא מוסרי ‘.

הממשל ברשת של טזוס

מכיוון שחברי המייסדים של מאזניים מחזיקים באסימני השקעה בהתאמה, הם במקרה היחידים הזכאים להשתתף בכל אירוע הצבעה. כפי שבוודאי הבנתם עד עכשיו, רק הם יכולים ליישם שינוי או להוסיף חברים חדשים בקרן. עם זאת, יש לציין שלמרות שמודל ממשל זה יקודד בתחילה, הקרן מתכננת להפוך אותו לגנרי יותר בטווח הארוך..

שריפת BNB

בשנת 2018 ראינו שהאסימונים ששרפו אספקה ​​במחזור ספציפי הפכו פופולריים להפליא והמטבע המקורי של Binance הוא במקרה אחד מהם..

עם זאת, ראוי לשים לב שבינאנס השתמשה בו כאסטרטגיה להעלאת ערך מטבעו, אך מאזניים לא מתכננים לשרוף את האסימונים למטרה זו. למעשה, הם היו עושים זאת לצורך קייטרינג לתזוזות העתודות.

סיכום

ממה שדנו בו לאור העיתון הלוחני של מאזניים, ניכר למדי כי המיזם נועד להקל על המשתמשים הפוטנציאליים שהם מתחת לגבול בנקאי או מושפעים מהאופי ה’חמדני ‘של בנקים מרכזיים..

נראה כי מהלך די הגון כי צוות הליבה החליט לחזק את הדגמים הקיימים בכדי להניב את התוצאות הטובות ביותר עבור צרכני הקצה. אין זה סוד כי מטבעות קריפטוגרפיים, כמו ה- BTC, אפשרו לאנשים להיות חלק מעסקאות בינלאומיות וליהנות מיעילות בעלות ‘אפסית’ כמעט. לאור ההשפעה של פייסבוק, ההשקה של מאזניים עשויה לפתוח שפע של דלתות ובסופו של דבר לרדוף גם את ענף הבנקאות..

עם זאת, על מנת להגיע לרמה זו, ההתאחדות צריכה לעבוד ללא לאות, מכיוון שיש עדיין כמה עניינים שלא הוחלטו. לדוגמא, העיתון המקובל מקבל שכאשר הרשת תתמקד בעתיד הקרוב, האחסון יהפוך לדאגה ענקית. עם זאת, היא לא הצביעה על אסטרטגיה לאחסון הנתונים.

תמונה מוצגת באמצעות ביגסטוק.