יום השנה השביעי: 10,000 יום פיצה ביטקוין

היום (22 במאי), חובבי טכנולוגיית הביטקוין מכל רחבי העולם חוגגים 7 שנים לפיצה היקרה בהיסטוריה. במאי 2010 שילם מתכנת בשם לאסלו האניץ ‘כ -10,000 ביטקוין בתמורה לשתי פיצות של פאפא ג’ון. כשטכנולוגיית הביטקוין הייתה רק בת כמה שנים, המחיר הזה היה הוגן למדי. עשרת אלפים ביטקוין היו קצת בסביבות 25 דולר, אבל אם תחשוב על שער החליפין של היום של ביטקוין, זה שווה ערך של 20 מיליון דולר. זה הופך אותם לפיצות היקרות ביותר בכל הזמנים.

“זה לא היה שלביטקוין היה ערך אז”

עשרת אלפים ביטקוין, על בסיס שער החליפין הנוכחי, הוא בהחלט לא הכסף שתרצה להוציא עבור פריט. לדברי האניץ ‘בראיון ל”ניו יורק טיימס “,” זה לא היה שלביטקוין היה ערך אז, אז הרעיון להחליף אותם בפיצה היה מגניב להפליא. ” באותם ימים כל ביטקוין לא היה שווה דבר אלא שבריר של סנט. זה היה בדיוק כמו להרוויח שווי מזומן מקופון שהתקבל בדוא”ל. המטבע הקריפטורי היה מאוד תנודתי, היה פשוט למדי וקל לנסוע על הגלים. האניץ אפילו נזכר שהרוויח מטבע קריפטוגרפי בשווי אלף דולר די בקלות. אבל זה היה כמעט בלתי אפשרי למשוך את הכנסותיו.

הבועה של דצמבר 2013

הרבה אחרי הסיפור שלו, המסע הכי לא יאומן של קריפטוגרפיה קרה והערך של כל ביטקוין זינק ליותר מ -1,200 דולר בדצמבר 2013. כיבוש מכשולים והגעה לפסגות הראויות לציון של ביטקון, סוף סוף זה הפך למושג מיינסטרים. כיום, מטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין מוכרים באופן נרחב גם בעסקאות בעולם האמיתי. חברות ענק כמו Dell ומיקרוסופט מקבלות ביטקוין כמערכת תשלומים בעסקאות וירטואליות. בעיון בהצלחה של נוף קריפטוגרפי, יותר ויותר אנשים רוצים לחלוק טעימה מההצלחה בשוק.

טכנולוגיית הביטקוין ייחודית והייחודיות שלה היא שהופכת אותה למתאימה להשקעה משתלמת ולמטבע וירטואלי בשוק. כל מי שמשתמש בביטקוין בוודאי ראה את היתרונות הבלתי מנוצחים של שימוש בקריפטו לעומת מערכות פיאט קיימות כמו כרטיסי אשראי או אפילו PayPal. אם אתה עדיין מכיר את עצמך עם ביטקוינים, תהיה לך שאלה זו – מדוע להשתמש בטכנולוגיית ביטקוין? יתרון אחד ללא תחרות בשימוש בביטקוין על פני מטבעות וירטואליים אחרים הוא בכך שהוא מאפשר למשתמשים לשלוח ולקבל כסף ללא צד שלישי. עם זאת, כל עסקת ביטקוין נרשמת בפנקס ציבורי המכונה בלוקצ’יין. זה המקום שבו המידע של כל עסקה נשמר לצמיתות וניתן לצפייה בפומבי. הבלוקצ’יין ישמש כהוכחה לעסקה כדי למנוע הוצאה כפולה. אם פרטיות היא דאגה מרכזית, חדשות טובות הן שמשתמשי ביטקוין יכולים לבצע עסקאות באופן אנונימי – ספר החשבונות הציבורי רק יתעד את ה- ID של המשתמש של הביטקוין. המשמעות היא ששום או מידע פרטי חשוב אחר לא נחשפים לציבור.

יתרונות ללא תחרות של מטבע מבוזר

הביטקוין הוא מטבע מבוזר. המשמעות היא שניתן להשקיע בכל מקום ובכל זמן, כל עוד המקלט מאפשר מערכת תשלום של ביטקוין. מטבע מבוזר הוא מושג ייחודי מאוד – לביטקוינים אין גבולות גיאוגרפיים. הם אינם כפופים לתקנות ממשלתיות או מוניטריות, ואף גורם אינו מחזיק בסמכות ביחס לביטקוין. לכל משקיעים וסוחרי שוק זה אומר הרבה. מטבע הביטקוין אינו כפוף לאינפלציה כלכלית המביאה לערך ביטקוין גואה. בנובמבר 2013 עלה הביטקוין לכותרות כאשר מחירו של ביטקוין יחיד הגיע לשער החליפין הגבוה ביותר של 1,242 דולר בהתבסס על הר. גוקס, בורסת הביטקוין הגדולה ביותר בטוקיו. מאז ביטקוין מושך הרבה תשומת לב לתקשורת והשקעות ומשאיר אנשים ממהרים לבנקים שלהם, מושכים את הכספים שלהם ומשקיעים בקריפטו, שם אף צד שלישי לא יכול להקשות עליו..

מהיר, גלובלי ופרטיות בראש

דור האינטרנט בימינו גורם להכל לנוע בקצב מהיר. ביטקוין חורג מהנוחות של משיכת כרטיס האשראי שלנו או הובלת כמות עצומה של מזומנים מנייר. מטבעות קריפטוגרפיים מציידים את המשתמשים באפשרויות תשלום עם עמלות נמוכות ללא תשלום, ארנקי ביטקוין נגישים וזמן עסקה מיידי דיגיטלי. אולי, הביטקוין הוא האפשרות הנוחה ביותר לכל הסוחרים המאפשרים להם לחסוך זמן מהמתנה לימים ארוכים של אישור תשלום.

עסקאות באמצעות כרטיסי אשראי (מאסטרקארד או ויזה) יימשכו בדרך כלל יותר משישים יום על מנת לאשר אותן. לא רק שהם צריכים לחכות, הם עלולים לבזבז סכומי החזר כספי והסיכון האפשרי להונאה מעסקאות מקוונות. עם זאת, סוחרים בהחלט יכולים לבצע עסקאות ולבצע תשלומים בביטחון באמצעות Bitcoins. מטבעות קריפטוגרפיים עובדים כמו מזומנים. האישור ייקח רק מעט תשלומים והתשלום יכה ישירות לכיסו של המקבל תוך זמן קצר. יתרה מכך, ביטקוין הוא סוג של תשלום “דחיפה” שבו תוכלו לשלוח ולקבל כסף באופן מיידי בלחיצת כפתור בלבד. על מנת לשלוח כסף המשתמשים יצטרכו רק להבטיח איזון חיובי בארנק הווירטואלי, הזן את כתובת הביטקוין של הנמען והקש על שלח. לגמרי, קל כמו פאי!

ביטקוין: חופש פיננסי

ההשפעה האמיתית של הביטקוין נותרה לא ידועה אולם אנו כבר מודעים לכך שביטקוינים כבר עושים הבדל עצום בשוק המיינסטרים כיום. זה נחשב לפרוטוקול פיננסי פתוח בו זמנית, לכל מי שמעוניין לבצע עסק באופן חופשי ונוח. בנוסף, הביטקוין הוא אחד ההתקדמות הטכנולוגית המדהימה ביותר שמאפשרת לך לנהל ולהפיק את הכסף שלך ללא התערבות של ישות. חובבי הביטקוין אפילו הניעו את מחיריהם לסחור קצר בזהב זה יותר. גם אם המטבע האלקטרוני הזה עדיין עומד בפני הרבה שאלות וספקות, משקיעי ענק אפילו לא חוששים לבדוק את המים בנוף הקריפטו..