יפן מחמירה את חוקי הלבנת הון

המטבעות הדיגיטליים קיבלו בעבר שבחים וביקורת במידה שווה. העלייה האדירה בגניבות ההצפנות וההונאות חייבה את הצורך בחוקים שישלטו במרחב. לפי דוח מאת עקבות צופן, גניבות, הונאות והונאות הסתכמו בלמעלה מ -1.2 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2019. זה דורש מהלכי רגולציה עולמיים מהירים של הרשויות הרלוונטיות..

ביוני 2018, הרגולטור הפיננסי של יפן, רשות ההתנהלות הפיננסית (FCA) שוטרים מצאו מספר רב של עסקאות חשודות בעת פשיטת הרגל מתחם FSHO ביוקוהמה. חילופי הקריפטו התעלמו לכאורה מעסקה שבה לקוח החליף מטבעות דיגיטליים שונים במזומן תוך זמן קצר. בנוסף, הסוכנות לשירותים פיננסיים ביפן (FCA) דחה את FSHO’s בקשה להירשם כמרכז.

בעקבות המאמצים המורחבים להילחם בהלבנת הון, הרשויות היפניות בודקות כעת חילופי קריפטו. חוץ מזה, יפן לא רוצה להישאר מאחור במאבק נגד הלבנת הון בהתחשב בכך להחזיק בנשיאות G20 השנה.

פעולות להחמרת חוקי הלבנת הון

  • ביקור כוח משימה לפעולה פיננסית

החל מיוני 2019, כלב השמירה העולמי כוח משימה לפעולה פיננסית (FATF) יצא לבדוק את פעילויות ה- FSA. לאחר דירוגים נמוכים של תהליכי זיהוי לקוחות בשנת 2008, הלחץ גובר על יפן להשאיר רושם טוב. החקירה שנועדה להעריך את תקנות הלבנת ההון במדינה תכסה גם חברות מטבעות קריפטוגרפיים.

בפברואר 2019, FATF הוציא הודעה מציע את הצעדים שממשלות יוכלו לנקוט כדי לנהל עסקאות קריפטו ולהפחית הלבנת כסף. כדי לשפר את הביטחון הפיננסי, FSA לא מכוונת רק לאיגודי אשראי ולבנקים, אלא גם לחילופי מטבעות קריפטוגרפיים המאפשרים עסקאות אנונימיות או שלא מצליחים לברר את זהות הלקוח. בתחילת השנה FSA בדק פלטפורמות קריפטו פיסקו ו הואובי לבדוק את המפרט שלהם נגד הלבנת הון והגנת הלקוח.

  • אבטחת כספים

מטבעות דיגיטליים נוספים פותחו מאז הקמת הביטקוין לפני עשר שנים. למרות שמטבעות קריפטוגרפיים העדיפו יתרונות כמו עמלות מופחתות ותשלומים מיידיים, האבטחה נותרה דאגה מרכזית. בשנת 2017 יפן לגיטימציה לביטקוין כמכרז חוקי. זה היה לאחר חודשים של ויכוח בין מחוקקי המדינה.

הדיונים הגיעו לאחר נפילת חילופי קריפטו הר גוקס בשנת 2014, והמעצר בעקבותיו של המנכ”ל דאז מארק קרפלס. אף שבית המשפט מצא אותו מאז חף מהפרת אמונים והאשמות מעילה, קרפלס עדיין אשם בהפקת רשומות בלתי חוקיות..

הלגליזציה של ביטקוין באה עם כמה חוקים. בתור התחלה, חילופי קריפטו נדרשים לעמוד בתנאים הידועים ללקוח שלך וכן בתנאים נגד הלבנת הון. יתרה מכך, חילופי דברים חייבים להכשיר עובדים ולהגיש ביקורות שנתיות.

  • לקחים מפריצות ומתקפות סייבר

יפן התנדנדה מכמה שערוריות קריפטו אחרות. Coincheck, למשל, הפסידה 534 מיליון דולר בתקיפה שתוזמנה על ידי האקרים רוסים בינואר 2018. התוקפים קיבלו גישה לארנקים של Coincheck באמצעות העברת וירוסים למחשבי צוות באמצעות דוא”ל. הנגיפים שזוהו מאז כ- Netwire ו- Mokes מדביקים את המחשב ומאפשרים להאקרים להפעיל אותו מרחוק. למרות ש- Coincheck לא נרשמה ב- FSA בזמן ההתקפה, היא קיבלה רישיון כעבור שנה בינואר 2019.

ארגון נוסף שנפל טרף לפושעי סייבר הוא לשכת טק. זייף, חילופי החברה פורצו ב 14 בספטמבר 2018 בטווח של שעתיים כי התוקפים הסתפקו בנכסים דיגיטליים בסביבות 60 מיליון דולר. למרות היותה מורשית, לשכת הטכנולוגיה כבר קיבלה שני צווי שיפור לפני השיפוע. לאחר הפריצה, לשכת טק שותפה עם Fisco שהציעה להחזיר את המטבעות הדיגיטליים הגנובים בתמורה להימור בחברה.

גורל דומה סבל בינאנס, בורסה עולמית ששימשה בעבר ביפן. ההאקרים לא רק לקחו 7000 ביטקוין, אלא גם אסימוני API ושני קודי אימות. למעלה מ -40 מיליון דולר ירדו לטמיון בהתקפה זו. זה היה כ -2% מסך אחזקות הביטקוין. למרות שנסיגה זו גרמה להשעיית הפיקדונות והמשיכות, לא עבר זמן רב עד שהפעילות הרגילה התחדשה. כל ההפסדים כוסו על ידי קרנות החירום של הפלטפורמה.

  • אסטרטגיות ומדיניות חדשות

חלק מהאסטרטגיה של ה- FSA לפיתוח מדיניות לשוק הדיגיטלי היה מושבים בקבוצות לימוד. ככזה, הרגולטור אסף המלצות מעשרת הפורומים הקודמים ופרסם א טיוטת דוח לאחר הפגישה ה -11. הדו”ח שפורסם בדצמבר 2018 הדגיש את התקנות החדשות לניהול ICO ומטבעות קריפטוגרפיים.

בפרסום ציין FSA כי הטכנולוגיה דינמית ובכך מעלה את הצורך בשיתוף פעולה בין רשויות השלטון המורשות. באוקטובר 2018, JVCEA הוסמכה על ידי FSA לפרוק ויסות עצמי. יתרה מכך, בכוח FSA לדחות רישום מצד גורמים שאינם מצטרפים לאיגודים מורשים ואינם שומרים על רגולציה עצמית או יוצרים מבנים רגולציה עצמית פנימית משלהם..

במסמך זה מוזכרים גם עוסקים נחשבים. מדובר בארגונים שהורשו להפעיל פלטפורמות קריפטו כשהם ממתינים לבדיקת היישומים שלהם. אף על פי שחלק מהעוסקים ממשיכים לשווק את שירותיהם, רוב לקוחותיהם אינם מודעים לרישום הממתין.

בפרסום, FSA מונעת מהם להגדיל את מיזמיהם או לרשום מטבעות נוספים לפני אישורם. בנוסף לחשיפת סטטוס ההרשמה שלהם באתרים שלהם, על העוסקים הנחשבים להימנע מלהשיג משתמשים חדשים או לפרסם במטרה להשיג משתמשים חדשים..

כשמדובר ב- ICO, אסימונים כפופים לתקנות בטיחות על בסיס המבנים שלהם. לא רק זאת, הדו”ח קורא לצדדים שלישיים להעלות מערכות לבדיקת מצבם הכספי של מנפיקי אסימונים. אמצעים אחרים במסמך כוללים מגבלות על רשומות מטבעות פרטיות, מסחר בשוליים ועסקאות נגזרות. בסך הכל, FSA מציע מסגרת בקרה פנימית, מערכת רישום, הפרדת ניהול חליפין ממטבעות לקוחות, שמירה על כספי פירעון והנפקת מדיניות תגובה במקרה של מתקפות סייבר..

  • קידום הקריפטו

יפן מדורגת במקום הגבוה בקרב מעצמות הצפנה. למעשה, זו הייתה בין החברות הראשונות שזיהו את הפוטנציאל של ביטקוין לפני שהתפשט גל הקריפטו לאזורים אחרים בעולם. אף על פי שקודם לכן הוקדשה תשומת לב מעטה לקריפטוגרפיה, הכל השתנה לאחר שקיעת הר גוקס.

ממשלת יפן מעורבת כעת באופן פעיל בהסדרת זירת הקריפטו. כמה מהישגים בולטים כוללים לגליזציה של תשלומי ביטקוין, חקיקת קריפטו חזקה ומאפשרים סביבה תורמת לכריית ביטקוין.

עם חוקי הרגולציה של ICO, ליפן יד עליונה על מקבילות כמו דרום קוריאה וסין שאסרו על התוכניות. אבל הכללים האלה לא מסתדרים עם כמה משקיעים. ככאלה, בורסות קריפטו מחפשות מקומות עם פחות תקנות. דוגמה אחת כזו היא מלטה, מדינה ים תיכונית קטנה שהפכה לכינוי “האי בלוקצ’יין”.

לסיכום, כששחקנים חדשים מגיעים לשוק הדיגיטלי, הלבנת הון ממשיכה להיות איום שאי אפשר לאחל. לכן, תיאום גלובלי הוא קריטי לשיפור פעולות הצפנה.

תמונה מוצגת באמצעות ביגסטוק.