Bitpoint הוסיפה למעל 100,000 חנויות קמעונאיות יפניות

Bitpoint Japan, חברת סטארט-אפ לתשלומים והחלפות, הקימה שותפות עם Peach Aviation לטכנולוגיית התשלומים של ביטקוין לחברת תעופה זו. היא גם מתכננת להשתמש בגישה זו ליותר ממאה אלף חנויות קמעונאיות יפניות.

Peach היא חברת התעופה הראשונה שקיבלה את ה- BTC לכרטיסים. כל ניפון איירווייס, חברת התעופה היפנית הגדולה ביותר, היא בעלת הרוב של אפרסק תעופה. בין הסניפים שבהם ביטפוינט מתכננת להציג גם את אפשרויות התשלום במטבע הקריפטו ניתן למנות מסעדות, מלונות וחנויות מזכרות. בלומברג, עיתון עסקי מקוון מוביל, כבר פרסם סיפור על ביטפוינט שנותן לקמעונאים יפניים כמו גם למפעילי חנויות נוחות את ההזדמנות להשתמש במטבע הווירטואלי..

מנכ”ל Bitpoint, קנג’י אודה, גילה כי החברה שלו שותפה למספר חנויות קמעונאיות ומתכננת להגדיל את המספר הזה. מטרתם לקדם את ה- BTC כמכרז חוקי ולא רק נכס ספקולטיבי. מר אודה מפעיל גם את Remixpoint Incorporated. זו חברת האם של Bitpoint. זוהי רב לאומית הנסחרת בשווי שוק של 189 מיליון דולר או 21 מיליארד JPY.

קבלת ביטקוין ביפן

ממשלת יפן קיבלה את הביטקוין כאמצעי תשלום לגיטימי ב -1 באפריל 2017. זמן קצר לאחר מכן, תאגידים יפניים רבים החלו לשקול לקבל מטבע קריפטו זה. המיזם הראשון שאימץ את המהלך הזה היה ענקית הקמעונאות האלקטרונית Bic Camera. זה התחבר עם Bitflyer, בורסת ה- BTC הגדולה ביותר לפי נפח, בקבלת ביטקוין. באותו חודש גילתה Coincheck Exchange כי היא עובדת עם חברה בשם Recruit Lifestyle בכדי להקל על תשלומי BTC בכ -26,000 חנויות. על פי Coincheck, כ -5,000 חנויות קיבלו את מטבע הקריפטו באמצעות פלטפורמת התשלומים שלה. מנהל הכספים הראשי מידורי קנמיצו חשף לפרסום באסיה כי חנויות המשתמשות ב- BTC יגדלו ל -300,000 לפני סוף השנה.

המהלך של יפן תרם לביצוע עסקאות ין בין הגדולות במאגרי העסקאות העולמיים והתעלה על סין בסוף השנה שעברה. מניית Remixpoint עלתה בשיא של 18% בהתבסס על מכסת המחירים היומית שלה. היא המירה חוב שהונפק ל- Bitpoint להון שהגדיל את בעלותה בחברה ליותר מ 97%. החקיקה החדשה ביפן מסווגת ביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים כצורת תשלום אך לא כמטבע חוקי. BTC עדיין מתייחס לנכס אלא אם כן נעשים שינויים או הנחיות בחוקי המס היפניים. זה גם קבע תקנות רשמיות בנושא הלבנת הון וכן הציג תקנים לביקורת וביטחון.

לדברי אודה, העלייה האחרונה בערך BTC עשויה שלא להיות ברת קיימא. משקיעים וסוחרים מקומיים תופסים את המטבע כמחלקת נכסים בגלל הכללים החדשים. מספר תיווכי FOREX גדולים יתחילו לסחור בביטקוין ולהגדיל את הנפחים. עם זאת, עדיין לא ברור אם תשלומי BTC לא יהפכו פשוט להייפ שיווקי. ישנם מכשולים כגון זמן אישור רשת ממושך או איטי ועלויות עסקה מופרזות.

השקעה בביטקוין

כמו דרום קוריאה, אזרחים יפנים רבים משקיעים השקעות נוספות במטבע הקריפטו. ערך הביטקוין עלה ב 124% לעומת עלייה ממוצעת של 17% במניות אסיה עד כה השנה לאחר עלייה של 125% בשנה שעברה. רק בחודש שעבר הביטקוין עלה בכ- 60%. מספר גדול של משקיעים יפניים ודרום קוריאנים בחרו במטבע הווירטואלי בעקבות הכישלון שביצע בנק העם הסיני (PBOC) בהעברות בנקאיות בלתי חוקיות באמצעות חברות offshore מחקריות ובנקים..

דיווח שפורסם לאחרונה של סוכנות הידיעות רויטרס אמר כי ההשקעות הגוברות ביפן ובדרום קוריאה השפיעו על הזינוק של הביטקוין השנה. בורסות BTC בשתי מדינות אלה טוענות כי חוו יותר עניין במטבע הווירטואלי בשבועיים האחרונים. סיבה אחת היא הכרה של מטבעות קריפטו ביפן כמטבע אמיתי. תקנות הלבנת הון מחמירות מקשות על המשקיעים להעביר ביטקוין ולכן המטבע נסחר בהנחה בשתי המדינות. כדוגמה, המחיר הממוצע הבינלאומי של ביטקוין עמד על 2 $ 514, כאשר המסחר במטבע הדיגיטלי עמד על 3, 800 $ בדרום קוריאה עם 33.5% צמצום.

אסיה היא אחד התומכים הנחרצים ביותר של המטבע הדיגיטלי בשל תרבות ההשקעות הפורחת באזור זה. מקובל יחסית להחליף מצביעי השקעה במדינות אסיה. חוץ מזה, יפן, סין ודרום קוריאה מאפשרות החלפות מטבעות קריפטו בתנועה גבוהה.

סיכונים גדולים

ביטקוין אינו כפוף לרגולציה באסיה. חוקים על חילופי דברים אינם פרופורציונליים. לפיכך, קיים סיכון רב הקשור למסחר במטבע הדיגיטלי. בדרום קוריאה, השליטה בבורסות היא בדיוק כמו אתרי מסחר אלקטרוני וסחר בסחורה פיזית. בהונג קונג, ביטקוין פועל ברישוי מפעיל לשירותים כספיים. ממשלת דרום קוריאה מתכננת להקים השנה כללים בנושא המטבע הווירטואלי.

אין תקנות המגנות על משקיעים ברוב מדינות אסיה. כתוצאה מכך, הרמאים מנצלים את מעמדו של מטבע הקריפטו. בדרום קוריאה רשויות אכיפת החוק הצליחו לפרוץ תוכנית פירמידות. הסינדיקט הונה אלפי אנשים חסרי חשד וקיבל כ -55 מיליון דולר בתהליך. כמו כן, הודו שופעת שוב תוכניות פירמידות בגלל היעדר אמצעים רגולטוריים.

נשיא איגוד הביטקוין בהונג קונג (Leonhard Weese) שמשקיע גם במטבע הצפנה הזהיר את המשקיעים בנוגע לסיכונים פוטנציאליים הקשורים למטבע הקריפטו. בשורה התחתונה המסחר טומן בחובו הרבה סיכונים בגלל שלושה דברים:

  • מסחר טומן בחובו סיכונים עצומים.
  • אין ערובה להגנה על המשקיעים.
  • הרבה מניפולציות בשוק מתרחשות.
  • סחר פנים פנים קורה.
  • לא ניתן לסמוך על כמה מרכזיות דיגיטליות.

הסוכנות לשירותים פיננסיים (FSA) ביפן שומרת מקרוב על בורסות אך לא על סוחרי מטבעות או משקיעים. זה הפיק את הלקחים של הר. הונאות תיבות בשנת 2014. מרכזיות רבות וגדולות מיישמות אמצעי אבטחה יחד עם ערבות לפיצוי לשיפור הגנת המשתמשים ולקידום אמון. עם זאת, מרכזיות קטנות פועלות ללא פיקוח מצד הרשויות המהווה סכנה גדולה עבור בעלי הענף. ה- FSA אינו מתחייב לערך מטבעות הקריפטו ומבקש מחליפין להסביר באופן מלא את הסיכונים לעליית מחירים פתאומית בשוק..

בינתיים, הביטקוין מתקדם לאט אך בהדרגה במדינות כמו יפן ומשפיע על הנוף כולו.