צד נגדי והוכחת מנגנון כוויה

אנו רגילים לחשוב על “הוכחת עבודה” ו”הוכחה על המוקד “כשיטה האופטימלית למנגנוני קונצנזוס של בלוקצ’יין, אך ישנן דרכים אחרות שבהן יישומי בלוקצ’יין עוסקים בסוגיות האישור וההוצאה הכפולה..

באופן ספציפי, במאמר זה, אנו הולכים לחקור כיצד “הוכחת צריבה” (PoB) עובדת על מטבע קריפטוגרפי הנקרא צד נגדי (XCP). האלטקוין הזה מנסה להעלות את מיטב התכונות למושג חדשני וייחודי לחלוטין, כזה שמספק הרחבה הכרחית ליכולות המקוריות..

הצד הנגדי (XCP) מספק כלים פיננסיים להרחבת הפונקציונליות של ביטקוין מרשת עמיתים לעמית לפלטפורמה פיננסית p2p מן המניין. הוא משולב לחלוטין עם הבלוקצ’יין של ביטקוין, בטרמפים עליו כדי לאשר את העסקאות בפני עצמו. צד נגדי מאפשר החלפה ויצירה של אסימונים בהתאמה אישית ומשלב את ביצוע החוזים החכמים שלהם עם אמינות וביטחון מדהימים של בלוקצ’יין של ביטקוין..

ראשית, הבה נבדוק מהו מטבע זה, כיצד הוא פועל, ונעבור את דרכנו לקראת המודל הקונצנזוס “PoB”. בסופו של דבר אנו הולכים להסיק האם מדובר במודל מתאים למטבעות חדשים שיגיעו לשוק או לא.

צד נגדי הוא הפלטפורמה המקורית ליצירת נכסי קריפטו, בדומה לאת’ריום, Waves ו- LISK. צד נגדי מאפשר למשתמשים ליצור חוזים חכמים ונכסים חדשים שישתמשו באבטחה של ביטקוין. זה קופץ על הבלוקצ’יין של ביטקוין כדי להשיג קונצנזוס ולשמור על רישום יציב של עסקאות. בנוסף, זוהי גם קהילה המנוהלת על ידי מתנדבים המשגשגת על שיתוף פעולה כדי להצליח. צוות הפיתוח פעיל מאוד ומספק עדכון חדשות לקהילה מדי חודש, כדי להציג התפתחויות לפלטפורמה. יש טונות של נכסי צד נגדי פופולריים מאז שהפרויקט התחיל עוד בשנת 2014. למעשה, XCP יצא הרבה לפני ETH, אך חוזים חכמים של ERC20 שולטים לחלוטין בשוק, ודוחפים את הצד הנגדי לשוליים..

חוזים חכמים של הצד הנגדי

על מנת להקל על יצירת נכסים חדשים, על הצד השני היה לאפשר למשתמשים ליצור חוזים חכמים. הם יישמו בהצלחה תמיכה בשפות התכנות החכמות של Ethereum, Solidity ו- Serpent. הצד המנגדי המופעל על ידי “מכונת וירטואלית Ethereum” מאפשר למשתמשים לכתוב חוזים חכמים לבלוקצ’יין ביטקוין ולבצע חוזים אלה בשפה התואמת לחלוטין עם Ethereum..

במאמץ מינימלי, מפתחי Ethereum יכולים להפוך את הנכסים שלהם לזמינים ישירות למערכת האקולוגית של ביטקוין. ישנם עמלות הקשורות להפעלת החוזה, אך בניגוד לאת’ריום, עמלות אלה אינן ערכים קבועים, אלא שברים מההיצע הכולל של XCP. הסיבה לכך היא שאף כמות חישובים לא תפחית לחלוטין את היצע ה- XCP, ותבטיח שתמיד יהיה מספיק XCP להפעלת חוזים חכמים..

ארון נגד

לצד שכנגד יש ארנק אינטרנט בעל קוד פתוח בחינם לחלוטין, המאפשר למשתמשים אפילו להריץ צומת שרת נגד נגד שלהם המסייע לרשת. האתר מוצפן ומאובטח לחלוטין, כך שהמידע הפרטי שלך בטוח. למען בטיחות מירבית, עדיף תמיד לארח ולהפעיל צומת, או במקרה של הארנק, שרת.

ה “הוכחת כוויה” מוּשָׂג

XCP הוא האסימון המותאם אישית של הצד הנגדי שלא ניתן לכרות אותו והוא לא נמכר באמצעות ICO מסורתי. הוא נוצר על ידי שימוש בשיטת “הוכחת צריבה” המחייבת משתמש לצרוב מטבע “הוכחה לעבודה” ממוקש כמו ביטקוין בתמורה ל- XCP. אתה בוודאי מכיר את סיפורו של עוף החול, ציפור מיתית היא אלמותית, אז בואו נשתמש במושג הזה כדי לחקור את XCP. עוף החול מייצר כל כך הרבה אנרגיה כשהוא מת, שהוא נולד מחדש. תקוע במעגל תמידי של חיים ומוות, הפניקס הייתה יכולה לשרוד ללא הגבלת זמן (אם זה היה ישות אמיתית).

הסיפור על הפניקס דומה מאוד לצד הנגדי. נולד מתוך ה”אפר “משריפת 2125.63 ביטקוין על ידי שליחתו לאימות כתובת לא שמישה, אך ניתן לזהות אותה בקלות על ידי הקידומת “1Counterparty”. שיטה זו שימשה להפקת 2.6 מיליון אסימונים XCP. זוהי שיטת הקונצנזוס “הוכחה לצריבה” שבאנו לכאן כדי לדבר עליה. חדשני למדי, ואיפשר לצד השני להימנע מכמה נושאים משפטיים על ידי הצבת הביטקוין לכתובותיהם ללא הגבלת זמן..

כיצד עובד “הוכחת צריבה”?

מודל הקונצנזוס “הוכחת צריבה” (שהוא מאובטח ויעיל כאחד) פירושו שכורים, מפתחים ומשתמשים יכולים לשלוח מטבעות לכתובת שאינה ניתנת לבזבז. מכיוון שעסקאות “הוכחת צריבה” נרשמות בבלוקצ’יין, הן מספקות את ההוכחה הדרושה לכך שלא ניתן עוד להשתמש במטבעות, וניתן לתגמל את המשתמש כתוצאה ממטבע אחר..

הרעיון העומד מאחורי “הוכחת צריבה” הוא שעל ידי שריפת מטבע קריפטוגרפי, משתמש מפגין נכונות לעבור הפסד לטווח קצר להשקעה ארוכת טווח יותר. במקרה של צד שכנגד, למרות שעסקאות XCP מתרחשות בבלוקצ’יין של ביטקוין, לא ניתן לראות אותן ישירות בסייר הביטקוין. יש סייר חסימות מיוחד שנקרא שרשרת צדדים נגדית לצפייה בעסקאות כאלה.

ערוצי תשלום

עבוד על הקרוב רשת ברקים מבטיח לאפשר החלפה כמעט מיידית, זולה ובטוחה של ביטקוין בין גורמים לא מהימנים. מכיוון שהשיקה לאחרונה יישומי ברק מסוג Mainnet (Lapp), אנו מצפים שצוות הצד הנגדי יהיה בכל הנושא ויבחן את ההזדמנויות המופיעות על חשבון ערוצי התשלום. תכונות בצד שכנגד נמצאות בפיתוח שיאפשרו שימוש חד-כיווני או דו-כיווני אפיקי תשלום עם אסימונים של הצד הנגדי. עבודה עתידית תאפשר את השימוש ברשת הברקים עם הצד הנגדי, מה שמאפשר החלפה מהירה, מבוזרת ומחוצה לרשת של אסימונים, שבסופו של דבר מתייצבת לבלוקצ’יין של ביטקוין..

סיכום

“הוכחת צריבה” היא דרך לגיטימית להקים מטבע קריפטוגרפי משלך, אך יכול להיות זול וקל יותר פשוט ליצור אסימון של צד שכנגד. בהתחשב בכך שבלוקצ’יין של Bitcoin מאשר עסקאות עבור XCP, מה שאומר שאישור הנכס שלך ייקח הרבה יותר מכרייה של בלוק ביטקוין, כלומר כ -10 דקות. אם היישום שלך דורש ממך לאשר שינויים בעסקה ובלוקצ’יין מהר יותר מכך, אז הצד הנגדי לא מתאים לך, ומוטב לך להשתמש בפלטפורמה אחרת או “לשרוף” ברשת מהירה יותר..

רוצה ל למד עוד על צד שכנגד?

תמונות באדיבות CounterParty, פקסלים ו CoinMarketCap.