מבוא טזו, אפייה ומשלחת: תחילת העבודה

טזוס, שהושק ב -30 ביוני 2018, היא פלטפורמת בלוקצ’יין מבוזרת שעובדת על מנגנון מוסמך של קונצנזוס הוק (dPOS). dPOS מספק מדרגיות ואבטחה רבה יותר למדיום ולבעלי העניין שלו. זה מנגנון הממשל ברשת, המאפשר לבעלי העניין להחזיק בשליטה על הפלטפורמה ולהצביע על תיקונים. פרוטוקול הרשת הגנרית מאפשר לו להיות גמיש ותואם לשינויים עם התבגרות הפרויקט לאורך זמן. קוד המקור מבוסס על שפת התכנות OCaml שהיא גמישה ופונקציונלית בו זמנית.

אפיית טזוס - הטלת טזוס - XTZ

אירוע היסטוריה וגיוס תרומות

רשת שרשרת בלוקים חדשנית בשם Tezos נוצרה על ידי Dynamic Ledger Solutions Inc בארצות הברית. היא התבססה בשוויץ והוצגה לראשונה עם קרן הגידור ורקע וול סטריט על ידי בעל ואישה.

ה- ICO או ‘הצעת המטבע הראשונית’ של Tezos הוצגו ב- 22 במאי 2014. מייסדי tezos.com הם קתלין ברייטמן וארתור ברייטמן, שהם אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בתחומי המתמטיקה, הפילוסופיה, הפיזיקה ומדעי המחשב. בנוסף, צוות טזוס מחזיק גם כמה חברים נוספים ביניהם בנימין קאנו, גרגואר הנרי, ווינסנט ברנרדוף וכן הלאה. קבע אז שיא, קרן Teos גייסה 232 מיליון דולר שווה ביטקוין ואת’ריום באמצעות הצעת המטבע הראשונית כבר ביולי 2017.

הערכת רעיונות לטזוס

טזוס הוא סוג של פלטפורמה מבוזרת של רשתות בלוקים שנתמכו תחילה על ידי טים דרייפר, חובב ביטקוין מיליארדר. בעוד שרוב המשקיעים וחברות ההון סיכון הכחישו טזו בגלל הסיכונים הכרוכים במטבע הקריפטו החדש הזה, טים היה האדם היחיד שתמך בקיומו והשקיע בו. הוא גם היה תומך מוקדם בביטקוין, שהוא גם סוג של מטבע קריפטו אשר זמין בצורה של מטבע דיגיטלי או אלקטרוני..

Teos היא פלטפורמת חוזה חכמה, שתוכננה כאלטרנטיבה של Ethereum וחסמה את Golem ו- MakerDAO. עבור חוזים חכמים, היא מחזיקה בשפה בטוחה עם מנגנון של אימות פורמלי, שאינו אלא שיטה המבטיחה את נכונותם של כמה היבטי קוד באופן מתמטי. כל קוד ומשמש בטזוס מאומת באופן עצמאי. הוא מכיל מספר מנגנוני אינטגרציה המסייעים למשתמשים לבצע עדכונים מעת לעת למערכת Tezos. מנגנון הקונצנזוס המובנה של Tezos מאפשר לו ליישם את זכות ההצבעה במקרה של שינויים בפרוטוקול.

הצגתו של Teos היא פריצת דרך אדירה בהיסטוריה של פלטפורמות רשתות חסימות. זו הייתה הפלטפורמה הראשונה והעיקרית של רשתות בלוקים שפועלת ברמת הפרוטוקול. זוהי רשת או פלטפורמה המתקנת את עצמה המספקת וממלאת את הדרישות והצרכים של המשתמשים בעזרת מתודולוגיית ההצבעה הפרוגרמטית שלה. זה נמנע מסיבוכים כמו בעיות טכנולוגיות ופוליטיות הקשורות למטבעות הקריפטו הקודמים כמו Ethereums ו- Bitcoins.

ממשל: Tezos תומך בבעלי העניין על ידי הצגת מגוון כללי ממשל המאשר ומאשר את עדכוני הפרוטוקולים האוטומטיים בפלטפורמה. אם מתבצע עדכון פרוטוקול על ידי מפתח, הוא יקבל את האישור או האישור לעדכון שלו ויכניס או יוסיף את החשבון (החשבונית) לתשלום.

אסימון ה- XTZ

אסימונים של טזואים נקראים ‘TEZ’ (בלשון יחיד) ו- ‘TEZZIES’ (ברבים). הסמל המשמש לאסימונים של טזו הוא ‘XTZ’. בהתאם לתרומות של קרן tezos באתרים ובביטקוין, מוקצים אסימונים של tezos. כל התחייבות וקשורה לרכישת אסימונים של טזו ינותחו וינוהלו על ידי קרן טזו באמצעות בורסה שוויצרית בשם Bitcoin Suisse AG. הנה רשימת ארנקי ה- Tezos המומלצים לאחסון בטוח של מטבעות ה- XTZ שלך.

אפיית טזו: קונספט ה- PoS

הוכחת הימור (PoS) היא הטכניקה שבאמצעותה המשתתפים השונים מגיעים להסכמה על מצב הבלוקצ’יין. בפרוטוקול ה- PoS של Tezos, כל בעל עניין יכול להצטרף לתהליך הקונצנזוס ולקבל תגמול מהפרוטוקול עצמו על שיתוף ביציבות וביטחון הרשת. מנגנון PoS הוא פחות יקר מאלגוריתמים אחרים של קונצנזוס.

אפיית טזוס היא למעשה תהליך ההימור של בעלי העניין. זהו תהליך החתימה והוספה של חסום חדש ברשת Tezos. כמו כרייה כאן בעלי העניין יתוגמלו על השתתפות בתהליך האפייה עם אסימונים של טזוס וזה תלוי בכמות שתאפו או האצילו. כוח האפייה שלך תלוי ישירות בכמות אסימוני ה- Tezos שאתה מחזיק.

חשבונות טזוס

בחשבון Teos יש שני בעלי חשבונות, אך רק אחד יכול לקחת חלק בתהליך האפייה.

  • בעלי חשבונות מרומזים יכולים לקחת חלק בתהליך האפייה. לשם כך, עליהם להיות רשומים כנציגים מורשים. הם יכולים להאציל עבור חשבונות משלהם וכן פרוקסי לבעלי חשבונות אחרים שרוצים להאציל אותם לתהליך האפייה.
  • בעלי חשבונות שמקורם אינם יכולים לקחת חלק בתהליך האפייה. במקום זאת, הם מקצים בעל חשבון משתמע להאציל מטעמם. בעלי חשבונות מקוריים מחזיקים ב”מפתח מנהל “ומקצים” מפתח נציג “למי שמייצג אותם. לאחר מכן המשלוחים לוקחים חלק בתהליך האפייה. ניתן להחליף צירים אך רק לאחר מספר מחזורים. מחזור מסוים מורכב מ -4,096 בלוקים.

זכאות לתהליך האפייה

על מנת לאפות או לתמוך ב פלטפורמת Tezos, לאופה צריך להיות פיקדון בסך 512 XTZ כדי לאפות גוש ו 64 XTZ כדי לאשר גוש. כאשר תהליך האפייה מתחיל פיקדון הנציג מועבר לחשבון אחר שם הוא נעול למספר מחזורים שנשמר. לאחר סיום המחזורים המשומרים, הכספים מועברים אוטומטית לחשבון הראשי של הנציג יחד עם התגמולים.

  • נציג שיכול לאפות ולתמוך לבד נקרא צירים פעילים ונציגים פסיביים אינם רשאים לעשות זאת..
  • נציג שוב, יכול להיות פסיבי אם הוא לא מצליח לאפות או לתמוך בחסימה במהלך חמשת המחזורים הראשונים או שלא חל שינוי בחשבון הפיקדון שלהם..
  • מחזיקי אסימונים קטנים יכולים עם זאת לאפות או לאשר את פיקדונות הביטחון שלהם אחת ל -2 מחזורים על מנת להימנע מתויג כציר פסיבי.
  • אופה מקבל 16 XTZ עבור כל בלוק שנאפה יחד עם דמי עסקה.

שירותי משלחת

קיימים בשוק שירותי משלחת רבים הגובים תשלום עבור שירותם. אם אתה נותן את זכויות האפייה שלך, התמורה שלך תעבור באופן אוטומטי לספק שירותי המשלחת.

איך לאפות מארנק החומרה שלך?

ארנקי חומרה הם כמו התקני USB המאחסנים את המפתחות הפרטיים שלך בצורה מאובטחת בזמן שהם לא מקוונים. אם אתה מאציל דרך ארנק החומרה שלך אתה יכול לקחת חלק בתהליך האפייה בזמן שאתה במצב לא מקוון וללא סיכון להיפרץ בתהליך.

הארנק שלך מאובטח לחלוטין וכך גם הפקדת החשבון שלך. כאן אתה רק צריך לשלוח את זכויות המשלחת שלך במקום לשלוח מטבעות טז בפועל. במקרה שאינך מתעסק בארנקי חומרה אתה עדיין יכול לאפות xtz דרך ארנקי אינטרנט כמו “Tezbox”.

המלצות

אופה יכול לאשר בלוק אם יש לו מספר גדול של לחמניות. גליל מורכב מ 10,000 XTZ אוצלו אליהם על ידי חשבונות מקוריים או בבעלות עצמם. ככל שבבעלותך יותר גלילים, כך יש לך יותר סיכויים להיבחר כמסמך פוטנציאלי. Endorses מוודא שגוש נאפה כהלכה והם מקבלים מטבעות XTZ כפרסים. בסך הכל נדרשים 32 נציגים כדי לאשר חסימה נתונה.