משקיעים ידועים מהמרים על ביטקוין

כולם מזמזמים על מטבע הקריפטו הזה ובטח שמעתם עליו כל כך הרבה – ביטקוין. יש ממש טונות כאלה עכשיו וכולם רוצים חתיכת עוגה. ביטקוין הוא אחד ממטבעות הקריפטו הפופולריים והמושקעים ביותר כיום בשוק.

עיבוד מהיר

מטבע הקריפטו כולל ביטקוין אינו הבדל עם המטבעות שיש לכם בארנק. זה הכסף הווירטואלי שלך שאפשר להשתמש בו כדי לקנות דברים באינטרנט ומחקה את המשאבים המוגבלים בעולם האמיתי כמו זהב. מטבע קריפטו פירושו שהכסף הווירטואלי מוצפן שמונע את העתקתו. ביטקוין משמש בדרך כלל לתשלומים בינלאומיים, אך ללא דמי עסקה או אשראי שיש לחשוב עליהם. למה ככה? שלא כמו המטבעות בארנק שלנו, ביטקוין אינו קשור לשום מערכת / ממשלה פוליטית או כפוף לתקנות כלשהן. זו הסיבה שמטבעות קריפטו כמו Bitcoins מושכים אנשים.

כריית ביטקוין

מטבעות הקריפטו נשמרים בארנק וירטואלי. זהו תיעוד ייחודי של כל עסקה אחת ומאפשר לאנשים לשלוח ולקבל ביטקוין. כל עסקה מאומתת גם על ידי חברי הרשת. פירוש הדבר שתשלום שבוצע באמצעות מטבעות קריפטו עשוי להימשך דקה מכיוון שהם יצטרכו לעבור אימות. ישנן מספר דרכים לרכוש מטבעות קריפטו כמו ביטקוין – אתה יכול לקבל תשלומי ביטקוין בתמורה לסחורות או לשירותים שלך, להחליף את המטבעות המקומיים שלך עם ביטקוין או שאתה יכול לכרות אותם. כדי לכרות את Bitcoins תצטרך לפתור בעיות מתמטיות עם מחשבים. אם תצליחו להבין את התשובה הנכונה, יהיה לכם ביטקוין. כיום יש אנשים שמרוויחים מאות וכאלפי דולרים מכריית ביטקוין.

המגמה: השקעה ענקית על ביטקוין

ללא עמלות. ללא אינפלציה. אלה ההטבות הפוטנציאליות של ביטקוין. העובדה שבחמש השנים האחרונות ערך ביטקוין זינק כמעט 25,000 אחוז; זה כנראה מעורר את הרעיון של השקעה על מטבעות קריפטו וביטקוין. בנוסף, יותר ויותר אנשים משתמשים כיום בביטקוינים בעסקאות בעולם האמיתי. כל עוד אימוץ הביטקוין כמטבע ממשיך להשתפר, ערכו אמור לנוע לעלות. חברות ענק וספקיות גדולות כמו מיקרוסופט, פייפאל ואקספדיה החלו לקבל גם ביטקוין כדרך תשלומים לגיטימית.

פחות תנודתיות

מכיוון שמספר הספקים המקבלים ביטקוין גדל משמעותית, תנודתיות המחירים של מטבע הקריפטו נמצאת במגמת ירידה. עבור משקיעים ענקיים וידועים זו בהחלט חדשות טובות. בשנת 2011, התנודתיות בביטקוין צוינה בסביבות 16% מה שאומר שתנודות במחיר הביטקוין יורדות משמעותית ושוויו הופך יציב יותר. תנודות במטבעות החיים האמיתיים דומות לתנודות למטבעות הקריפטו – כאשר למטבע יש פחות תנודתיות יש לו ערך טוב יותר בשוק.

גדר נגד אי וודאות כלכלית

מאז הרבה זמן, זהב הוא מקום מפלט בטוח מפני חוסר וודאות כלכלי. כשמניות עולות, אנשים קונים זהב וגם כשכלכלה קורסת אנשים משקיעים זהב. לנוכח הטלטלה הכלכלית המשקיעים פונים למקום אחר ומנצלים את רוב המשאבים שלהם. מצד שני, ביטקוין עובד כגדר מפני חוסר וודאות כלכלי מכיוון שהם מנותקים מהמערכת הפיננסית המסורתית. הם מציעים דרך קלה לסוחרים ולאנשים לצאת מכלכלות שסובבות סביב מדיניות מוניטרית גרועה וכסף ממשלתי. כאשר המטבע של סין – יואן קרס בשנת 2015 ערך הביטקוין זינק. כאשר ביטקוין שולט בשוק בשנת 2016 ערכו התפוצץ ביותר ממאה דולר ליום.

מטבע הבחירה

למרות שכל עסקה באמצעות ביטקוין נרשמת ביומנים ציבוריים, שמות המוכרים והקונים של ביטקוין לעולם לא נחשפים. כל סוחר ביטקוין משתמש במזהה ארנק בלבד והאדם יכול להתחיל לבצע עסקאות אנונימיות. לכן הביטקוין הופך למטבע המועדף על אנשים שעושים עסקאות מקוונות.

מכיוון שלביטקוין יש פופולריות וביקוש הולכים וגוברים בשוק ככל שערכו הולך וגדל בכל יום, הוא פיתח טירוף תקשורתי והופך למיינסטרים בכלי חדשות ענקיים. הניו יורק טיימס, טיים מגזין ובלומברג מביאים דיווחים מפתיעים על עליית מחירים מדהימה של ביטקוין, שמשקיעים ידועים אינם יכולים פשוט להתעלם מהם. מטבע קריפטו זה צמח ערך משמעותי בשוק ואילו השוק המסורתי ממשיך לדשדש. Chamath Palihapitiya, הבעלים של גולדן סטייט ווריורס, צוות ה- NBA ומשקיע בפייסבוק, אמר הערות בולטות על ביטקוינו באומרו “ביטקוין הוא הגנה מפני הרס ערך” ליותר מ -67,000 העוקבים שלו בטוויטר. עם זרימת המטבע החדש, המשקיעים המרכזיים מתחילים לתפוס רוח מהיתרונות של מטבע הקריפטו. יתכן שרובם רואים בביטקוין מקלט בטוח כנגד כלכלות קשות ברחבי העולם, ממש כמו זהב. זו כנראה אחת הסיבות לכך שביטקוין עולה על ההשקעות המסורתיות כיום. היתרונות של מטבע הקריפטו כולל ביטקוין יוצרים ללא הרף אפקט שלג מכיוון שמשקיעים מוסדיים ומוכרים מתחילים להתגבר מאחורי ביטקוין שהוא סוג הנכסים החדש. כאשר הם שומעים על סיפורים כמה טוב ביטקוין מסתדר בשוק, המשקיעים לא יכולים להפנות את הגב מההזדמנות.

אפילו משקיע יישומי הצ’אט של סנאפ, ג’רמי לייב הצהיר יוצא דופן על תפיסתו וחיזויו לגבי מטבע הקריפטו. במצגת האחרונה בנושא Business Insider עם Liew הוא הביא סיבות בסיסיות לכך ששווי הביטקוינים עשוי להגיע לשווי של 500,000 $ בשנת 2030. “ביטקוין כבר פשוט לרכוש ולהחזיק. וככל שהנכס ימשיך להתבגר, אנו נמשיך לראות גידול בפיתוח ובפריסה של המוצרים הסובבים “, על פי Liew. תיאוריה זו מבוססת על כמה גורמים כמו חדירה ניידת, חוסר הוודאות הכלכלית ואפילו העברות העולמיות.

העתיד

מטבעות קריפטו כגון ביטקוין ממשיכים לנסוק גבוה בשוק כאשר יותר ויותר אנשים לומדים להעריך את היתרונות. בראיון האחרון של בלומברג עם יו”ר משותף של ביל ומלינדה גייטס, ביל גייטס, הוא הסביר כי הביטקוין אינו ניתן לעצירה. לדבריו, “הביטקוין הוא מרגש מכיוון שהוא מראה כמה זול זה יכול להיות. ביטקוין טוב יותר ממטבע “. אבל מי יודע? אף אחד לא יודע בדיוק איזה מטבעות קריפטו יהפכו.