מירוץ תעודות סל מטבעות קריפטוגרפי שקורה בארה”ב

ב -27 בנובמבר, גאבור גורבקס, מנכ”ל VanEck, הודיע ​​על הבמה של Consensus Invest. לדבריו, VanEck ישתף פעולה עם נאסד”ק ליצירת חוזה עתיד קריפטו מוסדר לשוק. מאמר זה ידבר יותר על התמונה הכוללת של תעודות סל מטבעות קריפטוגרפיים, וכיצד החלטה זו יוצרת למעשה מרוץ בין שתי ישויות מעניינות..

בקקט מעכב את תאריך ההשקה שלהם

לפני הכרזה זו, מה שהיה ידוע היה כי VanEck מתמקדת אך ורק בשיתוף פעולה עם SolidX כדי ליצור תעודת סל מטבע קריפטו שתענה על דרישות SEC. אחת הדרישות הללו, או ליתר דיוק התנגדויות הייתה היעדר שוק עתידי ביטקוין מוסדר משמעותי.

Bakkt, פרי מוחו של אינטרקונטיננטל היה אמור לחזק את השוק ולספק כפי שהכריזה על תוכניותיו באוגוסט 2018. Bakkt רוצה ליצור חוזה עתידי של ביטקוין בגיבוי פיזי יחד עם הבורסה הבין-יבשתית, וחברות בולטות אחרות כמו סטארבקס ומיקרוסופט..

באותה תקופה הצעת תעודת הסל של ואנק ל- SEC מתעכבת לספטמבר, ובספטמבר היא מתעכבת לאוקטובר, ובאוקטובר, ובכן היא התעכבה שוב. ה- SEC עדיין סבר כי שוק החוזים העתידיים בביטקוין אינו משמעותי מספיק ועיכב את החלטתם עד ה- 27 בפברואר, 2019.

בינתיים, ב -20 בנובמבר, הציוץ הזה פגע בציבור:

איש לא ציפה שבקקט יעכב את תחילת החוזים העתידיים שלהם בביטקוין, מכיוון שלא היה להם שום מחסום להמשיך בפעילותם. הסיבה לכאורה הייתה העניין המוחץ וכמות החשבונות המרשימה שהחברה נדרשה לעבד. החוזים העתידיים על ביטקוין הם סחורות ונמצאים בתחום השיפוט של נציבות הסחר העתידי בסחורות (CFTC). במקום ה- 12 בדצמבר 2018, הם מקווים כעת להשיק ב- 24 בינואר 2019.

בהערה צדדית, סטארבקס הייתה חלק משיתוף הפעולה (ועדיין) וכולם חשבו שסטארבקס תאפשר תשלומי ביטקוין עבור קפה. באותה תקופה זו הייתה רק שמועה, ושום דבר הקשור לסיפור לא פינה את מקומו לתמוך בה. כעת, על קונצנזוס השקעת מנכ”ל בקקט קלי לופלר העמיד מחדש את השאלה באומרם כי הם עבדו עם סטארבקס להגדלת אפשרויות התשלום לצרכנים ויאפשרו להם לשלם באמצעות ביטקוין.

ואנק מעלה תוכנית חלופית

העיכוב מבאקקט סיבך את המצב עבור VanEck. ההחלטה של ​​ה- SEC תלויה בשוק החוזים העתידיים של ביטקוין לתת אישור ליצירת נייר ערך של ביטקוין. עד ש- SEC הייתה צריכה לקבל את ההחלטה בנוגע לתעודת הסל, בקקט כבר היה מייצר תוצאות משמעותיות, אשר ככל הנראה היו מרשימות (בהתחשב בכך שהן נאלצות להתעכב בכדי להתאים לכל הצדדים המעוניינים).

אם העניין בבקקט לא הספיק, בואו נסתכל על הבורסה SIX השוויצרית. היא רשמה ETP מטבע קריפטוגרפי מבית Amun Capital “$ HODL” והיא הצליחה לבצע ביצועים גבוהים יותר מכל שאר ניירות הערך בבורסה..

מתי גרינשפן, אנליסט שוק בכיר ב- eToro אומר:

“ה- ETP הקריפטו החדש שהושק בשבוע שעבר בשוויץ הפך במהרה לאחד מה- המוצרים הפופולריים ביותר בבורסה הראשית של שוויץ. הכרכים על סל הקריפטו של אמון עברו את כל שאר ה- ETP שנסחרו כיום ב שֵׁשׁ.”

אבל מה שקורה בשוויץ לא ממש משפיע על ארה”ב ו- SEC.

מה שמשפיע עליהם הוא החלטתו של בקקט לעכב מה שהקטין באופן דרסטי את הסיכויים להצעתו של ואנק לעבור. במקום להסתמך על צדדים שלישיים כדי ליצור ולטפח את שוק החוזים העתידיים בביטקוין, VanEck מפשילים שרוולים ונכנסים ישירות לפעולת החוזים העתידיים בביטקוין על ידי ההחלטה להקים מיזם עתידי של ביטקוין..

VanEck עדיין לא סיפק כל תובנה לגבי מבנה החוזים העתידיים שלהם בביטקוין, ובנקודת זמן זו איננו יודעים אם מדובר במזומנים של גיבוי ביטקוין..

Bakkt ו- VanEck לא יהיו הראשונים שיצרו חוזה עתידי של ביטקוין בשוק. הקיימים כבר קיימים “BTX18” Bitcoin CME Futures, ו- “BGZ18” Bitcoin Cboe Futures, אך שניהם מוסדרים במזומן, כלומר שום ביטקוין בפועל לא מחליף ידיים. קרנות אלה רק מנסות לחקות את ביצועי הביטקוין ולספק מדידות מדויקות למשקיעים.

תעודת סל ביטקוין בארה”ב, מה המשמעות של מטבע החוץ?

גם בקקט וגם ואנק הולכים בכיוון ליצור כמות עצומה של תמיכה בביטקוין באמצעות יצירת שוק עתידי מוסדר, בין אם זה מבוסס נגזר ובין אם מסודר פיזית. אם החברות יצליחו לשתף משקיעים, הן יספקו ל- SEC בדיוק את מה שלדבריהם חסר.

ביטקוין המסווג כסחורה על ידי CFTC מאפשר לחברות אלה להתחיל בפעילות ללא יותר מדי סיבוכים. מלבד מאמצי הרגולציה, המעקב והציות, אין חסמים משמעותיים להמשיך ביצירת מוצרים עתידיים נוספים של ביטקוין.

ההחלטה של ​​ואנק ליצור חוזה עתידי של ביטקוין היא אמיצה ומראה חשיבה יזומה מהנהגת הפירמה. אם אינך מצליח להשיג את מה שאתה רוצה, השג את הדבר השני הכי טוב ואז נסה שוב. האסטרטגיה של VanEck היא להיות מסוגלים לומר ל- SEC שהם עשו כל מה שאפשר כדי להעלות את השוק ולהוכיח להם שהם צריכים לתת להם ליצור מוצר תעודת סל מבוסס ביטקוין..

תעודות סל של מטבעות קריפטוגרפי צפויות לפתוח את הדלתות לביטקוין לאלפי משקיעים מוסדיים, להפוך מסים וקריפטו לפשוטים להשתתפות בהם, ובטווח הארוך להשפיע באופן חיובי על האימוץ, המחיר והערך הנתפס של ביטקוין..

מה דעתך על תעודות סל מטבעות קריפטוגרפיים? איך הם ישפיעו על הביטקוין?