3 סיבות מדוע בראד גארלינגהאוס של ריפל צודק בוויסות

בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים היו עליות ומורדות בשנה האחרונה, אך הוא הראה גם מידה אדירה של פוטנציאל והתמדה בכל כאבי הצמיחה. למרות שהעתיד נראה בהיר, אחד החששות העיקריים עבור משקיעים רבים היה התנועה לעבר פיקוח מוגבר על הרגולציה. זה לא סוד שלחישות של רגולציה מתוכננת ומעורבות ממשלתית תרמו רבות לשווקים שהגבירו את התנודתיות בחודשים האחרונים, אך משקיעיה חלוקים בשאלה האם התקנות בסופו של דבר יגרמו לפריחה של מטבעות דיגיטליים או לקשקש בטווח הארוך..

נולד בסביבה לא מוסדרת, שוק המטבעות הצומח גדל במהירות ותזזיתית והפך לתחנת הכוח שהוא כיום. בגלל מקורו הייחודי, קיימת אמונה פופולרית בקהילה כי דרישות הרגולציה מנוגדות לאופיים האמיתי של מטבעות קריפטוגרפיים. חובבי ביטקוין רבים וחובבי מטבעות פרטיות לא נותנים אמון בממשלות ובבנקים, והם “בנקאים” על העובדה שהנכסים הדיגיטליים ישחררו אותם מהכוח וההשפעה שהגופים הללו החזיקו זמן כה רב. וכך, דיונים על הגברת הרגולציה גרמו למשקיעים רבים להיות עצבניים מהשוק, ובתורם גרמו לירידות מחירים משמעותיות. לדוגמא, דיווחים על בדיקת מטבע מטבעות SEC שהושק לאחרונה, יחד עם ספקולציות האם דרום קוריאה תסדיר בקפדנות את המסחר במטבעות קריפטוגרפיים, שיגרו את השוק לסדרה של ספין זנב מתמשך ברביע הראשון של 2018..

דעה לא פופולרית

אף על פי שמשקיעים רבים עומדים בתוקף נגד רגולציה, יש הסבורים כי יש לברך על רגולציות בשל פוטנציאלם להעלות את שוק הקריפטו לשלב הבא. דמות אחת בקהילה שנשמעה בוטה לגבי ההתייחסות הלא פופולרית הזו לעניין היא בראד גארלינגהאוס, מנכ”ל Ripple.

“חשוב מאוד שהתעשייה כולה תכיר בכך שעלינו לעבוד עם הרגולטורים, עלינו לעבוד עם המערכת”, אמר גארלינגהאוס. CNBC. “מהפכת הבלוקצ’יין מתרחשת מתוך המערכת היא לא הולכת לקרות מחוץ למערכת.”

Ripple היא חברת עיבוד תשלומים מבוססת סן פרנסיסקו המציעה מטבע דיגיטלי משלה, XRP. החברה שואפת לבנות דרך קלה יותר להעביר כסף מעבר לגבולות באמצעות טכנולוגיית בלוקצ’יין. תמיכתו של גארלינגהאוס בתקנות מטבעות קריפטו נתקלה בספקנות ובביקורת גבוהה, אולם עמדותיו בעניין מבוססות בהיגיון ובפרגמטיות. להלן מספר סיבות לתמוך בתקנות מטבעות קריפטו המבוססות על הערות אחרונות של גרלינגהאוס:

  1. ממשלות כאן כדי להישאר

“אני חושב שבסופו של דבר ממשלות לא נעלמות. בחיים שלי אני לא חושב שזה קורה. ”

חובבי מטבעות קריפטוגרפיים הארדקור רבים נכנסו לשוק המשתוקקים לנצל מחלקת נכסים העלולה למנוע את מעורבות הממשלה והבנקים במימון שלהם. אמנם תפיסה רומנטית זו אולי הספיקה כדי להקפיץ את עידן המטבעות הקריפטוגרפיים, אך היא הפכה פחות ופחות מציאותית ככל שגדל שוק המטבעות. במילים פשוטות, אין ממשלה בעולם שמוכנים לשבת על הידיים ולתת לשווי שוק כולל של יותר מ -400 מיליארד דולר. ממשלות כאן כדי להישאר, וכל עוד הן תקנות קריפטוגרפיה ימשיכו למלא תפקיד גדול יותר בשוק.

  1. הגנת משקיעים

“הרגולטורים לא הולכים – ולא צריכים לעשות זאת. במשך דורות הם מגנים על המשקיעים מפני הונאה. “

פופולריים כמו שמטבעות קריפטוגרפיים הפכו, רבים נזהרים מהסיכונים הכרוכים בכך. השוק יתקשה למצות את מלוא הפוטנציאל שלו אם הוא לא יכול להיפרד מתדמיתו “המערב הפרוע” הוותיק. במילים אחרות, ללא אמצעי הגנה רגולטוריים להגנה על משקיעים פרטיים ומוסדיים גם מפני גניבה, מרמה ופשע, יהיה עליהם קשה להבשיל מספיק בכדי להגיע לקבלת המיינסטרים. עם התקנות החדשות ככל הנראה תביא יותר יציבות, ביטחון ושקט נפשי למשקיעים פעילים, כמו גם גל של שחקנים חדשים המעוניינים להצטרף לשוק הוותיק והיציב יותר. זו יכולה להיות התפתחות חיובית להפליא לכל המעורבים.

  1. התבגרות נוספת וקבלת השוק

“אני מקווה שיש יותר רגולציה. אם אנחנו רוצים שכל סוג הנכס הזה יגדל ויתבגר, כמובן שתהיה יותר רגולציה. “

כן, שוק המטבעות קריפטוגרפי עשוי להרגיש כמו רכבת הרים כאשר ייכנסו לתקנות (או אפילו מוזכר במעורפל), אך היתרונות לטווח הארוך צריכים להכביד על ירידות המחירים לטווח הקצר. תקנות חדשות ומחשובות ברחבי העולם יכולות לאפשר לשוק זה להתפתח במהירות רבה יותר, ולהגביל את הסיכונים הכרוכים ב- ICOs מזויפים, קבוצות משאבה וזרוק ואינספור נהגים זדוניים אחרים שמאחורי תנודות מהירות בשוק. חקיקה ברורה והגברת הפיקוח על הרגולציה יביאו ככל הנראה משקיעים מושכלים ומנוסים לשוק, וייצבו הרבה מהתנודתיות ההיסטורית והובילו טריליוני דולרים לשווי השוק..  

מחשבות אחרונות

לדברי גרלינגהאוס, “אנחנו עדיין רק מתחילים, אנחנו נמצאים על מייל 1 במרתון.” למרות שהוא הצהיר את ההצהרה המסוימת הזו בהתייחס לצעדים שביצעה ריפל בחמש השנים האחרונות והפוטנציאל שלה לעתיד, היא חלה גם על תקנות מטבעות קריפטוגרפיים והשפעתן על שוק הנכסים הדיגיטליים. רגולציה יכולה להיות המרכיב המסייע בסופו של דבר לשוק זה להצליח. לעת עתה, משקיעים מנוסים ששומרים על פוטנציאל רווח מסיבי רואים את השקפתם ארוכה כאשר שוק זה מתפתח. הם יתגלגלו עם האגרופים ויחכו לבהלה המיותרת שאופפת את הדיבורים על תקנות עם אסטרטגיות השקעה ארוכות טווח כמו פתיחת IRA במטבע דיגיטלי או פשוט “HODLing”.

עבור אומרים ותומכים חשוב לשקול ברצינות את היתרונות ארוכי הטווח של תקנות מטבע החוץ. איש אינו יודע מה צופה העתיד לקבוצת נכסים זו, אך ברור כי הרגולציה הממשלתית תמשיך למלא תפקיד משמעותי בעתיד הנראה לעין. הישאר מעודכן בחדשות האחרונות כדי להבין כיצד חקיקה קריפטוגרפית עדכנית ומוצעת עשויה להשפיע עליך, והקפד להתאים את אסטרטגיות ההשקעה שלך בהתאם. גארלינגהאוס אמר כי מהפכת הקריפטוגרפיה הולכת לקרות מתוך המערכת, ולא מבחוץ.

תמונה מוצגת באמצעות ביגסטוק.