שוק הביטקוין העולמי הופך פחות תלוי בסין עם עליית מחירים

בנק העם הסיני (PBoC) כבר ביקש מחילופי הביטקוין במדינה להקים מערכת עמלה למסחר. מטבע קריפטו זה הופך בהדרגה לכוח מתפתח בשוק העולמי ובמיוחד בסין. משקיעים וסוחרים רבים משוכנעים כי הסינים שלטו ביותר מ -90% משוק החליפין הבינלאומי של הביטקוין. עם זאת, ארצות הברית ויפן הצליחו להתעלות לאחרונה על סין בגלל הופעתן של חילופי הדברים שלהן. אלה הם Bitflyer, Bitfinex ו- Kraken..

הפחתת ההשפעה של הביטקוין

פעולות ה- PBOC מצביעות על ההשפעה המצטמצמת של ערך הביטקוין שכן השוק כיום פחות נשען על הכלכלה השנייה בגודלה בעולם. עם זאת, הבנק המרכזי של הסמכות הסינית על שוק החליפין של המטבע הדיגיטלי איפשר לביטקוין להתחדש במהירות בעיצומה של ירידת ערך משמעותית..

באסיה, המדינות בעלות מבנים רגולטוריים מעשיים ומדיניות סבירה הן סינגפור, יפן, דרום קוריאה והפיליפינים. קשה יותר להעריך את ארצות הברית במונחים של אמצעים רגולטוריים מכיוון שחלק ממדינותיה כמו ניו יורק הטילו מערכות רישוי אינפיות כמו BitLicense שעולות חילופי מחירים של 100,000 $ לכל היותר. הבורסה היחידה שיכולה לפעול במדינה האמורה היא CoinBase..

שוק הביטקוין היפני

שני גורמים עומדים כביכול מאחורי היחלשות שוק הביטקוין בסין. האחת היא עליית השוק של יפן עצמה. האחר הוא נקודת המבט האופטימית של ממשלת יפן. החוק המתוקן לשירותי תשלום יזום ויופעל באופן רשמי על ידי יפן. זה הופך את הביטקוין לשיטת תשלום חוקית. לחקיקה המיוחלת הזו בוודאי יהיה משקל ניכר על תעשייה זו ובורסות כגון BitFlyer. הוא מספק הגדרה ברורה של מטבע הקריפטו בשוק של יפן. נכון לעכשיו, Bitflyer מובילה את בורסת הביטקוין ביפן ושולטת ביותר מ -51% מהשוק הבינלאומי עם נפח מסחר של 123.5 מיליון דולר בכל יום. הקדמת הצעת החוק מסייעת למשתמשים ולציבור לקבל את המטבע הדיגיטלי כמצע חוקי.

שוק ארצות הברית

שוק הביטקוין האמריקני הושפע לרעה מההצהרה הפומבית של בנק העם הסיני כי הוא יתערב בשוק החליפין של ביטקוין המקומי. זה גרם לירידת ערך הביטקוין לאחר הפסקת המשיכות למשתמשים ב- OKCoin ו- Huobi. סוחרים המשתמשים ב- Bitfinex נקטו במכירת פאניקה מכיוון שהם צפו לירידת מחירים משמעותית ודחיית התאוששות.

מחיר מטבע הקריפטו צנח ל 950 $ אם כי הוא התאושש עם שווי שוטף של 1, 100 $ קרוב לשיא כל הזמנים של 1, 120 $ בשווקים הראשוניים. בדיעבד, מחסום הבורסה המרכזי בבנק-ביטקוין חיבק את כותרות התקשורת מדצמבר 2016 עד החודש האחרון. אלה הועילו לשוק ברחבי העולם ככל שהפך לעצמאי יותר וסילק את תלותו בסין. מגמות המחירים של הביטקוין הן חיוביות. מחזורי המסחר היומיים בארה”ב וביפן גדלים בקצב מהיר.

סחר בשווקים אחרים

לא רק סין צריכה להתמודד עם חוסר וודאות. בתורכיה הושבתה בורסת הביטקוין היחידה שהובילה למסחר עמית לעמית. בורסת הביטקוין המובילה בוונצואלה סגרה את חשבונה. בינתיים, רוסיה היא עדיין ביתם של חילופי הביטקוין הפעילים והבלתי מורשים בעולם בשל העמימות הרגולטורית של הממשלה..

הפתרון הוא לא לחסום ביטקוין מקומי מכיוון שהציבור יכול לבחור ברשתות וירטואליות פרטיות (VPN) כדי לגשת למטבע הווירטואלי. מסחר רב מתקיים באתרים קטנים יותר ובשירותי מיקרו העברת הודעות כמו QQ ו- WeChat. ל- QQ פלטפורמת תשלומים משלה המאפשרת למשתמשים ליצור בוטים לצ’ט למסחר אוטומטי. אפליקציות בורסה מבוזרות כמו Bitsquare אידיאליות עבור משתמשים שרוצים ממשק מסחר משותף. תוכנה זו מסוגלת לבנות ספרי הזמנות המבוססים על הצעות לא פתורות המגיעות ממשתתפים אחרים.

בורסות מרכזיות

בורסות מרכזיות מציעות הטבות הכוללות צבירת סוחרים רבים והבטחת תשלומים. עם זאת, אלה אינם נחוצים להישרדותו של הביטקוין. המשתמשים ב- Bicoin אינם בעלי מטבעות דיגיטליים או פיזיים אלא חשבונות עסקאות קבועים. אלה מתועדים בפנקסים עולמיים המועתקים על ידי משתתפים ברחבי העולם. משתמשי ביטקוין יכולים לבצע עסק בתנאי שיש לפחות צומת אחד נגיש בחו”ל גם אם ממשלותיהם סוגרות את כל צמתי הביטקוין המקומיים.

הרגולטורים נמצאים במצב קשה מכיוון שהם אינם יכולים לשלוט במשהו שלא קיים פיזית בכל מקום ובשום מקום בו זמנית. בעסקאות P2P להלן הבעיות של גורמי הרגולציה:

  • אין שרתים לסגירה.
  • אין מפרים לעצור או להעניש.
  • אין מחסנים לפשיטה.

רגולטורים אלה יכולים רק לרדוף אחר נותני שירותים מקומיים והחלפות אשר למעשה מחלישות את יכולות הניטור שלהם.

אין דרך לחסל ביטקוין

גם כשבנקים מרכזיים (כמו במקרה של סין) מנסים להתערב, ניסיונות להיפטר מהמטבע הדיגיטלי הזה רק מספרים למשתמשים את חשיבות המטבע המבוזר. ביטקוין התפרסם בגלל תשלום עמית לעמית שמאפשר לצרכנים לבצע עסקאות פיננסיות שלא ניתן לעכב על ידי צדדים שלישיים. משתמשים יכולים לבצע עסקאות חופשיות עם משתמשים אחרים בזמן שיש להם שליטה על המפתחות הפרטיים שלהם.

יש השלכות ברגע שהרגולטורים מנסים לרסן את חילופי הביטקוין. הם מקטינים את האמון בממשלה כמו גם ספקי צד שלישי אחרים של שירותים פיננסיים החבים בממשלה זו. שיטה יעילה לצמצום השימוש בביטקוין היא לשכנע את הציבור שאין לו צורך במטבע מסוג זה. אולי בגלל זה ממשלת סין ניסתה להקל על פיקוח ההון. ממשלת ארה”ב יכולה מצידה לשנות מחדש או לשנות חוקי הלבנת הון שמפריעים לתומכי המטבע הווירטואלי ממערכות הבנקאות המסחריות. ברגע שחוקים יוצרים מכשולים המונעים מעסקים חוקיים לשרת לקוחות ספציפיים, המפעלים הלא כל כך לגיטימיים יכולים לעמוד בדרישות מחוץ למערכת הרגולציה הזו. דבר אחד בטוח. אי אפשר לדחוק שווקים מהקיום ולכן עדיף לאפשר להם לפעול באופן חוקי.