בלוקצ’יין כדי לשנות את הדרך בה כותבים חוקים

ההשפעות של טכנולוגיית Blockchain

טכנולוגיית הבלוקצ’יין עושה חדשות. לפי החדשות, זה לא מוגבל רק לקריפטו. במקום זאת, אנשים משתמשים בבלוקצ’יין למטרות רבות אחרות. מרבית הענפים ברחבי העולם הבינו את חשיבותה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין ואת היתרונות הקשורים אליה. כתוצאה מכך נוצרה פלטפורמה אידיאלית לפופולריות הגוברת של בלוקצ’יין. נכון לעכשיו, טכנולוגיית Blockchain משמשת לפילנתרופיה, מחשוב ענן, הפצת מוסיקה מקוונת, אבטחת סייבר, ניהול שרשרת האספקה ​​ושירותים פיננסיים..

אחת ההתקדמות הבולטת שיצאה עם טכנולוגיית הבלוקצ’יין הייתה טכנולוגיית ספר החשבונות המבוזר. זה יכול לשמש ככלי יעיל במטרה להחזיק זהויות דיגיטליות, להפיץ תשלומי רווחה ולעסוק בהצבעה אלקטרונית. זה יכול גם ליצור השפעה עצומה על הפעילות השוטפת של המחוקקים ועל האופן שבו הם כותבים חוקים. זוהה כי 5 אזורים עיקריים ידרשו חוקי בלוקצ’יין בעתיד, כך שניתן לקבל מטבעות קריפטוגרפיים כאמצעי תשלום תקף. הם כוללים הלבנת הון, בעלות על נכסים, פרטיות נתונים, חוזים חכמים ותשלומים.

נגד הלבנת הון

חשוב ביותר לפיקוח הפיננסי לנקוט בצעדים הנדרשים למניעת הלבנת הון. כרגע, האנשים יכולים לקנות ולמכור מטבעות דיגיטליים אנונימיים לחלוטין. זה יוצר סביבה אידיאלית להלבנת הון. לכן, יש ליישם חוקים חדשים, כך שניתן יהיה לחסל כל מיני פעולות הלבנת הון.

אחד הצעדים הראשונים שיינקטו על מנת להימנע מהלבנת הון יהיה הכנסת רפורמות Know Your Customer. אז יתאפשר לגופים המווסתים לבטל תשלומים אנונימיים במידה מסוימת. בנוסף, מתבצעות כרגע תכניות במטרה להכניס אמצעי הלבנת הון ספציפיים למטבעות דיגיטליים לכל הבורסות ומעבדי התשלומים. הרגולטור שיוצג על ידי סינים בחודש יוני יכול להיחשב כדוגמה מושלמת להוכחת העובדה שהוזכרה לעיל. מצד שני, יש להכניס חוקים חדשים על מנת להעניש את כל האנשים העוסקים בפעילות פלילית באמצעות מטבעות קריפטוגרפיים.

בעלות על נכסים

בעלות על נכסים יכולה להיחשב כאחד מגורמי המפתח המשמשים להגדרת עושרם של אנשים החיים במדינה מסוימת. כתוצאה מכך, נושאים שקשורים לבעלות על נכסים נחשבים כגדולים יותר. יש מעורבות ישירה של הממשלה בעת הטיפול בסוגיות כאלה. במילים אחרות, לאנשים שיש להם רשומות רשמיות להוכיח בעלות על הנכס יש יתרון תחרותי על פני אחרים כאשר הם עוסקים בבעלות על נכס. עם זאת, חשוב לאנשים לשמור את הרשומות הללו בצורה מאובטחת. אם רשומות אלה יגיעו לידי צדדים לא נכונים, אנשים שבבעלותם לגיטימית יצטרכו להיתקל במגוון נושאים בעתיד..

ניתן להשתמש בטכנולוגיית Blockchain בכדי להציג פיתרון אמין לנושא זה. ניתן לאחסן את רשומות הנכסים ואת כל כותרות הקרקע בתוך הבלוקצ’יין בצורה מאובטחת. חברות כבר החלו לתרגל זאת ולעזור לאנשים הנזקקים. חברת ביטלנד, הממוקמת בגאנה, יכולה להיחשב כדוגמה מושלמת לחברה כזו. עם זאת, חשוב לזכור כי רשומות בעלות המבוססות על טכנולוגיית בלוקצ’יין הן כדאיות מבחינה משפטית. כתוצאה מכך, יש לכתוב חוקים חדשים על מנת לקבל אותם.

פרטיות מידע

טכנולוגיית הבלוקצ’יין אידיאלית לאחסון כמות גדולה של נתונים בצורה מאובטחת. ניתן לשלוט ביעילות על הגישה לנתונים המאוחסנים בעזרת מפתחות גישה. בשל אי-השינוי הקשור לטכנולוגיית ספר החשבונות, יהיה זה בלתי אפשרי עבור מישהו להשמיד את הנתונים הללו. עם זאת, זה יכול לתת חיים למגוון חששות משפטיים. באחריות המחוקקים לבוא עם חוקים מתאימים, שניתן להשתמש בהם בכדי להתמודד עם הנושאים במינימום טרחה..

חוזים חכמים

לצד הפופולריות הגוברת של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, הרעיון של חוזים חכמים הפך לפופולרי ביותר בקרב אנשים בעולם של ימינו. החוזים החכמים מאפשרים לתת חיים לחוזה דיגיטלי, אותו ניתן לחלוק בין שני צדדים או יותר. בחוזה זה יקודדו את ההסכמים באמצעות פקודות “מה אם”. לדוגמה, ניתן לבצע תשלומים אוטומטיים בתרחישים מסוימים. Ethereum Blockchain יכול להיחשב כחוזה החכם הפופולרי ביותר שתוכלו למצוא שם בעולם. עם זאת, הרעיון של חוזים חכמים טרם התקבל מבחינה חוקית וזה הזמן הגבוה לחשוב על יישום צעדים נדרשים בכדי להקל על קבלתו החוקית..

תשלומים

אחרון חביב, המחוקקים יצטרכו לשים לב לתשלומים המתבצעים באמצעות מטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין. זה היה נושא פופולרי בקרב המחוקקים מאז 2013, אך נכון לעכשיו לא יושמו חוקים נוקשים במטרה לשלוט בכל התשלומים שבוצעו באמצעות מטבעות קריפטוגרפיים. כמה מדינות שקיימות שם בעולם כבר נקטו בצעדים הדרושים בכדי להתחיל להשתמש במטבעות קריפטוגרפיים כאמצעי תשלום מקובל כחוק. עם זאת, צריכה להיות מסגרת חוקית המכסה את העולם כולו, מכיוון שניתן להשתמש במטבעות קריפטוגרפיים לביצוע תשלום לאדם שחי בחלק אחר של העולם. זה יספק את האתגר הקשה עבור המחוקקים כיצד עליהם לסווג מטבעות קריפטוגרפיים וכיצד יש ליישם תוכניות מס המכסות אותו..

סיכום

מטבעות קריפטו בהחלט יהפכו בעתיד לאחת הצורות המובילות של מטבעות. עם זאת, המחוקקים יצטרכו לחשוב על שיטות שונות בהן ניתן להשתמש בקריפטו זה וליישם חוקים נחוצים בכדי לחסל את כל המעשים הבלתי חוקיים שיכולים להיווצר כתוצאה משימוש..