בקרות ביטקוין ברשימת העדיפות לשנת 2017 של נשיא הנציבות האירופית

דוח שפרסם לאחרונה הפרלמנט האירופי עסק כולו במטבעות קריפטו כמו הביטקוין. זה חלק מסדרי העדיפויות של הנציבות האירופית (EC) בהתמודדות עם הלבנת הון (AML). הסוכנות בוחנת להשיג זאת לפני סיום שנת 2017.

10 אזורי עדיפות של EC

נשיא הנציבות האירופית, ז’אן קלוד יונקר, קיבל את הנהגת האיחוד האירופי ב -1 בנובמבר 2014. הוא זיהה מה שמכונה 10 אזורי עדיפות שצריכים לשמש הנחיות לנציבות בחמש השנים הבאות. כעת היא הגיעה לקו הגבול של כהונתה.

10 העדיפויות הללו המבוססות על דוחות שפורסמו באינטרנט הן כדלקמן:

 1. דחיפה חדשה למשרות, צמיחה והשקעות
 2. שוק יחיד דיגיטלי מחובר
 3. איחוד אנרגיה גמיש עם מדיניות שינויי אקלים צופים פני עתיד
 4. שוק פנימי הוגן ועמוק יותר עם בסיס תעשייתי מחרוזת
 5. איחוד כלכלי ומוניטרי הוגן ועמוק יותר
 6. הסכם סחר חופשי סביר ומאוזן עם ארצות הברית
 7. אזור צדק וזכויות יסוד המעוגנות באמון הדדי
 8. מדיניות הגירה חדשה
 9. אירופה כשחקנית גלובלית חזקה יותר
 10. איחוד של שינוי דמוקרטי

תפקיד המטבעות הווירטואליים

מצב המשחק באמצע שנת 2016 לא כלל שום קטע בנושא מטבעות דיגיטליים. עם זאת, גרסת 2017 מצטטת מטבעות קריפטו אלה בעדיפות מספר 7 בנושא הלחימה בטרוריסטים ובפעילות טרור. ביולי האחרון (2016) הציג ה- EC חוקים מחמירים יותר למשתמשים במטבעות וירטואליים. היו שינויים בהנחיה הרביעית לאיסור הלבנת הון משנת 2015. בכך הסתיימה העמימות המאפיינת עסקאות מטבע אלקטרוני. החששות הבאים זוהו:

 1. אמצעי בטיחות לתזרים פיננסי שמקורם במדינות עולם שלישי בסיכון גבוה.
 2. סמכויות יחידות אינטליגנטיות פיננסיות באיחוד האירופי (האיחוד האירופי).
 3. מערכות ריכוזיות עבור מוסדות בנקאיים לאומיים וכן רישומי חשבונות תשלום.
 4. סיכונים הקשורים למטבעות קריפטו וכרטיסים שלא צוינו מראש.

התיקונים האמורים נועדו להטיל מדיניות קפדנית על כל המטבעות הללו שיכולה להפחית סכנות כמו מימון קבוצות טרור והתנחלויות ללא שם. נשיא הפרלמנט האירופי מרטין שולץ, נשיא המועצה האירופית רוברט פיקו, ומר ג’ונקר אמרו בחלק האחרון של הדו”ח כי שיפור הביטחון לאזרחי אירופה יהיה בין עשר הנקודות לקבלת עדיפות. זה יברר התקדמות ניכרת בסוף השנה. מטבעות דיגיטליים נופלים תחת פריט שיפור הכלים להפיכת הטרור למעשה פלילי ולחימה בהלבנת הון וכן מתן תמיכה כספית לקבוצות טרור..

ציות על ידי חברי האיחוד האירופי

כל חברי האיחוד מחויבים למלא את המנדטים החדשים האלה עד ליום 26 ביוני (2017), כלומר תקנות על מטבעות וירטואליים יחולו בתאריך זה. זה מכניס חילופי מטבעות קריפטו תחת ההנחיה לאיסור הלבנת הון של האיחוד האירופי. נקבעה גם הגדרה חוקית למטבע הווירטואלי. “זהו ייצוג דיגיטלי של ערך שלא מונפק על ידי אף משרד ציבורי או בנק מרכזי. זה מקובל על ידי אנשים חוקיים או טבעיים כאמצעי תשלום. המטבע יכול להיות מאוחסן, מועבר או נסחר באמצעות אלקטרוניקה. ” התיאור האמור ישולב בחוקי המדינות החברות באיחוד האירופי נגד הלבנת הון החל מה -1 בינואר השנה בהמשך.

חברי האיגוד נאלצים להגיש רשימה מרכזית המכילה מידע בנוגע לבנקים יחד עם משתמשי חשבון התשלום לרשויות. זה מאפשר גישה טובה יותר ברגע שיש טענות על פעילויות לא חוקיות. האיחוד האירופי וארצות הברית אימצו צעדים בעקבות כיוון זה. באפריל 2015 הוזכרו בתקשורת מהנציבות האירופית לפרלמנט האירופי, למועצה, לוועדה הכלכלית והחברתית האירופית ולוועדת האזורים כי תוכנית המעקב אחר מימון טרור האיחוד האירופי-אמריקאי (TFTP) מאפשרת לחברים לבקש חיפוש בנתונים פיננסיים. כשיש חשד מספיק לפעילות טרור. ה- TFTP נתן הפניות הקשורות לחשודים רבים בטרור ולתומכיהם בהתאמה.

OneCoin

התיקונים מתייחסים למטבעות קוד פתוח וירטואליים המאפשרים עסקאות לא מזוהות. אלה כוללים ביטקוין ו- OneCoin. כמטבע וירטואלי רזרבי מרכזי, OneCoin כבר מקפידה על כל הכללים החדשים כדי למנוע ממשתמשים לקחת חלק במעשים פליליים. OneCoin עוקבת אחר לקוחות ומיישמת אמצעים התואמים להתפתחות המשפטית. כדי למנוע הלבנת הון, גניבת זהות, הונאות כספיות ומימון טרור, OneCoin הנהיג את מדיניות KYC (יודע הלקוח שלך). אלה עוצרים כל התנהלות פסולה אפשרית של משתמשים במטבע האמור. OneCoin הוא מטבע קריפטו עם Blockchain פרטי.

הבנק המרכזי באירופה

הבנק המרכזי האירופי (ECB) פרסם מאמר משפטי ובו נימוקים לחברי האיחוד האירופי להימנע מקידום מטבעות וירטואליים כגון הביטקוין. פקידי הבנק המרכזי מכירים בהתקדמות הטכנולוגית הקשורה לטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת השולטת באופני תשלום חלופיים. מטבעות כאלה עשויים להיות בעלי פוטנציאל לשיפור יעילות, טווח הגעה, בחירת תשלום וטכניקות העברה. עם זאת, רשויות חקיקה אינן חייבות לקדם את השימוש בה מכיוון שאלה אינם מטבע חוקי ומקובלים כמטבעות על ידי בנקים מרכזיים וממשלות.

מטבעות הקריפטו הם תנודתיים ואין להם ערובה מספקת לכך שמשתמשים יכולים להחליף את המטבעות הדיגיטליים שלהם עבור סחורות, שירותים ומקבילים חוקיים. חוות הדעת קובעת את הדברים הבאים: “תלות גורמים כלכליים במטבעות דיגיטליים יכולה להשפיע על השליטה בבנקים מרכזיים באספקת הכסף אם תגדל במידה רבה בעתיד. קיימות סכנות אפשריות ליציבות המחירים, אף שהסיכונים מוגבלים על פי הנוהג הקיים. ראוי שגופי החקיקה של האיחוד האירופי, בהתאם להמלצות שהגישו כוח המשימה הפיננסי (FATF), ישלוטו על מטבעות וירטואליים מנקודת מבט של AML ומימון נגד טרור. “

עמדת ה- ECB היא התשובה להצעת הפרלמנט האירופי והמועצה האירופית לפסק דין לתיקון הוראת האיחוד האירופי המתמקדת במניעת ניצול המערכת הפיננסית של האזור להלבנת הון ומימון טרור. מוסדות אלה מאמינים כי מטבעות קריפטו כמו ביטקוין יוצרים סיכונים גדולים יותר בהשוואה למטבעות המיינסטרים.