הנה הסיבה שעסקת הביטקוין שלך תקועה

לביטקוין יש מגבלות עסקאות למה שהוא יכול להשיג, ולכן כשיש ביקוש גבוה לקריפטוגרפיה, הרשת נסתמת וגורמת לקוצים ממפולי.. 

ה- Mempool הוא המקום בו עסקאות לא מאושרות ממתינות לשילובן בבלוקצ’יין. 

במהלך פעולות רגילות, ביטקוין מסוגל לעמוד בדרישות. עסקאות ביטקוין מתאספות באופן טבעי ב- mempool לפני שכורים רושמים אותן בבלוקצ’יין. 

שני כוחות משפיעים על יכולותיו של ביטקוין להימנע מלהיכנס לעלייה בממפול. 

  1. דרישה לעסקאות ביטקוין
  2. שינויים בכוח כריית הרשת

דרישה לעסקאות ביטקוין

הפופולריות של הביטקוין היא הגורם המשפיע ביותר במשוואה. כשביטקוין לא נמצא במגמה, בדרך כלל הבלוקצ’יין נמנע מלהציף את ה- mempool ומאפס באופן קבוע את ה- mempool. עם זאת, כאשר ביטקוין מקבל הרבה הייפ, אנשים מבצעים יותר עסקאות, דוחפים את מגבלות גודל החסימה מעבר לאפשרי בבלוק אחד ושיעור ממפולי הוא בלתי נמנע..

קוצים מממפול היו נושא ותיק עם מאמצים רבים שנעשו על ידי מפתחי Bitcoin Core כדי למזער את ההשפעות שלהם באמצעות עדכונים כמו Segwit..

עם זאת, קוצים להילחם בקוצים ממפולי הקשורים לביקוש. אם אתה צריך לבצע עסקה דחופה במהלך ספייק בממפול, אתה צריך לשלם יותר מהרוב כדי להיכנס לחסימה הבאה.

שינויים בכוח כריית הרשת

רשת הביטקוין משנה כל הזמן כמה פרמטרים כדי לשמור על הממוצע של עשר הדקות לחסימות. הפרמטר העיקרי שנקרא קושי בכרייה קובע את תוקפם של תוצאות הצפנה המופקות על ידי כורים. כורים חייבים למצוא תוצאה תקפה לפני שהם יכולים לכתוב נתונים על הבלוקצ’יין. 

קוצים מממפול מספקים תמריצים נוספים עבור הכורים לחזור לרשת כאשר הם מגדילים את התגמולים לפתרון חסימה. משתמשים מתחרים על קבלת העסקאות שלהם בחסימה הבאה, כל אחד מהם משלם יותר בעמלות העסקה. 

בואו ניקח בחשבון את המקרה הקצר הזה שעשינו בשיעור ממפולי שקרה בתחילת נובמבר 2020.

לנתח ספייק ממפולי – נובמבר 2020

הרשת של ביטקוין חוותה עלייה בממפול כתוצאה מהעברת כוח החשיש מסצ’ואן לשאר סין ומחוצה לה. ההיסטרה הנמוכה ביותר שנרשמה ב -30 הימים האחרונים באותה תקופה הייתה בין 26 באוקטובר ל -4 בנובמבר. באותה תקופה, העסקאות המשיכו להגיע, ותפוקת הגוש התחתונה הביאה לעלייה משמעותית בממפול ברשת הביטקוין..

מָקוֹר: יוכ’ן הוניקה 

תנאי הרשת שהובילו לעלייה בממפול היו אידיאליים למצב. לרשת הותאם קושי 142 EH / s ב -17 באוקטובר, אך לרשת היה רק 116 EH / s עם תחילת הזינוק בממפול ב -26 באוקטובר, עוד נופל ל 90 EH / s ביומיים הקרובים. 

כורים שעוזבים את הרשת לצורך ההעברה הפיזית הצפויה, השאירו את הרשת תלויה בוואקום כוח, וכתוצאה מכך מאות אלפי עסקאות התמלאו ב- mempool של ביטקוין, בהמתנה לאישור.

מָקוֹר: CoinWarz

כלי תקשורת של Crypto קלטו במהירות את ההתפתחות, והבחינו כי כמות הפעילות ברשת היא הגבוהה ביותר שהייתה מאז 2017. משתמשים פועלים טוויטר גם הגיב והבחין בזמני האישור האיטיים, ובמפול נפוח. 

ג’יימסון לופ, לשעבר מפתח Bitcoin Core, הבחין כי עסקאות ב- mempool דורשות זיכרון נוסף עקב מבני הנתונים (שלא סודרו) המשמשים לאחסונם. זה הביא לצמתים שדחו את העברת עסקאות מסוימות כברירת מחדל, עקב עמלות עסקאות נמוכות.

מָקוֹר: בילטון מגיב על עסקת 100 / ב ‘

השיא הבולט ביותר בתקופה שבין 28 באוקטובר ל -4 בנובמבר היה 151,842 עסקאות לא מאושרות בו זמנית, והסתכמו בעמלות עסקה בסך של 54.255 BTC, או ליתר דיוק 35,731 סאטושי בממוצע לעסקה..

מָקוֹר: Poolin.com

התמודדות עם קוצים ממפולי כמשתמש ביטקוין?

תכונה אחת של ביטקוין שאולי אינכם מכירים היא עסקת “החלף באמצעות עמלה” (RBF). סוג זה של עסקה נועד להיות מסוגל לשנות את עמלת העסקה עבור עסקת ביטקוין ששודרה בעבר ונתקעה במכשיר המימול. 

הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא להשתמש ב- www.pushtx.com כלי לעשות את זה במהירות. אתה רק צריך מזהה עסקה וקצת ביטקוין כדי להגביר את העסקה שלך. מיוצר על ידי אחת מבריכות הכרייה המובילות, Poolin, כלי זה, ומשתמשיו מוגנים על ידי המוניטין המרשים של המותג. 

בטוח לומר, זה גם פופולרי וגם בטוח.

לחלופין, תוכלו להוריד מגוון ארנקי תוכנה מקומיים שיעזרו לכם להשיג את אותה מטרה, כמו Electrum או Bitcoin Core. זו אמנם דרך נהדרת ללמוד עוד על ביטקוין, אבל זה שימושי רק אם אתה מוכן מראש.

אל תתקע את העסקה שלך מלכתחילה

קצות ממפול קורים וזה תלוי במשתמשי הביטקוין לקבוע את העיתוי הטוב ביותר לעסקה שלהם. לפעמים עסקה דחופה ואתה מוכן לשלם כמעט כל מחיר כדי להשיג אותה במקום שהיא צריכה להיות, אך בפעמים אחרות, אולי עדיף לך לחכות לכמה שעות, או אפילו ליום. 

ודא שאתה משלם מספיק כעמלת עסקה כדי לקבל ערבות הסתברותית לאישור העסקה שלך בכמה חסימות הבאות. שוב נובע אחד הכלים הטובים ביותר לתפקיד פולין.

קוצים ממפולי הם חלק חשוב מביטקוין

כורי ביטקוין משתמשים בשיטת עמלת עסקה כדי להחליט אילו עסקאות כלולות בחסימה הבאה. עסקאות שמוכנות לשלם את העמלות הגבוהות ביותר נחשבות בעדיפות. ארנקי הביטקוין הנוכחיים מציעים לעיתים קרובות דמי עסקה סבירים כדי להבטיח הכללת עסקה בחסימה הבאה, שלוש או שש, כלומר 10 עד 60 דקות בזמן אמת. 

ללא קוצים ממפולי, דמי העסקה של ביטקוין לא היו קיימים. כאשר תגמולי הביטקוין יורדים ונמוכים יותר, דמי העסקה יתבררו בסופו של דבר כרווחיים יותר מתגמולים חסומים. 

ה- Mempool והמוזרויות שלו הם חלק חשוב ובלתי נפרד מביטקוין, ובידנו המשתמשים להכיר את הרשת וללמוד כיצד לצפות אתגרים.