אי אפשר להרוג ביטקוין

L H Li, לשעבר נשיא בנק העם הסיני, התראיין בשידור חי בטלוויזיה בסין. כאן הוא ביטא שביטקוין נוצר על גבי פלטפורמה ייחודית שאין לה גבולות לאומיים. הריגה של מטבע הקריפטו היא כמעט בלתי אפשרית. במילים אחרות, הביטקוין ימשיך להיות בשוק. החשש החשוב יותר הוא הרגולציה.

שמועות עברו ברחבי הארץ. אלה גרמו למנהלים מחברות חילופי BTC שונות לצפות בהנחיות הרשמיות של ה- PBoC בשבועות הקרובים. תקנות אלה יכולות להוביל לדפוס עולמי, לדברי מייסד ומנכ”ל Gatecoin, אורליאן מננט. Gatecoin היא בורסת נכסי בלוקצ’יין מבוססת הונג קונג. התחזית הנועזת היא שסין תתגבר על יפן כאומה הראשונה שתסדיר רשמית את המסחר במטבעות דיגיטליים ותחלוף.

תעשייה לא עקבית

תעשיית הביטקוין בסין סותרת או אבסורדית. זה תואר על ידי מר מננט כ”פרדוקסלי “. מטבעות קריפטו נאסרו במדינה אסייתית זו לאחר השחרור הראשוני של מטבע ה- QQ בשנת 1996. זה היה הניסוי הראשון במטבע דיגיטלי בסין. עם זאת, זה לא מנע מהאומה להגיע לתפקיד כמקור כוח ביטקוין.

המטבע יצא לראשונה בשנת 2011. היה עניין רב של חברות הון סיכון באזור. אלה כללו את IDG Ventures, Sequoia Capital ו- Zhenfund (בייג’ינג). לאחר 2013 החלו בורסות הביטקוין בסין לשלוט בהיקפי המסחר הבינלאומיים. התפתחות זו הייתה תוצאה של כריית ביטקוין בקנה מידה גדול בסין היבשתית, שהפיקה נזילות רבה בשוק.

בינתיים, היו חסרים הזדמנויות השקעה רווחיות אשר חיזקו את הביקוש במיוחד לנכסים חלופיים כמו מטבעות קריפטו. עד לאחרונה ממשלת PROC אימצה מדיניות של אי-הפרעה לבורסת הביטקוין שהובילה למסחר ממונף בשוק. מצב זה השתנה לחלוטין ובמהירות בינואר. חקירות שערך בנק העם הסיני על נותני שירותים של ביטקוין רק ביטאו שהביורוקרטיה מממשת את הפוטנציאל של המטבע הדיגיטלי לאפשר העברות ערך בטוחות. רשויות ממשלתיות שואפות בימים אלה להבטיח למשקיעים ב- BTC כי תינתן להם אותה הגנה. עם זאת, אלה כפופים לאותה בדיקה כמו המשקיעים בנכסים מסורתיים.

בקרות הון

שינוי התחזית מראה כי הצרכנים מאמצים בהדרגה את המטבע הווירטואלי הזה כמחלקת נכסים. באותה מידה זה מצביע על התפתחות המסחר בביטקוין מבוקר ב- PROC. סין נותרה כבית לנפח המסחר הגדול ביותר בביטקוין. שמועות בלתי פוסקות כי בקרות ההון בבורסות ביטקוין הולכות וגדלות אשר בוודאי יניבו השפעה משמעותית על המחירים וההיקפים. עם זאת, הממשלה מעולם לא פרסמה הצהרות רשמיות על פיקוח על הון.

כלי תקשורת בינלאומיים ומקומיים הצליחו ליצור אקלים של טירוף סביב פעולותיו של הבנק המרכזי בסין. הם תמיד מתעקשים לנקוט כביכול בביטקוין. נהפוך הוא, Gatecoin בטוח שהממשלה תבין יותר את הביטקוין ותבהיר הכל אחת ולתמיד.

בעלי העניין נאלצים לציית לכללים שיגנו על משקיעים קמעונאיים, כמו גם על לגיטימציה למטבע וירטואלי זה כסוג נכסים. נפחים ומחירים נפוצים עם היעדר בורסות המציעות מסחר ממונף. מאידך, הנתח הבינלאומי בבורסות הסיניות צנח והאירועים במדינה זו אינם משפיעים על המחיר הממוצע.

בעקבות ההכרזות שפורסמו על ידי פקידי PBOC, היקפים בסין ירדו משמעותית יחד עם עמלות עוקבות על שולי מטבע הקריפטו שהוצגו בבורסות הראשוניות לביטקוין. מאז, היקפים התאוששו במידה מסוימת, במיוחד כאשר היקפים שנמצאים ב- LocalBitcoin ובורסות עמיתים לעליות מטפסים מעלה..

Gatecoin

Gatecoin ממוקמת בהונג קונג אם כי 40% מלקוחותיה מגיעים מאירופה, 30% מסין ו -30% הנותרים מגיעים ממדינות אחרות. Gatecoin מפרט את אסימוני Ethereum. עם זאת, הוא הופגע על ידי האקרים במאי אשתקד, שם נגנבו כסף בשווי של 2 מיליון דולר. Gatecoin עדיין בתהליך של החזר ללקוחות שנפגעו מהתקרית המצערת הזו. ההנהלה טרם הודיעה על לוח זמנים מוגדר להשלמת ההחזרים.

החברה השתתפה בכנס בלוקצ’יין שנערך על ידי נציבות הממשל הסינית בצ’אנגשה בשנת 2016 ונשיא מועצת המפקחים לפיקוח על נכסים בבעלות המדינה, ג’י שיאונאן תיאר את הביטקוין כטכנולוגיית הבלוקצ’יין המכובדת היחידה בה נעשה שימוש. על פי ההנהלה הסינית סין היא שוק הבלוקצ’יין הגדול ביותר. הוא שיבח את מטבע הקריפטו על תכונת הביזור שלו ואיכות עמית לעמית.

התפתחויות אחרונות

בורסות ביטקוין בסין הפסיקו משיכות של מטבע דיגיטלי זה לאחר פגישות עם פקידי הבנק המרכזי. זוהי ההוכחה לכך שה- PBoC הגביר את המאמצים להסדיר שווקים. הבנק המרכזי הודיע ​​בינואר כי הוא מייצר צוות משימה ליישום בדיקות ולוודא שהחלופות הציבו צעדים נגד הלבנת הון..

ה- PBOC גם אמר כי הוא נפגש עם מנהלים של תשע חילופים והזהיר אז מפני סגירה אפשרית בגלל אי ​​עמידה בתקנות. שלוש מהבורסות זוהו כ- OK Coin, BTCC ו- HOUBI. משתמשים יכולים להפקיד ולמשוך רק את היואן הסיני אך לא את ה- BTC למשך חודש אחד. עליהם לשפר את מערכות ה- AML יחד עם שיטות זיהוי לקוחות.

זה גרם למחירי הביטקוין לצלול מפסגת 1,063 דולר של כמעט חודש לשפל של 954 דולר. נכון לעכשיו, הביטקוין נסחר בכ -1,170 דולר לאחר ששבר את קודמו בכל הזמנים מוקדם יותר אתמול. פעולות אלה של הבנק המרכזי כמו גם מערכות משופרות בהחלט יוסיפו יותר נאותות וקשיחות לקהילת הביטקוין. הצגת דמי מסחר רגילים בבורסות בסין תאט ככל הנראה את היקף המסחר ברחבי הארץ. גם אז, אין שום דבר שניתן לעשות כדי להרוג את הביטקוין על פי הצהרתו של יו”ר ה- PBoC לשעבר.