חוזק במספרים: היסטוריה קצרה של 51% התקפות

מאז מטבע ההשקעות המבוזר הראשון המבוסס על בלוקצ’יין (ביטקוין), היו ניסיונות להשתלטות על הרשת, שכונתה “התקפה של 51%”. אלה מתרחשים כאשר אדם או קבוצה של כורים שולטים ביותר מ- 50% מכוח הגיבוש של הרשתות, מה שמאפשר להם ליצור מזלג של הבלוקצ’יין הבנוי מהר יותר מהמקור. על ידי כך, התוקף מסוגל לבצע התקפת הוצאה כפולה, לפיה הם שולחים מטבעות בבלוקצ’יין המקורי עד לאישורם, וככל הנראה הם קיבלו את המוצר או השירות שלהם. לאחר שהושג, התוקף יכול היה לפצל את הבלוקצ’יין בנקודה לפני העסקה, ובעצם להפוך אותה ולמחוק אותה.

מלבד שינוי היסטוריית העסקאות, תוקף כזה יוכל גם לאשר כל עסקאות או חסימות חדשות ובכך להפריע כמעט לחלוטין לרשת. הם לא יוכלו לייצר מטבעות מהאוויר, לשנות את תגמול החסימה או לקבל גישה למטבעות של אנשים אחרים, עם זאת, להתקפה של 51% יש תועלת מוגבלת, והיא עשויה להיות יקרה מדי לביצוע..

התקפות לדוגמא

בשל כמויות הכוח המחשוב העצומות הנדרשות בכדי לבצע התקפה מוצלחת על בלוקצ’יין מבוסס היטב, מתקפות מסוג זה מוגבלות לרוב למטבעות קטנים יותר, כאשר מספר הכורים המוגבל שלה מורכב מרשת הגיבוב שלה. לעיתים קרובות, מתקיימת אחת או יותר מתקפות בדיקה שקדמו לאירוע המרכזי. ההערכה היא שהצד התוקף יפתח במתקפה נגד קריפטו דומה, או רשת testest, לפני שיפנה את מאמציהם למטרה העיקרית שלהם..

אחד מ הדוגמאות המוקדמות ביותר של מתקפת רוב מוצלחת בוצעה נגד CoiledCoin, שיבוט ביטקוין חסר בושה עם כמה תכונות נוספות. הם הותקפו על ידי לוק-ג’וניור באמצעות בריכת הכרייה אליגיוס. בתגובתו למבקרים, דיווח לוק ג’וניור כי תקיפתו נועדה לסגור תוכניות פירמידה פוטנציאליות אשר פוגעות במוניטין של ביטקוין, תוך ציון שהונאות עתידיות יהיו נתונים לאותו גורל..

מלבד CoiledCoin, פרויקטים כמו Terracoin, Feathercoin ורבים אחרים נפלו קורבן להתקפת הרוב. אחת הדוגמאות הבולטות הייתה מבוצעת כנגד רשת קריפטון, שהייתה נתונה למתקפה פחות שכיחה שהשתמשה בגישה חדשה כפולת שיניים, המשלבת כוח חישול רוב עם מניעת שירות מבוזרת (DDoS) לצמתים הקיימים כדי להגדיל באופן מלאכותי את כוח הגיבוב היחסי של המפלגה התוקפת. במהלך מתקפה זו נגנבו מ- blockchain של קריפטון כ- 21,000 KR, שנשלחו לביטרקס והוחלפו בביטקוין, ולאחר מכן התוקפים הפכו את העסקאות על ידי גלגול הבלוקצ’יין, לפני שהסתפקו בביטקוין. בעקבות אירוע זה הציע קריפטון כי כל הבורסות יעלו את סכום האישור המינימלי ל -1000, כדי להגדיל את הקושי להחזיר את הבלוקצ’יין למצב קודם. רבים מאמינים כי התקפת קריפטון הייתה, למעשה, נקודת יבש למתקפה עתידית על את’ריום, דבר שעדיין לא התרחש.

האם ביטקוין חשוף להתקפה כזו?

עד כה למדת כי ביצוע התקפה מוצלחת של 51% על בלוקצ’יין גדול דורש כמויות אדירות של כיבוש. אתה עשוי לחשוב שמתקפה כזו תהיה, אפוא, כמעט בלתי אפשרית עבור הביטקוין, הבלוקצ’יין הגדול ביותר עם קצב חשיש כולל של כמעט 27 אקסהאש (זה 27 מיליון טריליון חשיפות לשנייה). אתה טועה. למעשה, בריכות כרייה רבות ניגשו לעוצמה הדרושה ליזום בהצלחה של התקפה של 51%, למשל, ביולי 2014 הצליחה GHash.io, אז אחת מבריכות כריית הביטקוין הפופולריות ביותר, לעלות על 51% מכלל כוח הגיבוב. של רשת הביטקוין. זה גרם לרבים להאמין שמתקפה ברובם על רשת הביטקוין קרובה. עם זאת, בתגובה למחלוקת זו, GHash.io שחרר א הצהרה מרצון מבטיח שלא יעלה על 39.99% מכלל עוצמת הגיבוב בעתיד וביקש מבריכות כרייה אחרות להתחייב ל <מגבלת שיעור חשיש של 40% כדי להגן על בטיחות הטווח הארוך של הבלוקצ’יין.

למרות שרוב התקפות הרוב צפויות להתבצע על ידי גורם לא ידוע לצורך רווח כספי, היו גם דוגמאות לכך ששתי רשתות חסימות תוקפות זו את זו בניסיון השתלטות לכאורה. דוגמה אחת לכך התרחשה בשנת 2016, בה משתמשים Ethereum Classic התגייס להפעלת מתקפת הרוב על את’ריום בניסיון להרוג אותו. אף על פי שמתקפה זו מעולם לא הושקה, היא מראה שמתיחות בין מטבעות קריפטוגרפיים יריבים עשויה להגיע בסופו של דבר להתקפות כאלה.

הגנה מפני

כיום, יש מבחר הרבה יותר גדול של בריכות כרייה, שמבטיחות שכוח הגיבוב מופץ באופן נרחב יותר. כַּיוֹם, מאגר הביטקוין הגדול ביותר הוא BTC.com המקיף 25.9% מהרשת, ואילו AntPool היא שנייה קרובה ועומדת על 16.9%. למרות ששניהם נשלטים על ידי Bitmain, אפילו המספר המשולב בהחלט נמוך מכדי לשקול אפילו התקפה. התחזית דומה עם את’ריום, שם את’רמין, הנוכחי חשבונות הבריכה הגדולים ביותר במשך כרבע ממספר הבלוקים שנכרה. יש לציין כי עם פחות מ- 50%, עדיין ניתן להתקין התקפה, אך סביר להניח שהיא לא תצליח, ההערכה היא כי למי שיש רק 40% מכוח הגיבוב יש סיכוי של 50/50 לבטל עסקה 6 אישורים. עָמוֹק. יתר על כן, יישומי מטבעות קריפטוגרפיים מסוימים המבוססים על עקרונות הוכחת עבודה או סבך כפופים להתקפות אם יושגו רק 34% מכוח הגיבוב ברשת, צוות ה- IOTA, למשל, זיהה סיכון זה ויישם אמצעי הפחתה מוקדם בפיתוחו..  

סיכום

בסך הכל, התקפות של 51% מהוות איום מועט על מטבעות קריפטוגרפים מבוססים, וככל הנראה ימשיכו לדעוך לאפלות ככל שהביזור יגדל. עם זאת, התקפות אלה עדיין מהוות איום משמעותי על מטבעות חדשים, במיוחד אם מתקפה מתקיימת לתקופה משמעותית, ובשלב זה השינויים עשויים להפוך לבלתי הפיכים. בהתקדמות, על מפעילי האסדות להימנע מלהצטרף לבריכות הגדולות ביותר, למרות היתרונות הברורים, תוך שמירה על ערנות.

תמונות באמצעות פקסלים.