מטבעות מטבעות בשווקים מתעוררים: הודו

הודו היא הכלכלה השלישית בגודלה בעולם, והיא אמורה לגדול בקצב שעשוי לעלות על זה של סין תוך מספר שנים. בחזונו של ראש הממשלה נרנדרה מודי של הודו דיגיטלית, הושם דגש רב על טיפוח טכנולוגיה לפתרון המטלות והמשימות הראשוניות ביותר. זהו חזון התומך ושואף למחשב כל מה שאדם רגיל נתקל בו מדי יום. התקשורת בישרה אותה כמקור המהפכה הטכנולוגית הגדולה ביותר שהייתה במדינה. אחד הצעדים הראשונים שעשתה ממשלת מודי, במטרה להניע את הכדור עבור הודו הדיגיטלית, היה דמוניטיזציה. שניים מהעדות הגבוהות ביותר של שטרות במחזור, 1000 רופי (כ -14.80 דולר) ו -500 ש”ח (כ -7.40 דולר) הופסקו והוחלפו בשטרות חדשים יותר שכללו טכנולוגיית מעקב.

זה כמו שאם הפד היה אומר מחר, שבתוקף המיידי, השטרות של 100 דולר ושל 50 דולר כבר אינם במחזור, ויוחלפו בשטרות חדשים יותר. מכיוון שהשטרות הישנים כבר אינם מטבע חוקי, אנשים שיש להם הרבה כסף שחור (הכנסות שלא דווחו / שילמו מיסים עליהם) יימצאו מהכסף האמור, מכיוון שהם לא יכולים להשתמש בו. הם אפילו לא יכלו ללכת לבנקים ולבקש להחליף אותו לשטרות החדשים שנמצאים במחזור, מכיוון שהפד שם עליו ערך סף בהתאם להכנסותיהם, והאיום להיות מסומן על ידי מס הכנסה נשא גדול. מעל ראשם. מס הכנסה ישאל כיצד יש לאנשים האלה כל כך הרבה מזומנים מיותרים כאשר הם לא ביצעו משיכה כה גדולה לאחרונה. בהודו, 2 שטרות השטף הגבוהים האלה גרפו לכ 86% מהמטבע של המטבע לפי ערך; במדינה בה כ -90% מהעסקאות מתרחשות במזומן, לאט לאט הכלכלה התחילה להתמזג. היו גם מגבלות משיכה להצעות החוק החדשות במחזור.

גרידה פתאומית של 2 הערכים הגבוהים ביותר של מטבע הודו האטה את כלכלת המדינה

הנרטיב התקשורתי היה שמדובר במכת מופת שמטרתה לגזול כסף שחור במטרה להילחם בבעיות הסמים, הטרור והשחיתות. אולם מה שקרה במציאות, שולל את הנרטיב הרשמי. האופי הפתאומי של ההודעה, יחד עם המחסור בהצעות חוק חדשות, הביאו לפאניקה רחבה ושיבוש משמעותי בתפוקה הכלכלית. למעלה משלושה עשרות אנשים מתו מהמתנה בתורים הארוכים במיוחד בכספומטים בחום הלוהט. העניים והמעמד הבינוני הם שסבלו ואיבדו את כספם, ואילו העשירים סילקו את שלהם ומצאו דרכים לנצח את המערכת באמצעים לא חוקיים ולא מוסריים על ידי המרת כספם השחור ללבן. באופן דומה, אחד המאפיינים הבולטים של הודו הדיגיטלית של מודי היה הדחיפה לחברה חסרת מזומנים: חברה שבה השימוש בטכנולוגיה נפוץ עד כה בחיי היומיום, עד שהיא מבטלת את הצורך בנשיאת מזומנים. זו הייתה פלטפורמה שנתמכה ומגובה על ידי המגזר הפרטי, על ידי חברות כמו Pay-TM (גרסת PayPal של הודו), Uber וכו ‘. עם זאת, כל אדם שמכיר ובקיא באמנויות החשוכות של התעמולה הממשלתית יידע טוב יותר מאשר ליפול בשביל זה.

סנודן היה המפוחין שסוקר רבות על ידי התקשורת האמריקאית כשהוא הביא לאור מעקב בלתי-מוסרי, בלתי חוקי של ממשל המוני ואת שלל הבעיות הבסיסיות. להודו יש תוכנית מעקב המוני משלה, בהובלת NTRO, שיש לה יכולות הרבה יותר מעבר לתחום ה- GCHQ וה- NSA. עם זאת, במדינות הנגועות בעוני ובעיות עולם ‘אמיתיות’ אחרות, לעתים נדירות אנשים אפילו מכניסים עין ל”בעיות עולם ראשון “כאלה כמו מעקב המוני. אין כלי תקשורת מרכזיים שמסקרים את זה, ובטוח להניח שלא יתווכחו עליה בחום במדינה בקרוב. עם זאת, הודו ידועה בכושרה הטכני, בכך שהיא מסייעת לעמק הסיליקון בקנה מידה של הגבהים שהגיעה עד לנקודה זו. מספר עצום של צעירים בקיאים בטכנולוגיות העדכניות ביותר ומשתמשים ב- TOR, VPN ואמצעים אחרים כדי להבטיח אנונימיות ופרטיות. אנשים אלה הם המהווים את מרבית שוק מטבעות הקריפטו בהודו. ביטקוין מוכר היטב לקבוצת נישה זו, אך מטבעות קריפטוגרפיים אחרים שאינם מיינסטרים מתעוררים חסרים חשיפה ראויה. עם זאת, תת-קבוצה זו של האוכלוסייה עדיין מקדימה קילומטרים משאר ההמונים הלא-מודעים, שהם חסרי מושג לחלוטין לגבי ביטקוין או אפילו רעיון המטבעות הקריפטוגרפיים..

אף על פי שביטקוין הוא מטבע הקריפטו-מטבע המאומץ הגבוה ביותר בהודו, בסיס משתמשי הקריפטו הוא רק אחוז זעום מאוכלוסיית המדינה עקב חוסר חשיפה ועניין בקרב ההמונים..

רוב האנשים מאמינים כי להודו יש דרך ארוכה לפני שהיא יכולה להיחשב לאחד משווקי המסחר המובילים במטבעות קריפטוגרפיים. יש עייפות בקרב ההמונים: המאבק להרוויח מספיק כסף כדי להאכיל את עצמם בשלוש ארוחות ביום הוא כה רב, עד שאינו משאיר מקום לשאלה עצמית קיומית. אנשים קונים בעיוורון נרטיבים רשמיים ותעמולה ממשלתית ללא מחשבה שנייה. חסרה תרבות של תשאול בדברים המהווים בסיס לציוויליזציה האנושית ולחיי היומיום: קיומם של ממשלות, כיצד עובד כסף, כיצד פועלים בנקים, מדוע כלכלתנו והממסד שלנו תמיד כושלים באנשים. הבסיס לקיומם של ביטקוין וקריפטוסים אחרים טמון בשכנוע כי יש לשמור על זכויות האזרח של כל אדם. רוב משתמשי הקריפטו היו מכנים את עצמם תיאורטיקן קונספירציה במידה מסוימת, או לכל הפחות הוגים עצמאיים המפקפקים בסטטוס קוו. גירוי אינטלקטואלי מסוג זה יכול לקרות רק כאשר רעיון הביטקוין מתפרסם בקרב ההמונים, והחינוך על מטבעות קריפטוגרפיים מתחיל מרמת שורש הדשא. הממשלה נקטה כמה צעדים המסמנים בבירור לעבר עתיד מזהיר יותר לביטקוין: הכנסת מטבעות קריפטוגרפיים ברמות בית הספר והמכללות מעידה כי ביטקוין הופך את כניסתו להודו למהיר יותר מרוב האנשים..

למרות כל החסמים מול הביטקוין לשוק ההודי, גורמים ממשלתיים פרסמו מידע כי במהלך השנה הבאה, הביטקוין עשוי להיות מורשה כ”מטבע מוסדר “בהודו. פרטים טרם נדונו, אך כניסתו של הביטקוין לכלכלה השלישית בגודלה בעולם היא דבר שבוודאי יסקרן את רוב חובבי הביטקוין.