BCH, Coinbase ובעיית הצינור

ארה”ב התעוררה באמת לתופעת המטבעות הקריפטוגרפיים. ובגלל הצורך שלנו בחוקי ניירות הערך הטובים בעולם (סרקזם קל), קשה מאוד לאמריקאים להשיג שירות כלשהו על ידי התעשייה. כבר חודשים שאני אוחז בידי המנויים שלי להתחיל במטבעות קריפטוגרפיים. ההתמודדות עם הנושאים המעשיים, הבסיסיים של שוק חדש זה ודרך העשייה העסקית היא סיוט לאנשים ללא רקע טכני.

הייתי אבוד בהתחלה כי הנוף השתנה כל כך הרבה מהתקופה האחרונה שהייתי מעורב בתעשייה עוד בימי הר גוקס. ומכשול הכניסה הזה ממתן בעיקר בגלל הקלות שבה אפשר להתחיל ב- Coinbase. גם אם מדובר רק בקנייה ראשונית של 250 דולר בכרטיס האשראי שלהם, תוך מספר דקות מישהו יכול להתארגן ולעשות את הצעד.

ובעוד שקצב האימוץ הזה על ידי האמריקאים עלה, שאר העולם סגרו את שעריהם עבורנו, והכריחו עוד יותר כסף דרך הצינור הקטן שהוא Coinbase ובורסת אחותו, GDAX. הבזק קדימה לשבוע ויש לנו מתכון לסיוט טכני שמגמד את מה שראינו במהלך הקיץ כאשר הביטקוין הגיע לראשונה ל -5,000 דולר וסין החלה לעשות רעש על “הוצאת קריפטוסים מחוץ לחוק” והשבתת חילופי צד שלישי..

Coinbase או Con-base?

סוף סוף Coinbase הוסיף תמיכה בביטקוין מזומנים (BCH) בתוך נסיבות דומות מאוד. הזעקה מהציבור בזכות הטיפול החובבני בהשקה היא אמיתית. האשמות על סחר פנים טסות בעוד שהחברה לא הפעילה את היתרות של כל האנשים שהחזיקו את הביטקוין במהלך המזלג באוגוסט. מלבד השיגעון הברור של Coinbase שעדיין לא מיישם SegWit לעסקאות BTC, זה לא היה צריך לקחת להם כל כך הרבה זמן לתמוך ב- BCH. כאשר חילופי קוריאנים ואוקראינים בשעות הלילה יכולים לגרום לזה לקרות תוך כמה ימים, המחאה של Coinbase מצלצלת מאוד חלולה.

ואני מניח בצד את משאבה מטורפת של BCH לפני פתיחת המסחר, מה שהניע פיצוץ של פעילות ב- GDAX ושבר מייד את חילופי הדברים. וכל זה התרחש במהלך שבוע שבו Bitcoin Futures החל להיסחר בקבוצת CME. המסחר שראה חיסולים קבועים מתרחש בשעה 12:00 אחר הצהריים.

בשעה 7 בבוקר שעון ניו יורק, הביטקוין נכנס ללחץ כמו שעון

במאמר פרסמתי בתחילת דצמבר הזהרתי כי זה קרוב לוודאי באופק, כי הופעתם של אנשי מקצוע המסחרים בחוזים עתידיים ותקלות ממשלתיות יביאו לתיקון גדול, אם לא לקרוס מוחלט, של שוקי המטבעות הקריפטוגרפיים..

“אז, אל תחשבו לרגע שה- CME או ה- CBOE מיישמים עתיד ביטקוין לטובתנו או פשוט כי הם רוצים לקצץ בפעולה. לא, הם עושים זאת מכיוון שהם רואים את האיום הקיומי על העסק שלהם ועוברים להגן עליו על ידי הפיכתם לחלק מהפעולה. “

Coinbase היה המשפך שאליו נדחסנו בחצי השנה האחרונה. וכל מה שיידרש הוא המפגש הנכון של הנסיבות בכדי לפתוח במתקפה גדולה על שווקי הקריפטו, בדיוק בזמן לחגים.

חג שמח, ביטקוין-מיליונרים, כל המטבעות שלכם שייכים לנו.

צינור קטן, זרימה איטית

לא קשה להבין לאן כל זה הולך הלאה. יש מיליוני אנשים עם חשבונות ב- Coinbase כרגע שאין להם מושג לגבי עולם הקריפטו הגדול יותר. אני מזהיר אנשים כבר חודשים להיזהר מחילופים מרכזיים כמו GDAX. התשתית הטכנולוגית והנזלתית של Coinbase היא כעת צינור קטן מדי שדרכו ניתן לדחוף את כל פעילות המסחר בשווקי הקריפטו. ויחד עם זה רק מסחר בארבעה מטבעות, שמרכז באופן מלאכותי הון לנכסים אלה כהוצאות של אחרים, מה שמייחד את כל שטח המטבע הקריפטוגרפי..

וכך בדיוק ניתן להשתמש ב- Coinbase להפעלת שליטה חיצונית על כל הענף על ידי וול סנט והבנקים המרכזיים. על ידי שבירה מתמדת ומספק שירות לקוחות גרוע ללא שירות Coinbase מהווה כעת את המכשול להיכנס יותר כסף לחלל הקריפטו. לפיתוי הרווחים הקלים יתאים כאב הראש של מישהו שלוקח את הכסף שלך לקנות קצת ביטקוין או את’ריום ללא טרחה גדולה. ואז, אם השוק קופא כל 20 דקות ונראה שהמחיר תמיד נע נגדך, אתה הולך להתרחק כועס.

שוב, רוב הבורסות האחרות לא רוצות אמריקאים כלקוחות, אנחנו יקרים מדי בזכות הדרישות הרגולטוריות לטיפול בכסף שלנו, בזכות חוקים כמו FATCA. זה לא שונה מלהתמודד עם בנקים זרים. הם גם לא רוצים לעבוד איתנו. יש גם אי הוודאות סביב דיני המס על עסקאות, משטרי מיסוי עונשיים כשהם מוצעים והדיבורים הכפולים האינסופיים של פוליטיקאים ומקצוענים פיננסיים. סביבה זו מעכבת את פיתוח המטבעות הקריפטוגרפיים מלהיות פועל כמתוכנן, כאמצעי חליפין קלים, זולים, מהירים ומאובטחים..

וזה יוצר שכבה נוספת של נזילות.

אופקים רחבים יותר

תנודות המחירים והתנודתיות עצירת הלב הולכות וגדלות כשאנחנו עוברים לשנת 2018. הגל השלישי של קרנות ההשקעה רק מתחיל להגיע לשווקי המטבעות הקריפטוגרפיים. זה יוצר נתק בין סכום הכסף המעורב בשווקים לבין התפתחותם של שווקים אלה.

ההתרסקות וההקפצה השבוע היו נחוצים. השוק היה מחומם יתר על המידה עד הקצה. ובסופו של דבר זה יהיה דבר טוב שכולם נשמו עמוק אחרי ירידת מחיר של כמעט 50%, שיא לשפל. תיקונים עושים בדיוק את זה, מתקנים את התפיסה שלנו לגבי המקום בו באמת טמון הערך. עם זאת, עלינו לראות שירותים כמו Coinbase עבור מה שהם, שערים פשוטים להמרת USDollars למטבעות קריפטוגרפיים, ותו לא..

עלינו להפסיק לראות בהם חברות תיווך ושירותי שמירה מלאים, כמו פידליטי. זה רק מבקש עוד מאותם שינניגנים שהתרחשו השבוע. זה מתן אפשרות לרגולטורים, לבנקאים ולגנבים לתפעל שוק שנשלט על ידי גישה מוגבלת מלאכותית הן מבחינתם והן מבחינתם, ולא שלכם..

היא מעבירה את הממשלה ויכולתה המולדת לדפוק את כל מה שהיא נוגעת בכוח להשמיד את יציאתך לפרדיגמה כספית אחרת..

תמונה מוצגת באמצעות ביגסטוק.