דרכים פשוטות אך יעילות לאבטחת Cryptocoins

מטבעות דיגיטליים הם ללא ספק המכשיר הבטוח ביותר המסוגל להעביר ערך בין גורמים שלא צוינו. עם זאת, תהליך המסחר והשמירה על מטבעות קריפטו יכול להיות מסוכן למדי. היא אינה נתקלת בבעיות הפוגעות במטבעות נייר, אך מכרז מסוג זה חייב להתמודד עם אתגרים ייחודיים בענף הטכנולוגיה הפיננסית.

ארנקי מטבעות קריפטו

השיטה המקובלת של אחסון מטבעות קריפטו היא הארנק הדיגיטלי. זה ידידותי למשתמש ופרקטי. החשש הוא ביטחון. זה בטוח לשימוש? במקרה שהמטבע הווירטואלי מאוחסן במחשב, הנכסים שלך יהיו מוגנים רק כמו החומרה. הדבר דומה לשמירת מידע רגיש בכונן קשיח או USB.

לא פלא, חלק מהמשתמשים חוששים בזמן הגלישה. אתה לא צריך לאחסן סיסמאות או קודים בקובץ לא מוצפן במחשב שבו נמצא הארנק שלך. הדרך הטובה ביותר היא לזכור את הסיסמה או לשמור אותה במצב לא מקוון. התקן את הארנק הדיגיטלי במכשיר שאינו משמש לגלישה יומית. מערכת הפעלה של לינוקס (OS) נאמרת כי היא יותר וירוס והקרנה. לינוקס אינה דורשת התקנה מכיוון שניתן לאתחל אותה ממקל USB.

אחסון קר הוא אפשרות נוספת. פירוש הדבר לשמור מטבעות בארנקים לא מקוונים ולהגביל גישה בלתי מורשית אפשרית. ארנק זה נוצר במכשיר (לא מקוון) שאינו מחובר לאינטרנט. אתה עדיין יכול להתקין את הארנק, לייצר מפתחות ולשלוח מטבעות. ארנק חומרה הוא הבטוח והנוח ביותר. זהו גאדג’ט נייד (USB חולה) עם מספר רמות של הגנה על אבטחה וכן אפליקציית תוכנה לא מסובכת ומאובטחת המאחסנת מטבעות וירטואליים. סקירה לארנק Ledger Nano תמצאו כאן.

סחר ורכישה

קניות במטבעות קריפטו מחייבות את המשתמשים לחפש את הדרך הטובה ביותר לשמור על נכסים באופן מקוון ונגיש. הרבה משתמשים בונים מה שמכונה ארנקים חמים לעסקאות יומיומיות וארנקים קרים כדי לשמור על חלק גדול יותר מהנכסים שלהם שלא מגיעים אליהם בתדירות גבוהה. פרקטיקה זו משמשת אתרי חילופי אינטרנט רבים. גם אם אינך סוחר מטבעות קריפטו רגיל, יש צורך להחליף את המטבעות שלך מדי פעם. אי אפשר להימנע מטיפול בחילופים.

זה אמר המנכ”ל של Livecoin.net (סבטלנה גלר) לנושא: “עם סוג זה של הגנה, ניתן לפרוץ את חשבונך רק אם לאדם יש גישה מלאה לשולחן העבודה, למחשב הנייד או לטלפון הנייד שלך. זה קשה מספיק עבור פושע סייבר. אתה יכול לשים 10 הגנות נוספות עליו, אך אף אחת מהן לא תהיה יעילה כמעט. “

חילופי ואחסון

סוחרי חליפין תכופים או מי שרק מחזיקים חלק מנכסיהם בבורסות האמורות כדי לסניף סיכונים חייבים לבחור בבורסה שאינה נוחה אלא גם אמינה ומוגנת. הבורסות הן מתקנים ריכוזיים ולכן האפשרות לפריצה אלה גבוהה יותר. בנוסף, קיימת הסבירות שהם ייעלמו עם נכסי לקוחות. היו פעמים רבות מרכזיות דיגיטליות התאדו או התפוררו תוך מספר ימים בלבד.

להלן מספר דוגמאות: האחת היא התפטרותו הבלתי צפויה של ויליאם דניס אטווד, הבמאי האחד והיחיד של My Coin. זה היה צריך להעלות אזעקה, אך במקום זאת, קהילת המטבעות הווירטואליים לא הבחינו בכך. חודש לאחר מכן, הבורסה הידועה לשמצה בהונג קונג פשטה את הרגל והשאירה אחריה משתמשים רבים. הקריסה של CRYPTSY הייתה צפויה יותר. חילופי הדברים הללו עברו שפע של בעיות טכניות ויצרו מדיניות ממשל מפוקפקת. במהלך החודשים הראשונים של 2016 היא הכריזה על חדלות פירעון עקב מתקפת ההאקרים שלקחה 7.5 מיליון דולר מהבורסה. עם זאת, חקירות משפטיות הראו שהבעלים כנראה הפנה את כספי הבורסה לחשבונות האישיים שלו.

שלטים להיזהר מהם

מהן ההתחדשות של סוחרים חכמים להיזהר? נראה כי עולם מטבעות הקריפטו עוסק בסך הכל באמון ויושרה ולכן אישים בתעשייה אינם חייבים לעסוק בפעילויות המצביעות על סימנים או סימנים שליליים או מסופקים. אמורים להתעלם מבעיות טכניות חוזרות וכן ממדיניות חשודה. בשורה התחתונה אתה צריך להיות ערני מספיק מכיוון שיש הרבה אישים וקבוצות חסרי מצפון.

גב ‘גלר הסבירה שיש הרבה סימנים לכך שאסור לבטוח בחילופים אם גופים אלה משתמשים בתכניות גסות. למשל, הבורסה מתרסקת פתאום במהלך תנודות קשות במחירי BITCOIN או ברגע שהזמנות גיבוי של לקוחות מתקבלות באופן בלתי מוסבר במחיר שוק לא טוב..

היא גם אמרה כי בעיות נסיגת BTC הופכות לדגל אדום גדול. מטבעות אלטרנטיביים עשויים להיתקע במשך מספר חודשים בגלל צמתים פגומים מכיוון שהניידות שלהם למעשה אינה גורם רלוונטי. עם זאת, הניידות הנמוכה של הביטקוין היא בבירור סימן מבשר רעות. שקיפות לא יכולה להוות אינדיקציה ברורה בכל עת. ישנן כמה חילופים שקופים אך מאוחר יותר נעלמו עם כספי הלקוחות שלהם שנצברו קשה. נהפוך הוא, חילופים רבים שאינם שקופים מכובדים ואמינים כמו BTC-e.

זו האחרונה היא פלטפורמת מסחר במטבע וירטואלי ובורסה שהוקמה ביולי 2011. החל מחודש פברואר (2015), הבורסה עוסקת בכ -2.5 אחוזים מכל נפח הבורסה של BTC. זה מאפשר מסחר בין דולר ארה”ב, מטבע אירו והריסות רוסיות וכל מטבעות הקריפטו. אלה הם BTC, LITECOIN, ETHEREUM, NAME COIN, DASH ו- PEER COIN. BTC-e היא חברת בת של Coin Desk BTC Price Index שהושק בספטמבר 2013.

סיכום

אבטחה אינה ניתנת למשא ומתן. זה אמור להיות בין השיקולים העיקריים של משתמשי מטבעות קריפטו. עם זאת, אין להקל ראש בדברים. חשוב לגוון בגלל האקרים וכדומה. תמיד עדיף להיות בטוח ובטוח מאשר להצטער.