כאשר הביטקוין חוזר, היזהר מההתרסקות

מוקדם יותר בשבוע פרסמתי מאמר המפרט כיצד חשבתי אפוקליפסה של מטבע-קריפטו תרד.  סיפור ארוך קצר, כפי שדברתי במאמרים קודמים (כאן וכאן) התנאים נמשכים שיכולים ויקל על האינטרסים הבנקאיים המושרשים לחתור ולשלוט בשווקי המטבעות היכן שהם הכי חשובים …

… המרה חזרה לעולם האמיתי.

מכיוון שתרצה או לא תרצה, החשבונות, המסים והמצרכים שלנו עדיין נקובים במטבעות שהונפקו על ידי השלטון המקומי. מטבעות קריפטוגרפיה מעוצבים היטב עוקפים צורך זה. הם מפגישים את הלקוחות והצרכנים, אך עדיין לא נמצאים קרוב לשיעורים הדרושים למימון כלכלות אמיתיות.

וכשכל כך הרבה אנשים הרוויחו כל כך הרבה כסף בשנה האחרונה בערך, חשוב לזכור שכל השקעה זקוקה לאסטרטגיית אקזיט. כי המסיבה הזו הולכת להסתיים בשלב כלשהו. השווקים לא עולים בקווים ישרים (או פרבולות) לנצח. הם מתקנים. ולפעמים הם מתקנים לאורך זמן.

האם אתה מוכן לרכוב עוד שוק דובים של שנה עד שנתיים בקריפטו שיגרוס 60-80% מערך השיא שלך? או שאתה הולך להיות חכם, להזמין רווחים, לפדות כסף, לתת לאיש המס את המגיע ולשלם את הבית שלך?

אלוהי החמדנות

השאלה הראשונה שאתה צריך לשאול את עצמך היא, “איך אני אשיג את הכסף שלי?”

השלב הראשון לא משנה מה שלא תפדה צריך לרדת מהבורסה כדי להכניס לארנק / ים שלך. זה נהיה קשה יותר ויותר. שירותי משיכה והחלפה קשורים למטבעות או שהחסימות עמוסות מדי מכדי לעבד עסקאות בטווחי זמן סבירים, אם בכלל.

כן, אתה יכול לומר שמדובר בכאבי גדילה רגילים (או חריגים). אבל הם מציאות. ואנשים באמת מסוכנים לגבי הכסף שלהם, ובכן הם צריכים להיות. קשה לפדות את השווקים הלא נזילים. אם אי פעם סחרת במניות אגורה, כמו חוקרי זהב או נחושת, אתה יודע על מה אני מדבר.

שווקים נעים במהירות אינם כמו ללכת למכולת. אז אתה רוצה לחשוב קדימה, להעביר מטבעות לא נזילים שיש לך רווחים עצומים לפני שהמאניה פוגעת. גם אם זה אומר לא להשיג את הדף.

אל דאגה, ממילא לא התכוונת להשיג את הצמרת. אז, אל תזיעו את זה. אני תמיד זוכר מה שהיה סוחר הזהב הוותיק, ג’ים סינקלייר, אומר: “תפוס את 60% באמצע המהלך והשאיר 20% על השולחן לאלוהי החמדנות.” אני לא יכול להגיד לך כמה פעמים תפסו אותי שלא מקשיב לעצה הזו.

וזה עלה לי יותר כסף ממה שהייתי עושה אי פעם בניסיון לתזמן את החלק העליון ו / או התחתון.

הבעיה הבאה היא הבעיה הגדולה ביותר, להחזיר רווחים למטבע המקומי. מכיוון שבעוד שאולי לא תוכלו להשיג אסימון ERC-20 שנאסף בצורה דלילה, נשאב ונזרק ממרכז הבורסה, תוכלו להמיר למשהו אמין כמו Litecoin או Bitcoin Cash כדי לעבור לארנק..

זו הבעיה האמיתית מכיוון ש- 1) ככל הנראה מדובר באירוע החייב במס ועכשיו מחייב אותך להבין את בסיס העלות שלך שיכול להיות מאוד מסובך (יש שירות חדש לכך) לצרכי מס ו -2) ההחלפה בשלב זה ככל הנראה השעתה משיכות.

דלת היציאה ההולכת ומתכווצת

יתר על כן, אני רואה יותר ויותר דוגמאות למה שדיברתי עליו בחודש שעבר שבו מותר להון לזרום לשווקי הקריפטו אך כעת אסור לו לחזור. רק לפני כמה ימים ביטוואלה, כרטיס חיוב פופולרי במימון קריפטו, היחסים עם VISA הופסקו ללא אזהרה או נימוקים.

אתמול מנפיק כרטיסי Bitwala שלנו WaveCrest Holdings Ltd קיבל הנחיה מוויזה אירופה להשעות באופן מיידי את כל כרטיסי Bitwala. למרבה הצער, לא ויזה וגם WaveCrest לא הצליחו לספק לנו או לך יותר זמן להתכונן להכרזה זו.

אבל אתה יודע את הסיבה. ביטוואלה שימשה לעקיפת חוק הלבנת הון (AML) ולדעת את חוקי הלקוחות שלך (KYS) ו- VISA נאמר להשבית אותו. פשוט, ישיר, נעשה.

החשבונות תקועים והכסף יוחזר, בסופו של דבר. העסק של ביטוואלה הושמד בן לילה ו- VISA לא חרטה על אובדן העסק של ביטוואלה. זו רק דרך נוספת לנתק אפיקי בריחה. שדרה אחת פחות תשמש אסטרטגיית יציאה על ידי משקיעי הצפנה.

שערים של פיאט נמצאים בכל הענף. מיליארדים לכודים כעת עם מעט תקווה לצאת. וכשהביטקוין חוזר לשיא של 20,000 דולר בכל הזמנים, הסבירות עולה לעוד נזילות בשוק..

פרויקטים שנועדו להקל על המרת קריפטו-קריפטו וגם המרה מסוג crypto-fiat נמצאים עדיין בחיתוליהם. הענף משך הון הרבה מעבר ליכולתו להתנהל באופן פעיל. ואני חושש שחוסר האיזון הזה בין כניסה לכספים לבין עזיבת כספים ייצור הזדמנות לאויבי המטבעות הקריפטוגרפיים ליצור כאוס המוני בעתיד הקרוב..

כמשקיעים חובה שיהיה לך אסטרטגיית יציאה לכל סחר / השקעה שאתה מעורב בהם. שום דבר לא נמשך לנצח. דיברתי קודם על החזקת זמן רב מדי. בשנת 2011, בשיאו של שוק שור הזהב, לאחר שהניב תשואות טובות מאוד על ההשקעות שלי הזהב נסגר ביום שישי בתחילת ספטמבר בשיא כל הזמנים. הייתי מוכן למכור לשיא בשבוע הבא.

במקום למכור בשלבים ולהוריד רווח מהשולחן, רציתי לפדות ולתפוס את השיא.

בסוף השבוע הבנקים המרכזיים תיאמו את מדיניותם, הבנק הלאומי השוויצרי הצמיד את הפרנק ליורו ביחס של 1.20 ושוק שור הזהב הסתיים. חוסר ההחלטיות הזה עלה לי אלפים בשבוע הבא.

ומניסיוני עד כה עם מטבעות קריפטוגרפיים זה נראה כמו אותה התקנה. הבנקים והממשלות באים לתבוע את שלהם. לכן, עדיף למכור שבוע מוקדם ולא דקה מאוחר מדי. כי כשמתחילה הפאניקה כולם ינסו להשתלב באותה הדלת בו זמנית.

אל תהיה אותו אדם. להיות הציפור המוקדמת. קבל את התולעת.

ההבדל יכול להיות קטסטרופלי.

תמונה מאת bigstockphoto.com