בזמן שבלוקצ’יין התפוצץ בשנת 2017, האם הוא גדל?

2017 תיזכר ככל הנראה כשנת הבלוקצ’יין. אין ספק בעיני שטכנולוגיית הבלוקצ’יין כאן כדי להישאר ותשנה את הדרך בה אנו מארגנים ומפיצים הון בחברה הגלובלית..

אך יחד עם זאת, כשאני מסתכל מסביב (אמנם בתוך קוצר ראיה שלי) אני רואה את הפיצוץ של פרויקטים של בלוקצ’יין ותוהה לגבי התועלת שלהם. בזמן שכולם מחפשים דרכים חדשות להשתמש בבלוקצ’יין אני לא רואה הרבה אנשים ששואלים אם עלינו להיות.

האם אין מקרי שימוש בהם בסיס נתונים מוצפן פשוט יהיה טוב יותר, מהיר וזול יותר מאשר יצירת בלוקצ’יין לטיפול בפונקציה זו? אני לא בטוח שיש לי תשובה לשאלה זו, אבל אני חושב שהיא שאלה שאנחנו צריכים לשאול בכל פעם שאנחנו בוחנים פרויקטים חדשים.

כי, קל לומר, “אבל זה בלוקצ’יין!” כאילו זו הסיבה היחידה לקיומו של פרויקט. לדוגמא, כל חברה הנסחרת בבורסה שמוסיפה שמות בלוקצ’יין לשמם או מכריזה על מוצר כלשהו מבוסס בלוקצ’יין על הצעותיה, זכתה מיד בתגמול של כסף ספקולטיבי..

כמה חדרי דודי קריפטו נמצאים שם בחוץ ומנסים לשכנע אנשים שזה מטבע הוא ‘הדבר הגדול הבא?’ אני מטיל ספק במניעים (ובבית השפיות) של ג’ון מקאפי “מטבע היוםהופעה שהוא עשה בטוויטר.

כאשר יש לך סוג הכוח במרחב שיש למקפי, השימוש בכוח הזה באחריות הוא החשוב ביותר. כלומר, באמת, האם ג’ים קרמר לא מספיק גרוע? לפחות אתה לא רואה את קריימר שם מדוד חבורה של מניות פרוטות נסחרות דק ב- CNBC.

זו התנהגות כזו שתזמין את תשומת הלב של SEC, אם לא למקפי עצמו אז המרחב בכלל.

יתר על כן, שלל מזלגות קשיחים מיותרים של ביטקוין עצמו, מטבעות ההונאה הברורים והמאניה הטהורה הטמונה בפרויקטים מסוימים גרמה לי לחשש שהרבה מהפעילות הזו בסופו של דבר תגרום הרבה יותר נזק מתועלת..

אנו יודעים שהממשלות ומעמד השכירות שהם מאפשרים בתיווך בנקאות, פיננסים, נדל”ן וסחורות הם מרים על שהחמיצו את סירת הקריפטו עד כה. מדי יום אנו שומעים עוד מנהל קרנות גידור “חשוב” או פקיד ממשלתי מדוע מטבעות קריפטוגרפיים הם חסרי ערך ו / או שיש להסדיר אותם.

השבוע זה ג’יימס פוקט של מורגן סטנלי שמתחבר עם הערך האמיתי של הביטקוין עשוי להיות אפס. הסיבות שלו? אין מקרי שימוש בעולם האמיתי כמו זהב וביטקוין לא משלמים ריבית.

והוא מקבל שכר טוב מאוד בשביל להפיץ כונן כזה.

אלה הם פשוט ענבים חמוצים. זה אותו דבר מקהילת המתכות היקרות, לאחר שהשתכשך בשוק השור השוחק של שש שנים רק כדי לראות יותר כסף שהושג בחצי השנה האחרונה בקריפטות שהופקו לאורך כל שוק שור הזהב בן העשור בין השנים 2002 ל 2011.

לכן, כאשר אנו מגיעים לסוף שנת 2017 ומצפים למה שנמצא באופק בשנת 2018 המרחב הקריפטו תוסס וחי עם אנרגיה ויצירתיות שלא נראו מאז שנות התשעים. מיליארדי הון חוזר עומדים לרשות חברות הזנק הפותרות בעיות טכניות בקצב שאיש אינו יכול לעמוד בקצב.

זהו מהותו של הקפיטליזם בשוק החופשי, גדול, ולדעתי הוא מפואר.

אך יחד עם זאת אנו רואים את המקרים הכל כך צפויים של שתל, חמדנות וקנאה שמנסים למשוך את החלל חזרה ארצה. וכל תקלה שגויה בתעשייה בשנת 2018 תתפוצץ לשמיים על ידי התקשורת שתנסה לשמור על המחירים תחת שליטה כדי שג’יימס פוקטי העולם יוכל להתעדכן.

לכן, הכרחי שכמשקיעים נקדיש את הזמן לעשות את זהירות הבדיקה הנדרשת כדי להפריד בין הפרויקטים הרציניים המנסים לפתור בעיות בעולם האמיתי לבין ה- ICO שנזרק בחופזה בכשרון מפוקפק, בעל כוונה טובה או אחרת..

אני אומר את זה לעצמי באותה מידה לכולכם. אני בחור שמיים כחולים די כשמדובר בטכנולוגיה או חדשות שמקדמות את העולם בדרך הרחק מסמכות זולה לעבר צמיחה אישית דרך חופש.

בתור אנליסט שוק, אני באמת מאמין שאנחנו רק מתחילים לראות את ‘הגל השלישי’ של קרנות ההשקעה נכנס למרחב הצפנה. ושווי שוק בשנת 2018 יכול בקלות להגיע ל -2 טריליון דולר.

אך האם הערכות שווי אלה יהיו מוצדקות במרחב בו ממשלות ובנקים עוברים כל יום לאגד את מקרי השימוש בקריפטו באמצעות חקיקה כתובה גרוע שנועדה לעשות זאת?

זוכר את מה שאמרתי על קנאה. לצ’רלס יו סמית יש פרשנות נהדרת כעת, שלדעתי חושפת את המהות היכן השוק נמצא בשנת 2018.

הבעיה שיש לממסד במטבעות קריפטוגרפיים, הוא אומר, היא שזו האנשים הלא נכונים מתעשרים. אנליסט הנתונים באינטרנט וחובב הקריפטו, קליף היי, אמר שוב ושוב לפני חודשים, כאשר הביטקוין היה נמוך מ -3,000 דולר, כי הוא רואה בכך את העברת העושר הגדולה ביותר מ מעמד שלטון לאנשים שהעולם ראה אי פעם.

עלינו כחובבים, משקיעים, מפתחים וסוחרים להיות מודעים לכך שהדחיפה האמיתית נגד מטבעות קריפטוגרפיים טרם החלה. וזה אומר לשמור על הרגשות שלנו לבדוק ולהתמקד בפרויקטים שיש להם פוטנציאל לבנות את הבסיס הנכון לכלכלת הצפנה בהמשך..

אמנם יש הרבה פרויקטים נהדרים שעושים דברים מגניבים מאוד, אבל אני צריך לתהות אם הם שמים את העגלה לפני הסוס. האם עלינו להיות מסמכים על הכל כעת כשאין לנו תשתית מעשית שיכולה להתמודד עם צפיפות התנועה הקשורה פשוט לרכישה ומכירה של אסימונים?

כל הכסף הזה נכנס ללא אסטרטגיית יציאה. זה מתכון לאימפריה המכה גב.

קָשֶׁה.

מבחינתי זה אומר לשים את ההון והאמון שלי בפרויקטים עם צוותי פיתוח רציניים שיש להם טכנולוגיה ייחודית לבניית בסיס העתיד. בניתי בית. אני יודע כמה קשה התהליך הזה.

וזה דורש זמן ומאמץ כדי להשיג את זה נכון. כי עם בסיס ותכנית לקויים, שאר הדברים פשוט קורסים בלחיצה הקלה ביותר.

תמונה מוצגת באמצעות ביגסטוק.