פרויקט Ubu: המטבע הצפוני של דרום אפריקה

הכנסה בסיסית אוניברסלית (UBI) הוא נושא מאוד פופולרי כרגע. מדינות כמו פינלנד וארצות הברית הולנד ביצעו יוזמות חקר בנושא, עם ניסויים בקנה מידה קטן כדי לראות איך זה הולך. UBI הוא מושג שאותו תומכים יותר ויותר על ידי מי שרוצה לייעל את מערכת הרווחה החברתית ובמקביל להגן עליה בעתיד לעולם שבו עבודות רבות נעשות על ידי רובוטים או בינה מלאכותית. UBI כולל מתן תשלום קבוע קבוע לכל אזרח, בין אם יש לו הכנסה אחרת ובין אם לאו.

כמובן, נושא נוסף מאוד פופולרי הוא טכנולוגיית הבלוקצ’יין. טכנולוגיות Blockchain מסייעות בשקיפות, אוטומציה (עם חוזים חכמים) וניהול השקעות. אז אולי בלתי נמנע שלמישהו יהיה הרעיון המבריק לשלב בין השניים. זה מה Ubu, פרויקט בלוקצ’יין דרום-אפריקאי, מבקש לעשות.

הפרויקט מטרתו השאפתנית “ליצור מטבע קריפטוגרפי אשר פותח משאבים רדומים, שהוקצו בצורה לא יעילה ולא מומשו ליצירת ערך מסחרי וחברתי.” המטרה היא אצילית, אך כשמדובר במה שהם “המשאבים הרדומים, שהוקצו ולא יעיל”, הרעיון נעשה קצת יותר מסובך..

מבחינת מקרי השימוש ומה שהרשת אכן תעשה, דרך טובה לנסח זאת תהיה שמטבע עם מטרה חברתית יכול להוות פלטפורמה טובה לעסקים לתרום לנזקקים תוך שהוא נהנה מהשפעות רשת. בפועל, צוות Ubu מתאר כמה מקרי שימוש:

  • קבל UBU עבור מלאי במצוקה או שפג תוקף, והחזר עלויות קלט מסוימות.
  • נצל את מלאי עלויות השוליים האפסיים באמצעות UBU כדי למשוך ולקיים יותר לקוחות.
  • החלף נקודות נאמנות רדומות ל- UBU כדי להפחית את חבות המאזן.
  • מבצעים במיקוד גיאוגרפי המשתמשים ב- UBU כמנגנון משיכה: UBU מציעה אלטרנטיבה בחינם לפייסבוק & גוגל על ​​ידי מיקוד ישיר לאזרחים עם UBU בארנק.
  • UBUcore מציע לאג”ח UBU שנצבר באגרות, כך שמאמצים מוקדמים יוכלו לשמר אותם בשווי נמוך ולממש תשואה בריאה עם עליית שווי היחידה.
  • פרויקט UBU היא תוכנית רכישה ושימור מוכנה שאינה דורשת עלויות התקנה.
  • UBUs מספקים לארגוני תורמים שיטה ישירה, שקופה, ניתנת לביקורת ויעילה ביותר להגיע למוטבים שלהם.

אתה כנראה מקבל את התמונה של מה שפרויקט Ubu מבקש להשיג. זה יהיה מטבע משלים המשמש לסייע לצדקה ולקשר בין עסקים בעלי מודעות חברתית ללקוחות חדשים.

כל זה יתבסס על ידי אסימון / מטבע UBX, שכפי שהוא מעריך את הערך ויותר ממנו ממוקשים, הוא ייצג חנות ערך שתינתן לכל בעל ארנק Ubu – ומכאן הקשר עם UBI. אין ספק שזו גישה חדשנית למנף את אופי המטבע הקריפטוגרפי לטובת חברה, במקרה זה, לרווחה.

הכנסה בסיסית בבלוקצ’יין

ה- UBUCore הוא הישות המשפטית בפועל המנהלת את המערכת האקולוגית כולה. רשת UBU עצמה היא רשת אתריום פרטית, וניתן לקנות אסימונים למערכת האקולוגית ב- ETH וב- BTC. כרגע מועמד הפרויקט לדין בדרום אפריקה.

המערכת האקולוגית כולה מבוססת על היתרונות של אפקטים ברשת. אם עסקים ומשתמשים רבים נמצאים בפלטפורמה, הפוטנציאל הטבעי של טכנולוגיית הבלוקצ’יין יביא לפחות תועלת כלשהי שאינה קיימת כיום בכלכלה הקיימת. כפי שאמר דובר פרויקט Ubu: “זהו מצב של עוף וביצה בשלבים הראשונים – הצעת הערך לאזרחי UBU אינה רבה אם הם לא יכולים להוציא את ה- UBU שלהם. בתורם, ספקים דורשים מספר אזרחי UBU ויכולת לממש ערך מתוך UBU שהם מקבלים. “

יתרון כלכלי נוסף בהתקנה הוא שכאשר משתמשים נרשמים הם יפיקו נתונים במערכת, ונתונים אלה יכולים לשמש כמשאב מידע על ידי חברות משתתפות. בעוד שמשתמשי האינטרנט נזהרים למדי מחברות המשתמשות בנתונים על העדפותיהן וזהותן, סביר להניח שאם היו מקבלים כסף ישירות בגין השתתפותן בכך הדבר פחות מדאיג. כמו כן, זה לא יהווה מקור הכנסה מרכזי לפלטפורמה: “אמנם זו לא מטרה של פרויקט Ubu, אלא כתוצר לוואי, אך היא מציעה עוד הטבה משמעותית למשקיעים ארוכי הטווח”, כדברי החברה..

המטרה הראשונית של הפרויקט היא לבצע תשלומים למשתמשים בסכום קו העוני העולמי (כ -2 דולר ליום) מדי יום. זה יכול להיות ברכה אמיתית לאלה במדינות מתפתחות שמוגבלים בבחירותיהם על ידי מאבקים יומיומיים. כפי שאמרה החברה: “מטרתה לחלק ערך לכל בני האדם, בין אם הם פעילים כלכלית ובין אם לאו, כך שלכודים בעוני ניתנת גישה לכלכלה בה הם יכולים ליצור עושר.”

מבחינת האתגרים הטכנולוגיים, עיצוב ארנק ה- UBU הוא קל ונוח לשימוש. הוא משלב זיהוי ביומטרי כדי להוסיף אבטחה ואימות.

צוות מנוסה

הרעיון הוא די חדש, והצוות עבד על הפרויקט מזה 3 שנים. המייסד, דאדלי אדוארד בייליס, עבד על פרויקטים מהמגזר השלישי והממוקד בקהילה מזה 20 שנה ויש לו ניסיון בפרויקטים גדולים (כגון בתחום האנרגיה המתחדשת) עבור Bridge Capital, מרכז דרום אפריקאי מרכזי.&משרד ייעוץ פיננסי.

המנכ”ל ג’סטין מקארתי הוא מנהל ברמה C כבר למעלה מ- 25 שנה. החברה מתגאה במנהלים מנוסים אחרים שצריכים להוסיף לאמון המשקיעים, כולל מייסדי Sovtech ו- Sharebit. הפרויקט הכולל קיבל גיבוי מממשלת דרום אפריקה.

הפרויקט נפרש על ידי שחרור תחילה אסימוני UBX הדומים לאסימונים ב- ICO אחרים. מדובר בעצם במניות בפלטפורמה, ובשנה הבאה יפורסמו אסימוני ה- UBU (שקשורים קשר הדוק לטוקני ה- UBX). אסימוני ה- UBU יהיו המטבע שמשתמשים הקצה יעסקו איתו.