SW עם בלוקים 2MB (SegWit2MB)

אחד ממפתחי הביטקוין המוכרים יותר, סרחיו לרנר מארגנטינה, הציע פשרה ייחודית לקנה המידה של ביטקוין. במונחים טכניים, מדובר בחלוקה קשה 2MB עם עד מופרד. חלקם התרגשו ואילו אחרים לא גילו התלהבות רבה מרעיון זה.

המלחמה בגודל החסימה של מטבע הקריפטו הזו משתוללת ויכולה להסתיים רק בגלל עייפות מוחלטת. מטבעות אלטרנטיביים התגייסו מה שמעיד על השנים הארוכות של ויכוחים על קנה המידה של ביטקוין הגיעו לנקודה. התוצאות די ברורות כעת.

מר לרנר חשף את הצעתו ברשימת התפוצה של הביטקוין באמצעות פתיח זה: מטרתה העיקרית של הצעה זו היא להפגיש מחדש את קהילת הביטקוין ובכך להימנע מפיצול מטבעות קריפטו. יתכן ש- SegWit-2MB לא יתגלה כפתרון טכני בר-קיימא ביותר לטיפול במגבלות טכניות במטבע הווירטואלי הזה. זה לא פיתרון חדש אלא יותר מכנה משותף לפחות.

ההצעה פשוטה למדי ליישום שני פתרונות המידה העיקריים:

SegWit2MB ממזגת את SegWit כמו היום בביטקוין 0.14+ עם מזלג קשיח בגודל 2MB המופעל רק אם SegWit יופעל (95 אחוז מהכורים) אך במועד קבוע בעתיד. “

ניתן לתאר פיתרון מפתחים זה כמינימליסטי. ניתן לכתוב אותה, לבדוק אותה ולבדוק אותה תוך פרק זמן קצר. SegWit יכול להגיע בקרוב בזמן שה- hardfork צפוי בסוף 2017. כורים, מפתחים ובעלי עניין אחרים בתעשייה חייבים לשתף פעולה בכדי להקדים את מטבע הקריפטו, להגדיל את ערכו ולמנוע את העלאה נוספת של דמי העסקה. אלה יוציאו מקרים מחוץ לעסקים ויגרמו להשפעות חברתיות חיוביות משמעותיות. על פי לרנר, קהילת ביטקוין איתנה תהיה חזקה יותר.

תגובות של מפתחים אחרים

חלק מההערות לא ממש מלבבות בדיוק כמו שאמר מפתח הליבה מאט קוראלו. לטענתו, לרנר התעלם מהמחקר שנעשה על קשיחות קשה וכי בסיס הצעתו הוא פשרה לשם פשרה. לרנר חייב לעבור מהפעלת hardfork להגבלות חדשות לגבי שטח חסום שאינו SegWit וכן לשדרוג של מנגנון כלכלי SegWit. כמו כן, מר קוראלו מתבונן בסיכונים רבים במגרש לרנר, אשר היזם מארגנטינה אינו יכול להציע כלל פתרונות טכניים..

היה משוב דומה כמו זה של מייסד בלוקסטרים, חורחה טימון, אשר ניסח כי הנחיות נוספות לקונצנזוס לא יהפכו את SegWit2MB למחלוקת פחות. משנתו של לרנר לא עוזרת לצאת מהמבוי הסתום. בינתיים, מומחים אחרים כינו את SegWit2MB “הנורא ביותר משני העולמות”.

תיקון הסדק

מנכ”ל ומייסד ShapeShift, אריק וורהיס, לעומת זאת העדיף את הצעת לרנר. לדבריו, יש לקחת בחשבון את SegWit2MB. הדאגה העיקרית שלו היא אחדות קהילת הביטקוין שכן הצרכנים והמגזר העסקי זקוקים לטכנולוגיה זו. את הבלוקצ’יין או הביטקוין לצורך העניין אי אפשר לכפות על אנשים אבל זה יותר הפוגה של אופורטוניסטים פיננסיים ברחבי העולם.

יתר על כן, המצב הרעוע נתפס כמידת התועלת של הפלטפורמה במיוחד מכיוון שעסקאות הופכות להיות יקרות ופחות עקביות. נראה שחוויית המשתמש בעסקאות ביטקוין מתקבלת לעומת 2015 ולפני כן. מחירו העולה של המטבע הווירטואלי אינו אומר יציבות פיננסית מכיוון שהתמחור בא אחרי הערך. ביטקוין הוא מכונה יוצאת דופן כמו גם מיזם חברתי. לדברי וורהיס, עמדתו של לרנר אולי לא מצוינת מבחינה טכנית אבל יש לה את היכולת לאחד.

מלחמת גודל בלוקים

המלחמה בעלייה בגודל הבלוק עלולה לגרום לצניחת מחיר שוק ה- BTC. טענה זו נטענה על ידי צ’נדלר גו, משקיע אנג’ל במטבעות BTC ו- ETH. יריבות זו יכולה להיות חיובית לערכו של ביטקוין. עם זאת, לא ניתן לשלוט על המטבע הווירטואלי שהציבור אוהב. רק לפני שנתיים אנשים רצו שגודל הבלוק יעלה מכיוון שהוא היה זול מאוד ב- 200 דולר. הם השמיעו עלייה בגידול של 500 דולר במפתחי הליבה של בור. לפיכך, הם הסתפקו בשימוש של 1 מגהבייט ולא המחיר הוא 700 דולר.

BTU דגלה בשדרוג גודל החסימה למרות שמשתמשי BTC הסתפקו במחיר הקיים, אף שהגודל נקבע על 1 מגהבייט. לא ניתן לחזות אם הגודל יגדל ל -2 או 4 מגה בייט שתורם למלחמה אפשרית. כורים לא אוהבים מלחמה מכיוון שהם לא יכולים לכרות. ייקח יותר זמן או שהם עשו כסף שיכול להיות שנה או יותר. כולם יפסידו כסף אם המחירים יקרסו.

מצד שני, לבריכות הכרייה לא אכפת מכיוון שעמלות העסקה מתאימות בדיוק עבורן המהוות חמישה אחוז מהתגמול. למעשה, נראה כי בעלי המניות, המשקיעים והמשתמשים בביטקוין רוצים שמחיר ה- BTC ימשיך לעלות. יצרני חומרת כרייה רוצים שהמחיר יגיע ל -10,000 $ מכיוון שזה יאפשר להם למכור ציוד נוסף.

נכון לעכשיו הקהילה מחולקת לשני כוחות וזה היה כבר כמה שנים. על אף מצב זה, מפתחים כמו מר גואו אומרים לקבוצות המתנגדות לפתור את הבעיה בגודל הבלוק בכדי לייצר הסכם במקום להמשיך להילחם. עימותים ממושכים יכולים להביא לשתי שרשראות או שני מטבעות עם שמות נפרדים. פשרה טובה יותר היא להיות בגודל 1.2 מגהבייט כדי למנוע את כל הצרות הללו.

לחלופין, זה יכול לעלות עד 1.7 מגה בייט מבלי לאלץ את כולם לשדרג תוכנה או hardfork. זה יהיה מצב win-win או מטבע הביטקוין. אין עוד צורך לחכות מכיוון שעד הפרדה הוצפן ונבדק. גישה זו מוכנה לביצוע. בשנה שעברה, כמה מפתחים חתמו על הסכם לשינוי קנה המידה של ה- BTC. בגדול, המחלוקת עשויה להיפתר. יהיה זה בטוח להניח שביטקוין לא פוליטי אחרי הכל.