כריית אתר, מונרו ו- Zcash באמצעות GPU

מסחר בסחורות לעיתים קרובות מאתגר. הדברים שונים כשמדובר במטבעות דיגיטליים כמו Altcoins Ether, Monero ו- Zcash. הסטנדרט הוא שתנועות יומיות חורגות מאחוז אחד וזה הנוהג בכל מטבע קריפטו. התהליך כאן הוא כרייה במקום סחר.

רקע מטבעות

Ether הוא אלמנט דלק להפעלת Ethereum המהווה פלטפורמה למצב יישום ותשלום מבוזר שנעשה על ידי משתמשים למכונות המבצעות פעולות מבוקשות.

מונרו או XMR הוא מטבע וירטואלי בעל קוד פתוח אשר נוצר לראשונה באפריל 2014. הוא מתרכז בשלושה אלמנטים כמו סודיות, יכולת הרחבה וביזור. מונרו מבוסס לא על ביטקוין אלא על פרוטוקול הערת Crypto ויש לו הבדלים אלגוריתמיים חיוניים הקשורים לבלוקצ’יין.

Zcash הוא מטבע דיגיטלי מבוזר ומקור פתוח שנוצר על ידי חברה בשם Zcash Electric Coin Company. הוא מציע שקיפות סלקטיבית לכל העסקאות וכן פרטיות מוחלטת. כל התשלומים מתפרסמים בבלוקצ’יין הציבורי, אך זהות השולחים, הנמענים וסכומי העסקה נשמרים פרטיים. יש לה היצע מצטבר קבוע של 21 מיליון יחידות בדיוק כמו הביטקוין.

כריית GPU

מחשבים אישיים עם יחידות עיבוד גרפי (GPU) מסוגלים להריץ תוכניות שיכולות לכרות מטבעות קריפטו. כורים עם חלונות (כרטיסי גרפיקה מתקדמים של מיקרו / AMD או Nvidia) יכולים להתחיל בכרייה בשלבים הבאים:

  • לחץ על מקש התחל.
  • לאחר מכן לחץ על הפעל בתפריט התחל.
  • הקלד “dxdiag” ללא מרכאות בתיבה פתח.
  • לחץ על אישור.
  • כלי האבחון Direct X ייפתח לאחר מכן.
  • לחץ על הכרטיסייה תצוגה.
  • מידע על כרטיס המסך יוצג במקטע ההתקנים בלשונית התצוגה.

הכורה יוכל לראות את שם הכרטיס שלו או זיכרון הווידאו שלו. כעת תוכלו להתחיל לאסוף את אתרים, מונרו וזקאש באמצעות כרטיסים גרפיים וחשמל אלה. זה ידוע בתור הכורה של קליימור שהיא תוכנית כרייה עבור אלטקוין. הוא הורד והותקן במחשב.

ניתן להפעיל את תוכנית הכרייה גם אם לא משתמשים במחשב. כוח העיבוד של הכרטיס מופנה כלפי Blockchain לעסוק בכרייה ואימות עסקאות. באמצעות תוכנית זו ממירים כוח מחשוב וחשמל למטבע הקריפטו.

קליימור ו- EtherMine

מתכנת קליימור אחראי על פיתוח תוכניות כרייה ייחודיות לכל המשתמשים. אחוז אחד עד שניים מכוח הכרייה מועבר לקליימור בתמורה לטכניקת הכרייה הקלה לשימוש עבור המטבע הדיגיטלי. הורד אותו תחילה לפני שפתח את רוכסן והכנס לתיקיית המסמך.

אתה זקוק לארנק ETH ברגע שהתוכנית מוכנה להפעלה ולבחור בריכה לכרייה. בריכה אידיאלית אחת היא EtherMine המציעה את מערכת הכרייה של תשלום לפי מניות N האחרון (PPLNS) בכדי להכיל כורים שבוחרים בריכה על פני כריית סולו. EtherMine גובה עמלה באחוז אחד וחולקת חיובי עסקה. הכורים מקבלים תשלום עבור מניות ה- N האחרונות שלהם שעשויים להיות שונים בין בריכות שונות.

לכורה יש אפשרות להשתמש בהחלפת מטבע וירטואלית ככתובת אתר למקרה שהם רוצים להמיר מאתר למטבעות קריפטו אחרים כמו ביטקוין. אלטרנטיבה נוספת היא לאמץ ארנקי את’ר כמו ארנק Jaxx Blockchain. אתה יכול לצפות לתשלום לאחר יום עד יומיים של כרייה. השתמש בכתובת מסוימת ככתובת כריית בריכות בתוכנית (Claymore). זה נמצא בקובץ config.txt.

ישנה תוכנית כריית מונרו מותאמת אישית אשר מיועדת למטבעות קריפטו מתפתחים ומתמקדת בסודיות. ממשק המשתמש הגרפי הרשמי או GUI ניתן להוריד מהאינטרנט. הוא מספק לכורים כתובות ארנק למשלוח תשלומי מונרו. חשיש מונרו הוא בריכת הכרייה המומלצת. ההבדל עם מטבע זה הוא שהוא דורש גם מזהה ארנק וגם תעודת זהות.

זקש

לטענת בעלי העניין בתעשייה, מטבעות מטבע קריפטו הממוקדים בפרטיות יונעו גבוה יותר ביחס למטבעות וירטואליים אחרים השנה. באמצעות GPU, אתה יכול לכרות את Monero ו- Zcash. האחרון שיפר את תכונות האנונימיות. כורה של קליימור יכול לשמש גם לכריית Zcash. הבריכה המוצעת היא Flypool. שמות משתמש וסיסמאות אינם נדרשים לבריכות כריית Altcoin. הכורה זקוק לכתובת ארנק בלבד.

מחשבי גיימינג עם כרטיסי גרפיקה מרובים מתאימים גם לכרייה מכיוון שזה יכול יותר חזק ויכול להרוויח מטבעות קריפטו. האפשרויות הן תוכנות ושירותי כרייה של קליימור כמו NiceHash, שהיא פלטפורמת הכרייה בענן המטבעות הדיגיטליים המפותחים ביותר, שירות רב בריכות והשכרת חשיש. שכור כוח חשיש והשכיר זאת לכורים אחרים לכריית אלטקוין תוך תשלום בביטקוין. עם NiceHash, ניתן למטב את כוח ה- GPU למטבעות משתלמים ביותר.

SGMiner-GM מתייחס לתוכנית כרייה שיכולה להמיר כוח חשמלי לשלושת מטבעות הקריפטו הנדונים במאמר זה. את הפרויקט הזה יזמה ג’נסיס כרייה. הגרסה האחרונה (5.5.5) היא תחרותית במיוחד עבור מונרו בכל הקשור לשימוש בחשמל.

אין ספק שתהליך כריית מטבעות הקריפטו מרגש. אם אתה רוצה להמשיך הלאה, יש עוד דברים שצריך לצפות בהם. השלב הבא הוא יצירת אסדת כרייה עם מספר רב של GPUs.

עם זאת, זה די מפותל ויקר אבל נשאר השקעה ארוכת שנים. סביר להניח שתוכל להחזיר את ההשקעה תוך שנה מההתחלה. הכל מכאן והלאה יהיה רווחי. אתה ממיר חשמל וכוח מחשוב למטבע הדיגיטלי. יש יתרון נוסף שכריית מטבעות קריפטו תסייע לכורים לאבטח את הבלוקצ’יין שהם עוסקים בו.