קרן שנסחרת בביטקוין היא רעיון רע

הקרן הנסחרת בבורסת הביטקוין נדחתה. מחיר מטבע הקריפטו ירד במידה ניכרת לאחר שהרשות לניירות ערך הודיעה על פסק הדין. בקשה זו לתעודת סל הייתה נושא שנדון רבות במשך שנתיים עד שפקידי ה- SEC דחו את התביעה האמורה בטענה שביטקוין אינו מוסדר. מחיר השוק התרסק מיד מ -1,350 דולר ל -1,080 דולר אם כי הוא התאושש בהתמדה זמן קצר לאחר מכן, ואחריו צניחה לא קשורה. התקוות היו גבוהות יחסית בקהילה לפני החלטה זו ואנליסטים הציעו תיאוריות סותרות.

שיפוט SEC

מטבע טלגרף היה בטוח כי תעודת הסל תאושר. מייקל פוגל, המנכ”ל של NetCoins הודיע ​​למטבע טלגרף כי הוא מחזיק ברגשות מעורבים לפני שה- SEC חשפה. זה יכול היה להשפיע על הצמיחה של הביטקוין.

ביטקוין מושפע מ”מקרי שימוש גלובאליים “מורחבים. מה זה אומר? מר פוגל הסביר כי פלטפורמת הביטקוין והבלוקצ’יין מאפיינת טכנולוגיה מהפכנית בינונית בדור שבו מוסדות פיננסיים כמו בנקים ובירוקרטיות לוקחים על עצמם את הבלוקצ’יין אך אינם נמכרים לחלוטין לביטקוין. עם זאת, פסיקת SEC אינה משפיעה בהכרח על השוק לטווח הארוך.

כמה בעלי אינטרסים כמו סיימון דיקסון (מייסד / מנכ”ל BNKTO THE FUTURE) טוענים כי תעודת הסל של ביטקוין לא מומלצת ושלילית למטבע. לדברי מר דיקסון, תעודת סל זו תסלול את הדרך לסיכונים של צדדים נגד למטבע הווירטואלי. תופעה זו היא דוגמה ספציפית שבה מדיניות סטנדרטית מפחיתה את הגנת הצרכן בגלל המאמצים לדחוס את הביטקוין לכלי השקעה קונבנציונאלי.

אישור הקרן הנסחרת בבורסה היה הופך את הביטקוין ליותר מספיק ואולי גורם לעליית המחיר. משתמשים במטבע האמור חייבים להיות מרוצים מההצהרה של ה- SEC מכיוון שהוצאת כמות עצומה של מטבעות ממחזור תהפוך את ה- BTC לתנודתי יותר, כפוף לרגולציה ונשלט על ידי כספי הדרכה. אי-אישור תעודת הסל פירושו שמשקיעים צריכים להשתמש במטבע בניכוי סיכון צד-שכנגד שהוא הכוונה המקורית.

ה- SEC ביטא, “הנציבות לא מסכימה את השינוי המוצע במדיניות מכיוון שהצעה כזו אינה עולה בקנה אחד עם סעיף 6 (ב) (5) לחוק הבורסה המורה כי יש לנסח כללים של חילופי ניירות ערך לאומיים כדי למנוע הונאה, פעולות מניפולטיביות. ושיטות עבודה וכן להגן על האינטרסים של הצרכנים והמשקיעים. “

תוצאה שלילית

הרבה חושבים על השלכות שליליות כפי שמעידה ההתרסקות של 20 אחוז במחיר הביטקוין לאחר ש- SEC פרצה את החדשות. הרציונל היה שאנשים האמינו כי תעודת הסל תעלה את הביקוש למטבע הקריפטו והמחיר יעלה עוד יותר. עם זאת, יש בזה יותר מאשר דחייה וירידה של הביטקוין. זה הכל על חוזק המטבע והווטו יכול היה להיות מועיל.

מחיר הביטקוין הסלים מאז 2016 כאשר ידידותיות המשתמש ממשיכה להשתפר ונראית ביקוש אמיתי. למעשה, רשות ניירות ערך סייעה לאשר את ה- BTC כבלתי מוסדר ולעבור מסטטוס מילואים. זה חשוב עבור אנשים או גופים המחפשים נכסים פיננסיים שאינם שייכים לקטגוריות הרגילות. עם זאת, ייתכן שההכחשה האמורה לא מבשרת טובות עבור המשקיעים. דחיית הסוכנות עלולה להוביל לאפס סחר בזמן שמשקיעים לא מוכרים מזרימים כספים ורואים את כספם נשטף.

מבחינת הביטקוין, עניין זה לא ישפיע בעתיד ומחיר השוק עשוי אפילו לעלות ביותר מ -2,000 דולר ולהגיע ל -5,000 דולר בתוך מספר שנים. מסקנה זו עשויה להיראות צפה מדי, אך גם כאשר המחירים צללו בעקבות פריצת הבורסה של BitFinex, בה נגנבו ביטקוין בשווי של יותר מ- 60 מיליון דולר, המשקיעים הבינו לאחרונה תשואה של 100 אחוזים על השקעותיהם. לא משנה אם הביטקוין יתקבל סופית כדרך החלפת המסחר המרכזית, הוא יישאר נכס ויעריך עוד יותר.

סיכום

בסך הכל, החלטת SEC עשויה להיחשב כהפרעה בלבד לנכס פיננסי הסובל מכאבי לידה ומתמודד על קבלה עולמית. נכון לעכשיו, רק מספר מועט של אנשים באמת מבין מהו ביטקוין ואיך נסחר. עם זאת, אוכלוסייה זו תכפיל את עצמה בסופו של דבר כאשר ביטקוין יזכה לקבלת צרכנים שלא היה להם מושג לגבי מטבע זה בעבר.

ביטקוין אינו נכס מוחשי. זה תלוי בתשתית מידע כדי שניתן יהיה לבצע אותו. מטבע וירטואלי זה עשוי לשמש גידור יעיל כנגד נכסים כספיים אחרים. תומכי ביטקוין בטוחים מאוד להביא את מטבע הקריפטו לשוק המסורתי ולהתאים לפסיקת ה- SEC.

המייסד והמנהל הראשי של Crypto Compare, אתר נתוני מטבעות קריפטו, שיתף את המחשבות האלה: “ה- junking של תעודת הסל מחק לחלוטין את הביטקוין שיהיה אחד השחקנים בקהילת הפיננסים המרכזית.” הוא גם אמר שמה שעשתה ה- SEC אינו מונע הכנסת סחורות בבורסות BTC. אין שום ביטחון שתחומי שיפוט אחרים יאמצו את המטבע והכל באוויר מכיוון שכלל ה- SEC קבע תקדים.

מצד שני, כמה תומכי ביטקוין כמו אדם בק, מנכ”ל סטארט-אפ בלוקסטרים מעדיפים לקרוא לזה עיכוב פשוט וזמני. במוקדם או במאוחר, וול סטריט כמו גם משקיעי מיין סטריט יאמצו את הטכנולוגיה הפיננסית הפוטנציאלית הזו של העידן החדש. בינתיים, מנכ”ל ETF.com, דייב נאדיק, נזף כי האיכות הבלתי מוסדרת של ביטקוין טמונה במטבע הווירטואלי. הערכת ה- SEC, לא משנה עד כמה היא נמוכה יותר, אינה מפתיעה כלל,.