הנסיעה הפראית של ביטקוין וסוף הביטחון

הדחיפה הדרמטית של ביטקוין עד 11,400 דולר ובחזרה ל -8,800 דולר ביום מטורף אחד מוקדם יותר השבוע היא צורתם של העתיד לבוא. בעוד שכולם מסתכלים על הביטקוין, בשקט בשקט, גם תעשיות הדאו ג’ונס הפכו אנכיות. נראה שאיש אינו מבין מדוע, ומה מקשר ביניהם באופן אינטימי.

הקשר מתברר בעת הקריאה דיווח מההיל שהפדרל ריזרב עצמה שוקלת לבנות נכס דיגיטלי כמו ביטקוין. כמובן שהם שוקלים את זה. הם כנראה בוחנים את זה כבר כמה שנים. השאלה היא אם הם יעברו את זה. זה הרי הפדרל ריזרב, אחרי הכל, הבנק המרכזי שמנהל את הבנקים המרכזיים.

רוסיה עלתה לכותרות כל השנה עם מהלכיה השונים לחלל הבלוקצ’יין, ואפילו דינה בגלוי ברוטו הצפנה כדי להתממשק עם הרובל ה”אמיתי “. אבל בנק רוסיה בקושי קובע מדיניות מוניטרית משלו. ההצלחה או הכישלון שלה לא משפיעים על העולם כולו.

הפדרל ריזרב לעומת זאת עושה זאת.

אין קריפטו-דולרים

וזו הסיבה שלא סביר שהפד ייצור נכס בלוקצ’יין. במשך כמעט שני עשורים צפיתי בפד בשוליים שיטת הזהב כשיקול ומאזן בהתנהגותו. כל העניין של מערכת העתודה הדולרית הנוכחית הוא למזער את השפעת הזהב על שווקי העולם תוך ניפוח הדולר. ובביטוי הטהור ביותר של החוק של גרשם לפיו כסף המוערך יתר על המידה מסתובב בזמן שכסף שאינו מוערך מאוחסן, זה בדיוק מה שראינו.

הביטקוין הוא אנלוגי דיגיטלי לזהב ביחס לבנק הפדרלי. לפיכך, הפד, שמגביר את האמון בדולר על ידי שוליית זהב, לעולם לא ייצור נגזרת של ביטקוין. פעולה זו תציין באופן קטגורי שאין לה אמון במטבע משלה. מדוע ליצור קריפטו-דולר כאשר הדולר האמיתי (כשלעצמו נכס דיגיטלי בדיוק כמו ביטקוין) עובד בסדר גמור. או עושה זאת?

אי-איחוד אירופי

וזה מחזיר אותי מדוע ביטקוין ודאו ג’ונס עושים עיניים מחטאות עם הירח. האמון בחלקים העיקריים של המערכת המוניטרית הנוכחית נכשל. אני מדבר כאן במיוחד על האיחוד האירופי. מערכת הבנקאות באיטליה היא חדלת פירעון. למעשה, למספר הכלכלות הגדולות באירופה יש מערכות בנקאיות חדלות פירעון.

ולבנק המרכזי האירופי אין תוכנית ב ‘מלבד רכישת חוב ריבוני שאף אחד אחר לא מוכן לרכוש ומושך כמיטב יכולתו הרושם של קווין בייקון.

המוזיקה תיפסק בקרוב כאשר התסיסה הפוליטית ברחבי אירופה תוביל לחוסר יציבות פיננסית.  מרטין ארמסטרונג העלה נקודה נהדרת באחרונה לאן מועדות פנינו בשלב הבא של הפעילות הכלכלית.

משתה מטלטלין

אנו רואים מעבר של רכוש קבוע כמו נדל”ן לנכסים מיטלטלים כמו מניות, זהב, וניחשתם נכון, קריפטו. וכשאני מסתכל מסביב ורואה אנשים עם דעות מכובדות לא מקבלים את הנקודה המהותית הזו, שעדיין שוללים את שווי המניות גבוה מדי והסירוב של ביטקוין להתרסק כבועה, אני צריך לתהות אם הם, כמו הפדרל ריזרב, עדיין נלחמים נגד האחרון קרב.

כאשר האמון במוסדות נכשל, זה מתחיל לאט ומואץ במהירות. ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים בכלל נמצאים עדיין בשלב האימוץ המוקדם ביותר. רק עכשיו אנחנו רואים את התפוצצותם של אנשים שמכניסים את כספם למרחב הצפנה.

שוק שור זה במניות ראה עד כה מעט מאוד מעורבות מצד משקיעים ברמה הקמעונאית. מצד שני, הקמעונאות עוברת לביטקוין. בסוף השבוע של חג ההודיה Coinbase רשמה יותר מ -300,000 חשבונות חדשים כאשר משפחות התכנסו והשוו הערות על ביטקוין.

כמה אנשים פתחו את הטלפונים שלהם, הורידו את האפליקציה וביצעו קנייה ראשונה של 250 דולר בכרטיס אשראי? זה מה שלא ראינו קודם. וזה מה שיזניק עלייה משמעותית בשווי השוק של כל שטח הקריפטו בשנת 2018.

אבל מה מניע את זה? מדיניות הריבית האפסית של הפד עצמה מחוללת את מעמד הביניים כדי לשמור על הבנקים. עכשיו, כשכלכלת ארה”ב מסתדרת טוב, בזכות כל ההון הזה שנמלט מאירופה, לאנשים יש מספיק כסף ומספיק FOMO לצלול את הצפנה. ועד כה, רק הסתכלנו על ארה”ב, שכבר לא קובעת קצב בשוק הביטקוין.

אפקט המשבר העולמי

יפן מהווה כעת 61% מסך נפח המסחר בביטקוין. אתה משלב את זה עם מערכת פיננסית ופוליטית שמטלטלת על קצה הפריצה ומשקיעים בעולם הראשון המורעבים בתשואה, זה מתכון לעליית מחיר משמעותית הן עבור מטבעות הקריפטו והן עבור הדאו ג’ונס. מדוע הדאו? חזור למה שמרטין ארמסטרונג אמר. מניות, כמו ביטקוין, הן נכסים מיטלטלין.

במצב משבר מזומן הוא סוג הנכס הנבחר. מניות הנסחרות לפי רווח של פי עשרים וחמש אינן נסחרות על בסיס רווחי חברה עתידיים. הם פשוט משמשים כמקומות נוזליים להחנות כסף בזמן שהאבק מתיישב. זה יהיה נושא דומיננטי בשנת 2018 ותראו עוד יותר מתלוננים בעיתונות הפיננסית המסורתית והאלטרנטיבית על שווקי השוורים האלה.

אנשים בעצם מתנגדים לשינויים. ומצבים כאלה באים פעם בחיים. באותן תקופות של שינוי קיצוני רוב האנשים, שהועלו בפרדיגמה אחרת, אינם יכולים לבצע את השינוי האינטלקטואלי.

ימים כמו ה- 29 בנובמבר ימשיכו להתרחש במטבעות קריפטוגרפיים. זה בלתי נמנע. שוק הנשלט על ידי משקיעים קמעונאיים יהיה גם תנודתי בטירוף וגם רווחי כל עוד הוא נמשך. אם אני צודק ומשבר פיננסי חדש באופק לשנת 2018, אז הרווחים שראינו גם בביטקוין וגם בדאו ג’ונס הם רק טעימה קטנה ממה שעוד יבוא.

מכיוון שברגע שהרגש הדומיננטי של השוק עובר מהתשואה על ההשקעות שלך להחזרת ההשקעות שלך, אז באמת מתחיל סיוט הביטקוין של הפדרל ריזרב..

תמונה מוצגת באמצעות ביגסטוק.