מדריך ביטקוין למתחילים

תחילת העבודה עם ביטקוין קלה יחסית. במבט חטוף, זה אולי נראה כמו “כסף אינטרנט קסום” אך הוא ייחודי באופיו ומציע מערכת עמיתים לעמית של בנקאות שאינה סומכת על שום סמכות מרכזית שתתפקד..

הצהרת אחריות: מטבעות קריפטו הם השקעה מסוכנת בשל התנודתיות הגבוהה שלהם. לעולם אל תשקיע יותר ממה שאתה יכול להרשות לעצמך להפסיד.

מדוע ביטקוין?

אפשרות תשלום מושלמת: כרטיסי אשראי לא נועדו לשמש באופן מקוון כאופציית תשלום, מכיוון שהם זקוקים למידע פרטי קריטי שניתן לגנוב בקלות. לעומת זאת, הביטקוין מחייב אותך לשלוח כספים לכתובת ביטקוין ואתה יכול ללכת. אינך יכול להחזיר עסקה בביטקוין כפי שאתה יכול לעשות עם עסקאות בכרטיסי אשראי או אפשרויות תשלום נפוצות אחרות (אלא אם כן שני הצדדים מסכימים). זה טוב מכיוון שאינך צריך לדאוג שצדדים שלישיים יבצעו הונאה לאחר השלמת התשלום.

מבוזר: כאמור, נקודת המכירה העיקרית של ביטקוין היא שהוא אינו תלוי ברשות מרכזית כלשהי. אתה שולט בכספיך כרצונך ללא מגבלות כלשהן שנקבעו על ידי הבנקים.

פסאודו אנונימי: אין שום דרך לקשר את כתובת הביטקוין שלך (שם בדוי) לזהותך מכיוון שהיא אינה מכילה שום מידע פרטי אודותיך. זה לא אנונימי לחלוטין עם זאת, כל עסקה נשמרת ב- Blockchain, ספר ספרים דיגיטלי שבו כל העסקאות והכתובות מוצגות בשקיפות. זה מאפשר מעקב אחר כתובת, אך ניתן לפתור זאת בקלות על ידי מספר כתובות.

גדל כל הזמן: לביטקוין יש היצע מוגבל והגדלת הביקוש כל הזמן ככל שאנשים רבים יותר נכנסים אליו, מה שאומר שהשקעה מוקדמת אולי תועיל לכם בטווח הארוך. אתה עלול בסופו של דבר להחזיר פי ארבע או אפילו יותר מההשקעה הראשונית שלך – זו רק ספקולציות, אך הסיכויים די גבוהים בהקשר זה בהתחשב בהיסטוריה של ביטקוין..

למידע מפורט יותר עיין במאמר זה: השקעה בביטקוין.

קבלת ביטקוין שלך

הדרך הטובה ביותר להשיג ביטקוין היא לקנות כמה; אתה יכול לרכוש כמה על ידי כרייה, אך התהליך הזה איטי ועולה חשמל, כך שהוא לא ממש אופטימלי למתחילים.

LocalBitcoins הוא אתר סחר עמיתים לעמית בו תוכלו לסחור במזומן עבור ביטקוין, זה בטוח ובדרך כלל מהיר. משוגע הוא חילופי p2p נוספים עם אפשרויות תשלום רבות עוד יותר.

חלופות טובות אחרות הן קראקן, התומך בפיקדונות ובמשיכות בנקאיות של USD, CAD, EUR ואפילו JPY, וכן BitStamp, המציע אפשרויות דומות לקרקן אך כולל תמיכה בכרטיסי אשראי.

בחר את זה שהכי הגיוני עבורך ונותן לך את המחירים הטובים ביותר להפיק את המרב מהכסף שלך.

לרשימה ארוכה יותר עם פרטים נוספים: איפה ואיך משיגים ביטקוין.

אבטחת הביטקוין שלך

זהו צעד חיוני, מכיוון שיש הטועים להסתמך על ארנק מקוון כדי להבטיח את כספם. עבור כמויות קטנות, ניתן לעשות זאת במקרים מסוימים, אך מומלץ להחזיק ארנק אתה הם אלה שבשליטה מלאה על המפתחות הפרטיים.

ישנם שלושה סוגים של ארנקים, למעט ארנקים מקוונים שאולי תרצה להשתמש בהם:

ארנקי תוכנה: אלה יישומי ארנק שאתה מוריד ומתקין למחשב האישי או למכשירים הניידים שלך.

ליבת ביטקוין ו אלקטרום הן אפשרויות די מוצקות כארנקים לשולחן העבודה. הליבה הוא לקוח צומת מלא, כלומר הוא מסייע באימות והעברת עסקאות וחסימות ביטקוין ברחבי הרשת, אלא אם כן נגזם, מאחסן עותק של כל הבלוקצ’יין. תהליך זה יכול להיות איטי מאוד בהתחלה אך מציע אבטחה טובה יותר & פרטיות מכיוון ש- Core לא צריכה להסתמך על נתונים משרתים חיצוניים או מעמיתים אחרים ברשת. אלקטרום, מצד שני, הוא ארנק קל וקל יותר לשימוש ויש לו תכונות אחרות כמו ארנקים מרובי חתימות, שילוב עם ארנקי חומרה ועוד.

תַפטִיר ו CoPay הן גם אפשרויות נהדרות עבור Android ו- iOS בהתאמה. תַפטִיר הוא ארנק HD (דטרמיניסטי היררכי) עם תכונות מתקדמות רבות, כמו תמיכה בארנקי חומרה מ- TREZOR ו- Ledger, חשבונות שעונים בלבד, הוצאות אחסון קר ועוד.. CoPay הוא פשוט לשימוש ורב פלטפורמות, מה שמקל עליכם להשתמש באותו ארנק או חשבונות במספר מכשירים ופלטפורמות.

ארנקי חומרה: מדובר במכשירים פיזיים שתוכננו במיוחד לאחסון ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים.

ספר החשבונות ננו ס מציע את כל מה שאתה צריך בארנק חומרה: היכולת לשלוח, לקבל, לבדוק ולנהל מספר כתובות עבור מגוון מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין, Litecoin, Ethereum ועוד) מאותו מכשיר, ומציע שפע של אמצעי אבטחה וגיבוי. כל המפתחות הפרטיים מאוחסנים על שבב חכם ולעולם לא דולפים מחוץ למכשיר, כל החתימה מתרחשת באופן פנימי.

ארנקי נייר: מדובר במפתחות פרטיים שניתן להדפיס על פיסת נייר ויכולים לשמש כמחסנים ארוכי טווח, ברגע שטוענים כי אין לעשות בהם שימוש חוזר.

Bitcoinpaperwallet היא אפשרות טובה, היא מאפשרת לך ליצור ארנקי נייר במצב לא מקוון למקרה שאתה מודאג מתוכנה זדונית, ומומלץ לעשות זאת.

הערה חשובה: תמיד גבה את הארנקים והמפתחות הפרטיים שלך. אל תשתמש בכתובת אחת בלבד כדי לאחסן את כל המטבעות שלך ולפצל את הכספים שלך לסיכון פחות לאבד אותם.

הצעד הבא

ברגע שיש לך את הביטקוינים שלך, יש הרבה דברים שאתה יכול לעשות מנקודה זו, כמו לסחור בביטקוינים שלך במטבעות קריפטוגרפיים אחרים שאתה עשוי למצוא בהם עניין, הימורים לבידור וכל כך הרבה יותר. זה תלוי בך לחלוטין ויש בו סיכונים; רק להחזקת ביטקוין יש יתרון עצום משל עצמה.

ביטרקס ו בינאנס הם כמה חילופים טובים עם מגוון רחב של מטבעות קריפטוגרפיים לבחירה. מחקר הוא המפתח בעת סחר במטבעות קריפטוגרפיים, ממש כמו ביטקוין, לכל מטבע קריפטוגרפי יש סיכונים משלו. סחר בזהירות ובשקידה.

למסחר אנו מציעים מאמרים בנושא ספקולציות קריפטוגרפיים כאן ב- Crypto-News. להשקעות והימורים, עיין במאמר זה למידע נוסף: הימורים לעומת השקעה במטבעות קריפטוגרפיים.