ההיסטוריה של מה שמוביל את הביטקוין למזלג הראשון באוגוסט

הדברים נראים שוב קצת מחוספסים בקהילת הביטקוין. האירועים הנוכחיים עשויים לא בדיוק להיות מחולקים כמו כאשר ההתנגדות לפיתוח הליבה הייתה בשיאה עד 2016, אך הפעם כורים גדולים מדברים.

הבעיה

הקהילה זקוקה לפיתרון כבר די הרבה זמן. הגידול בביקוש לעסקאות ביטקוין גרם לכך שעמלות הביטקוין עולות, דבר שמייקר עסקאות בהרבה מהמחיר.

זה משהו שנובע מהמקום המוגבל של הביטקוין לכל בלוק. רק 1MB של עסקאות יכולות להיכלל בבלוקי ביטקוין, וזה הוכח כחסרון לביקוש הגובר. ככל שנוצרו ושודרו יותר ויותר עסקאות ביטקוין, ייווצר תור קבוע מהן שכל אחת מהן תיכלל בבלוק הבא על מנת לקבל אישור..

פתרונות מוצעים

חלקם הציעו את הצעותיהם ומחשבותיהם על מה לדעתם הטוב ביותר עבור הביטקוין. אמנם עד כה, הפתרון המוצע היחיד שזורם להיות מיושם ברשת הביטקוין הוא זה שהציעו מפתחי Core bitcoin.

SegWit (BIP141)

קיצור המלים Segregated Witness – SegWit – הוא פתרון מוצע שעלול לאפשר לכלול יותר עסקאות בבלוקים של ביטקוין. זה יעזור לזרז עסקאות ולגדול את פרוטוקול הביטקוין על ידי גירוד סקריפטים מעסקאות בדרך זו פינוי מקום בבלוקים של ביטקוין כדי לכלול יותר עסקאות..

הרעיון שהציע ד”ר פיטר ווויל בעצם מפריד חתימות (נקראות גם עדות) מעסקאות, ומכאן השם. זה מקטין את גודל העסקה בכמעט 60% פשוט על ידי שינוי פורמט העסקה.

הצעות לקהילה

אף על פי שבשנה האחרונה, כמה מפלגות ניסו (ולא הצליחו) להשיג את רוב התמיכה של הכורים והקהילה במטרה למזלג ביטקוין ולפתור את נושא קנה המידה באמצעות יישום הצעה. בשנה שעברה, הצעות היזמים החלו לזרום החוצה וחלקן הצליחו להשיג לא מעט משיכה.

עם זאת, פרט לפתרונות מסובכים יותר ש- כמו SegWit- יבנו על תשתית הביטקוין כדי לפתור את הבעיה, כמה גורמים טענו כי הגדלת מגבלת גודל החסימה באמצעות מזלג קשיח הייתה קרובה יותר לחזון המקורי עליו נוצר הביטקוין. ההצעות שלהלן הן מההצעות הידועות ביותר שאינן Core, שהוזכרו בסדר כרונולוגי.

BIP100

א הצעה שנעשה על ידי מפתח הביטקוין ג’ף גרזיק, וקבע כי הכורים יורשו לקבל החלטות על גודל החסימה לאחר הסרת מגבלת 1MB. לא הגיע רחוק בקבלת תמיכה בקהילה מכיוון שקידומו חסר תמהיל של שיווק אגרסיבי ופוליטיקה פוגענית.

BIP101

גישה קיצונית יותר בנושא קנה המידה של הביטקוין. נתמך בתחילה על ידי גאווין אנדרסן ומייק הרן. היא הציעה לעבור ישירות למגבלת גודל בלוקים של 8 מגה-בייט שאף תכפיל את עצמה כל שנתיים. המאמצים לכך הסתיימו בכך שמייק הרן הפסיק את הביטקוין בכללותו, וקבע כי הוא מוצא כי הביטקוין הוא “ניסוי כושל”.

ביטקוין ללא הגבלה

ידוע גם בשם BU, זהו לקוח bitcoin צומת מלא שצבר פופולריות על כך שאין לו מגבלת גודל בלוקים מקודדת, דבר שבמקרה של הסכמה סביב השימוש בו בקרב כורים יאפשר בלוקים גדולים יותר. נתמך באופן פעיל על ידי מספר בריכות כרייה, זו הייתה ההצעה שקיבלה את התמיכה הגבוהה ביותר עד כה, במיוחד מאז ירידת ה- Bitcoin XT של BIP101..

הפיתרון של Core

SegWit אמור להיות מופעל דרך המזלג ב -1 באוגוסט ויכול להיות מיושם גם במקרה שמיעוט קטן של הרשת לא מראה תמיכה בו (כלומר מזלג רך).

המזלג של 1 באוגוסט (BIP148)

המזלג של ה -1 באוגוסט אינו הרבה כהצעה כפי שהוא קריאה ישירה לפעולה עבור כורים ומשתמשים כאחד להתחיל איתות במה שמכונה מזלג רך שהופעל על ידי המשתמש (UASF) על מנת להפעיל את SegWit. זו טקטיקה ששימשה בהצלחה בעבר להפעלת הצעות קודמות כגון BIP16. החלק החשוב ביותר במזלג הוא תמיכה בכורים שקורה באמצעות MASF (Miner Activated Soft Fork) במקרה זה..

מה שחשוב להדגיש, הוא המשמעות של הרוב הכלכלי המגלה תמיכה ב- UASF. כורים מונחים רווח מונעים לעקוב אחר הרוב כך שפעילותם תישאר כלכלית. אם רוב המשתמשים והחילופים מראים העדפה ל- BIP149, הכורים אמורים לעקוב אחריהם. אחרת, הם יישארו במצב החסר ביותר של הישארות במיעוט, ונותרו לייצר אלטקוין שנדחה על ידי הכלכלה..

בעניין זה, כ -80% מהרשת כבר מפעילה תוכנת צומת מוכנה של SegWit, מה שהופך את קבלת הכורים לשלב הבא בהפעלת הטכנולוגיה. BIP148 מיוצר כך שכורים יהיו מונעים לאותת ל- SegWit באופן שניתן יהיה להפעיל אותו באופן כזה שיאפשר גם למשתמשים שאינם מריצים את BIP148 ליהנות מההפעלה של SegWit. ובנימה חיובית עוד יותר, מספר גדול של חברות ומוסדות ביטקוין כגון בורסות מתכננים (או התחייבו) לתמוך ב- SegWit.

התנגדות ל- UASF

אפילו כלי תקשורת מהזרם המרכזי קיבלו רוח של חוסר שביעות רצון בין כמה ממפלגות כריית הביטקוין לבין מפתחי הביטקוין מכיוון שזה היה שבוע עמוס למדי עבור התומכים וגם האופוזיציה. כמה צדדים מתעקשים שגידול בגודל הבלוק הוא הדרך היחידה להתקדם בביטקוין ולכן יש לא מעט עוינות בין ראשי תעשייה מסוימים וקהילות לאחרונה..

למרות המזלג של 1 באוגוסט נתמך על ידי מפתחי Core; Bitmain, – חברת יצרנית כורי הביטקוין הגדולה ביותר ומחזיקה ככל הנראה בכוח החשיש ברשת הביטקוין – הודיעה שבמקרה שה- UASF יצליח, הם ימשיכו במאמציהם להקציף ביטקוין בכדי להגביל את גודל החסימה הגדול יותר. המהלך חסר התקדים הזה זכה לכינוי מאמץ ליצור משלהם אלטקוין על ידי חברים בולטים בקהילת הביטקוין.