מה זה ביטקוין?

הזן ביטקוין

כיום אנו חיים בעידן טכנולוגי שבו כמעט כל התהליכים עברו אוטומציה ושבה התערבות האדם הופחתה במידה ניכרת. בשל מגבלות הזמן שיש לאנשים כיום, הם מאמצים טכנולוגיה כדי לבצע את עבודתם מהר יותר ומדויק יותר. כאשר כל דבר אחר הופך לדיגיטלי, האם ניתן להשאיר מטבע הרחק מאחור? בשנים האחרונות נכנס לבמה מטבע דיגיטלי מוביל המכונה ביטקוין. לא מדובר במטבעות פיזיים, אלא מוחזקים דיגיטלית בחשבון המקוון התקף של עצמו. כדי לשלוח תשלום, אתה יוזם את העסקה באמצעות הבלוקצ’יין על ידי הזנת כתובת הציבורית של המוכר כיעד. העסקה נעשית תוך מספר דקות. בעוד שביטקוין מסייע בכיבוי הטרחה של התעסקות בכסף ובכרטיסי אשראי, הוא כולל גם סט חסרונות משלו, כמו דואר זבל לעסקאות ומאמץ יתר ברשת הביטקוין..

בשנת 2008, כשהעולם חווה התרסקות פיננסית גדולה, ביטקוין נכנס לתמונה. הוא הוצג על ידי סאטושי נקאמוטו. אנחנו עדיין לא בטוחים אם זה אדם אחד או צוות של אנשים. מערכת זו הוצגה כדי לשפר את המודעות הגלובלית למטבע דיגיטלי. הביטקוין התחיל בצניעות רבה לפני שהתחיל לצמוח בקצב אסטרונומי בעבר האחרון. כיום אנו מוצאים ביטקוין כמעט בכל מדינות העולם. שומרי מטבעות עדיין לא אישרו את הביטקוין באופן חוקי ברוב המדינות. מכיוון שהם לא יכלו לשלוט בתנועת המטבעות הווירטואליים, מרבית ארגוני הרגולציה פרסמו אזהרה לציבור הרחב לטפל בזהירות במטבעות אלה מכיוון שהם שימשו לעסקאות לא חוקיות רבות.

שיטת פעולה

בראש ובראשונה עלינו לדעת כיצד אנו יכולים להשיג ביטקוין לפני שנוכל להבין כיצד להתמודד איתם. ניתן להשיג ביטקוין בקלות מחילופי ביטקוין מקוונים. אתה יכול לקנות ביטקוין טרי במטבע פיאט מהבורסות המקוונות האלה או לסחור בהם כנגד המטבעות הווירטואליים האחרים שלך. הביטקוין שאתה רוכש / סוחר בדרך זו יתווסף לארנק שלך. כך מתרחשת עסקה בפועל – כאשר אתה רואה שמוכר מסוים מציע מוצר שאתה רוצה באינטרנט, עליך לבדוק אם המוכר מקבל ביטקוין. אם הוא עושה זאת, כל שעליך לעשות הוא להיכנס לארנק הביטקוין שלך, להזין את כתובת הציבורית של המוכר, להזין את מספר המטבעות שגובה המוכר עבור אותו מוצר וללחוץ על “שלח”. ביטקוין מועבר בתוך דקות.

ברקע, מה שקורה כשלוחצים על שלח הוא שהמערכת מזהה אוטומטית את המפתח הפרטי שלך ומשתמשת בחתימה הדיגיטלית שלך כדי לשלוח תשלום למוכר. מכאן נוכל להבין כי רק הכתובת הציבורית היא זו שגורמת לגלויים לכולם ברשת הביטקוין. מפתחות פרטיים אינם מוצגים בשום מקום; לכן אתה יכול להיות סמוך על סודיות העסקה שלך. המערכת כולה המתעדת את עסקת הרכישה / מכירה ועוקבת אחר כל העסקאות המתרחשות באמצעות ביטקוין ברשת מכונה בלוקצ’יין. הבלוקצ’יין מנוטר כל הזמן על ידי כורים שבודקים את מקוריות העסקאות ועובדים לאחר מכן.

פרמטרים ביטחוניים

העברה בבלוקצ’יין של Bitcoin פועלת בהתאם למערך יסודי של הנחיות בטיחות. לפיכך, כמעט בלתי אפשרי להתרחש פעולות מרמה. כאשר ברצונך לשלוח ביטקוין מהארנק שלך, המערכת עוקבת באופן אוטומטי אחר העסקה למפתח הפרטי שלך, ובכך בודקת שאכן יזמת את העסקה. כמו כן, כל הבלוקצ’יין מחויב לכללים קריפטוגרפיים מחמירים מסוימים שמבטיחים שכל העסקאות נרשמות ואושרות באופן כרונולוגי. השליטה בבלוקצ’יין מופצת בקרב הכורים והסוחרים שבהם לאף גוף אחד אין זכות לתפעל עסקאות. אמצעי אבטחה נוסף הוא כי עסקאות מורשות רק לאחר התאמת החתימות הדיגיטליות של בעלי ארנק הביטקוין. זה מאפשר רק לבעלים החוקיים לעבד תשלומים.

ערך הביטקוין

לביטקוינים, המכונה גם מטבע דיגיטלי או וירטואלי, אין ערך קבוע. הם ממשיכים להשתנות במידה רבה על בסיס זרמים סוציו-אקונומיים שונים. אין מנגנון סטנדרטי להערכת ערך של ביטקוין זה. השווי נקבע אך ורק על פי הסכמה המגיעה בין הקונה למוכר. בגלל היעדר רשויות או ארגון כלשהו לשלטון ולקבוע את ערכיו, ערכי הביטקוין השתנו מאוד בשנים האחרונות. הבה נראה דוגמה היסטורית כאן – בשנת 2014 ערך ביטקוין אחד היה בערך 450 דולר. בשלב מסוים באותה שנה הוערך הביטקוין ביותר מ -1,000 דולר. במהלך 2013 השווי היה בסביבות 200 $ ובמהלך 2011 הוא היה 5 $ בלבד. הערך ממשיך להשתנות על בסיס חדשות או אירועים תקופתיים. זה נשאר ככה משום ששום בורסה או ארגון מרכזי לא שולט בשווי המטבעות הללו.

יחידות מטבע דיגיטלי

ביטקוין מיוצג לעיתים קרובות על ידי הסמלים BTC ו- XBT. עם זאת, ביטקוין זמין גם בערכים קטנים יותר. מילי-ביטקוין, מיקרו-ביטקוין וסאטושי או תתי הזנות הנפוצות ביותר. מבין אלה, סאטושי הוא העדה הקטנה ביותר והיא מאה מיליון מביטקוין אחד. מילי-ביטקוין מייצג אלפית של ביטקוין אחד, ומיקרו-ביטקוין מייצג מיליון-ביטקוין אחד.

דרך לפניך

קל יותר להתנהל עם ביטקוינים מכיוון שלא צריך להתמודד עם הטרחה של התמודדות עם כמויות גדולות של מזומנים. כמו כן, כאשר אתה משתמש בכרטיסי אשראי, המוכרים שלך עשויים לבקש ממך לשלם יותר בשל דמי שירות עבור הכרטיס. באמצעות ביטקוין תוכלו למגר את כל הבעיות הללו ולבצע את העסקה תוך מספר דקות לאחר השלמת כל פורמליות האבטחה. עם זאת, בשל התנודתיות הגבוהה שלהם ואופיים המסוכן, מטבעות אלה מגיעים גם עם הרבה חסרונות. מומלץ להתמודד עם ביטקוין רק אם אתה מבין היטב את התנאים והסעיפים. בדרך זו תוכלו להציל את עצמכם מהפתעות לא נעימות בהמשך.