Blockchain: מדוע מערכת חסרת אמון היא המערכת האמינה ביותר

הבנת הטכנולוגיה

העולם בו אנו חיים מצויד בטכנולוגיות רבות ושונות ויש לנו הבנה ברורה של הפונקציות הבסיסיות של אותן טכנולוגיות. עם זאת, אחוז ניכר מהמשתמשים אינם מגלים עניין על מנת להבין מידע נוסף אודות הטכנולוגיה המשחקת.

כולנו יודעים לשלוח מיילים. כשאנחנו שולחים דוא”ל, אנו מצפים שהוא יגיע לנמען אלא אם כן תהליך העברת הנתונים נכשל. במצב כזה, נראה את האפשרות “נסה שוב”. ברגע שנקבל את ההודעה הזו, פשוט נלחץ ולחץ על כפתור זה. למרבה הצער, לרובנו אין שום הבנה לגבי הטכניקות והפרוטוקולים הקשורים לדוא”ל.

איך זה חל על ה- Blockchain?

התרחיש שהוזכר לעיל הוא די מתאים גם לבלוקצ’יין. כשאנחנו חושבים על Blockchain, אנחנו יודעים שהנתונים שקופים, בלתי ניתנים לשינוי והמערכת קצת קשה לפריצה. למרבה הצער, רובנו לא יודעים מדוע Blockchain הוא כל כך מאובטח. על מנת להבין זאת, עלינו להבין כמה מהתכונות הבסיסיות הקשורות לטכנולוגיית Blockchain, אשר יכולות לשפר את אבטחתה בעת אחסון המידע שלך..

מאפייני האבטחה של Blockchains

מספר התקפות הסייבר גדל מדי יום. לכן, אנו תמיד חוששים מהנתונים המאוחסנים דיגיטלית שלנו. המאפיין הבולט ביותר של Blockchain הוא שמדובר במערכת חסרת אמון לחלוטין. במילים אחרות, ההרשאות הניתנות לכתיבה ולקריאת נתונים ב- Blockchain חולקו באופן שווה בין כל המשתמשים המחוברים לרשת. עם זאת, חשוב לזכור שאף משתמש לא קיבל הרשאות מיוחדות לקבל החלטות.

לפני הצגתו של בלוקצ’יין, לא ניתן היה לחלוק מידע זה עם זה בזמן אמת ללא אמון. לכן, אנו יכולים לטעון שהכנסת טכנולוגיית הבלוקצ’יין סיפקה פיתרון אידיאלי לבעייתו של הגנרל הביזנטי. זה שם של בעיות עם חסרונות של מערכות קונצנזוס מבוזרות. ההנחה היא כי לכלל הפיקוד על מספר יחידות יש יכולת לפתוח במתקפה על עיר ספציפית. אם יחידות התקיפה הכללית יסתערו במקביל, ההתקפה תסתיים בניצחון. אם אחת מהיחידות המשויכות נסוגה או פגומה, ההתקפה כולה תסתיים בכישלון.

במצב זה, יש להעביר מסר שמסר הגנרל לכל היחידות הקשורות. עם זאת, קיימת אפשרות של מפקד בוגד לשנות את המסר ללא הסכמת הגנרל. המפקדים שמקבלים את המסר המשתנה הזה יאמינו שזו הפקודה שמסר הגנרל, למרות שהמפקד הבוגד ביצע כמה חילופי דברים בתוכנו. זה יכול להוביל להתקפה כושלת. תיאום לקוי הקיים בין יחידות שונות יכול לתרום לכישלון זה בהתקפה.

כיצד התגברה טכנולוגיית הבלוקצ’יין על נושא זה?

טכנולוגיית הבלוקצ’יין הצליחה להתגבר על נושא זה בצורה מוצלחת. על מנת להתגבר על הנושא, הם הציגו קונספט חדש לחלוטין, אשר נקרא Proof of Work. עם תפיסת הוכחת העבודה, זה היה חיוני לכל שולחי ההודעה לצרף היסטוריה של הודעות קודמות.

המטרה העיקרית של בילוי זמן היה לוודא שהשולח אכן השקיע זמן ומאמץ על מנת לכתוב את ההודעה. זהו פרמטר המשמש בכדי להבין נתונים שגויים או זדוניים. אם ניקח למשל את ‘הבעיה של הגנרל הביזנטי’, כל המפקדים יצטרכו לכתוב מ -1 עד 500 במספרים לפני שהם יאשרו וישלחו את ההודעה למפקד הבא. כפי שאתה יכול לראות, ייקח זמן מה כדי לכתוב את המספרים. עם זאת, תהליך האימות יהיה קל ומהיר. באמצעות מנגנון פשוט זה הצליחה בלוקצ’יין להתגבר על הנושא המורכב.

יתרונות אחרים מהאופי המבוזר של Blockchains

מכיוון ש- Blockchains מבוזרים לחלוטין, אין לממשלה יכולת להשתלט עליהם. אם ממשלה תתערב, חלק מהאתרים והדומיינים ייסגרו. לכן, כל האתרים והתחומים יקבלו את הצורך לעבוד על פי הכללים והתקנות הספציפיים המיושמים על ידי הממשלה. זה משהו שלא ניתן להשיג בעולם המעשי. הדוגמה הטובה ביותר שתוכלו לקחת היא מנוע החיפוש של סיקור, שהיה לו הדומיין Torrentz.eu. אין אפשרות להשבית מנוע שטף כזה, גם אם הם אינם מבצעים בהתאם לכללים והתקנות הספציפיים המיושמים על ידי הממשלה. לכן, מנועי חיפוש סיקור דומים מאוד למערכת מבוזרת.

מצד שני, הנתונים המאוחסנים בתוך Blockchain מאובטחים באופן קריפטוגרפי. יתר על כן, נעשה שימוש בקריפטוגרפיה של מפתח ציבורי ופרטי במטרה לוודא כי הנתונים מועברים רק עבור האנשים, שממש מקבלים את הצורך להשתמש בהם. זה יכול להבטיח פרטיות ברשת בצורה יעילה.

סיכום

כל מאפייני האבטחה הקשורים ל- Blockchain הופכים אותו לפרוטוקול אידיאלי עבור אנשים המעוניינים לאחסן את המידע שלהם באמצעי אחסון דיגיטליים, מבלי לחשוף אותם לאף אחד מאיומי האבטחה הפוטנציאליים שניתן למצוא ברשת..