היסטוריה קצרה של חילופי מבוזרים ועתיד

בורסות מבוזרות (DEX) חוו מחזורי מסחר חסרי תקדים בחודשים האחרונים, כאשר יותר ויותר משקיעי קריפטו מתרחקים מפלטפורמות מסחר מרכזיות לחלופות מבוטחות ובטוחות יותר.. 

בעוד שרוב המסחר המבוזר מתרחש כיום בבלוקצ’יין את’ריום, מתברר יותר ויותר כי עתיד ה- DEX לא יהיה בלעדי לאת’ריום. בעיות מדרגיות, חוסר בהירות וציפיות לגבי ETH 2.0 והיעדר אימוץ שכבה 2 תורמים למצב בו המערכת האקולוגית לא יכולה להתקדם.

מסחר מבוזר: אז ועכשיו

בימים הראשונים של ה- DEX, המסחר המבוזר היה איטי, מגושם, ולמעשה שמור רק לבקיאים מאוד. מקרה השימוש האמיתי הראשון ב- DEX הופיע במהלך תנופת ה- ICO בשנת 2017, שם הם הפכו למקור נזילות עבור אסימונים שהונפקו לאחרונה ולא נתמכו בבורסות הגדולות.. 

משקיעים המעוניינים לצאת מתפקידי ICO לא מוצלחים בחרו בדרך כלל ב- DEX למכור את אחזקותיהם כיוון שבורסות מהשורה הראשונה לא היו אופציה.. 

בעקבות התפוצצות בועת ה- ICO, התפתחות DEX הפכה להיות ידידותית יותר למשתמש, מאובטחת, ובחירה פופולרית עבור מחזיקי אסימונים של Ethereum להמיר נכסים דיגיטליים.. 

קדימה קדימה להיום, ויש לנו מכשירי DEX עם ממשקי משתמש ידידותיים להפליא, שכל מי שיש לו ידע בסיסי בשימוש בארנק Ethereum יכול להשתמש בהם כדי להחליף אסימון אחד למשנהו. באופן פרטי, מאובטח ובצורה חלקה – בדיוק כפי שארו זאת מאורות המסחר המבוזר. 

יתר על כן, צבירת DEX התפתחו כדי לאפשר לסוחרים להפיק נזילות ממגוון רחב של זירות מסחר מבוזרות באמצעות ממשק אחד. על פי חברת המחקר קריפטו מסארי, כ -20% ממחזורי המסחר ב- DEX מגיעים כעת מ- DEX Aggregators, ומדגישים את הדרישה העזה לגישה נוחה לנזילות בנוף DEX.. 

עם זאת, אתגר חדש הופיע בסצנת DEX בשנת 2020: דמי גז של אתריום.

העתיד הלא מסודר של המסחר המבוזר

תנופת DeFi של שנת 2020 הראתה כי הגרסה הנוכחית של פרוטוקול את’ריום מתקשה להתמודד עם המספר הגבוה של עסקאות, וכתוצאה מכך עמלות הגז גבוהות וזמני העסקה האיטיים. עם עסקאות רגילות בעלות דמי גז של יותר מ -10 דולר, המסחר המבוזר הפך יקר מדי ב- Ethereum עבור משתתפי שוק רבים.. 

חוזים מתוחכמים מתוחכמים לעתים קרובות יותר מ- $ 100 לביצוע עבור השילובים הקשים ביותר. אם אתה הולך להיכנס לתפקיד סופר מורכב, זה עשוי לעלות אלפי דולרים. גידול תשואות ופעילויות משופרות אחרות מייצרים באופן עקבי לחץ עצום על רשת את’ריום.

לכן, פרוטוקולי מימון מבוזרים מסתכלים יותר ויותר לעבר חסימות אחרות – כגון Binance Smart Chain או EOS – שעשויות להתאים יותר להתמודד עם היקפי עסקאות גבוהים. לאור מגמות אלה, עתיד המסחר המבוזר עומד להפוך לרשת. 

בנוף DEX רב-שרתי, משקיעי קריפטו יוכלו להפקיד אסימון מבוסס את’ריום ואז לסחור בו כנגד אסימונים בכמה רשתות חסימות. לדוגמא, בעל ETH יכול להמיר את אסימון האתריום שלו ל- BNB, ופועל על גבי רשת Binance Smart Binance, ואז התיישב אוטומטית בארנק התומך שלו ב- Binance Chain Chain.. 

תיקון הבעיה באמצעות פתרונות מרובי שרשראות

מה אם יש דרך לנצל את כל הדברים הגדולים באת’רום, לערב שוברי רשת אחרים ולהסיר את כל החולשות הנוכחיות, והכל תוך שמירה על הכל ברשת ובחינם? 

להיכנס אפס החלפה, פרויקט שמבטיח לספק בדיוק את זה.

פרוטוקול מסחר מקוון זה טוען כי פיתח מתודולוגיה שתאפשר כריית נזילות, הצעות DeFi Token וצבירת DEX, על פני יותר מבלוקצ’יין אחד, הכל בעלות אפסית לכל עסקה..

זה עדיין ניסיוני, אבל זה אולי פשוט יעבוד!

הביטקוין היה ניסוי, את’ריום היה ניסוי, ואדווה לצערנו עדיין ניסוי. העניין הוא שאיננו יודעים כיצד הדברים יסתדרו, בעיקר משום שהכל מונע על ידי הבחירות שקיבלה הקהילה.

DeFi קרה בגלל הקהילה וכל שינוי שמתקדם יתקיים בגלל הקהילה שקיבלה ושימוש בפתרונות. בין אם זה אימוץ שכבה 2 או אסימונים עטופים של ETH ו- DeFi שיהיו הדבר הבא, אנחנו לא ממש יכולים לחזות. 

מה שאנחנו יכולים לומר הוא שאנחנו אוהבים את הרעיון של עסקאות ללא גז בחינם, ו- ZeroSwap מבטיח. הפרויקט שותף לעת עתה עם אלרונד, Covalent ו- Frontier, והוא מצפה להשקתו האסימונית באמצעות Uniswap ו- Mooniswap. יתווספו נזילות וכל אחד יכול לאסוף את האסימונים כרצונו. 

ZeroSwap שווקה כ”מנגנון ממשל פה אחד להתאמת שינויי רשת מבוזרים לאורך זמן “, אולם נצטרך לחכות ולראות כיצד הם מחליטים ליישם את המערכות הללו. 

רוב ה- DAOs כרגע משתמשים ב- DAOstack, Aragon או Moloch כפלטפורמות שלהם עליהם הם נוצרים. 

לא ידוע הרבה על כוונותיו של ZeroSwap בנוגע לצד הממשל של הדברים, אולם הם העלו 2.2 מיליון דולר ממשקיעים לעבוד על הפרויקט והם מספקים נזילות לצמד סחר בבורסה מבוזרת. מה יכול להשתבש? 

הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות אם אתה מוצא את הפרויקט הזה מעניין הוא לבקר אצלם אתר רשמי ולקבל החלטה בעצמך.

הצהרת אחריות: זהו מאמר ממומן ומכיל הצהרות חיוביות על העתיד. הקפידו לערוך מחקר משלכם! Crypto-News.Net אינה אחראית לכל הפסד שייגרם כתוצאה מאינטראקציה שלך עם תוכן זה.