eToro מכריזה על ניסוי GoodDollar להפחתת אי שוויון בעושר

  • ניסוי GoodDollar כדי לחקור כיצד להפחית את אי-השוויון בעושר באמצעות בלוקצ’יין
  • GoodDollar הוא פרויקט קהילתי בעל קוד פתוח
  • eToro מכריזה על מימון של מיליון דולר וקוראת להצטרף לניסוי יותר ‘מוח, שגרירים ומממנים’.

פלטפורמת ההשקעה הגלובלית, מרובת הנכסים, eToro מודיעה היום על השקת הניסוי GoodDollar במימון של מיליון דולר מהחברה. החברה קוראת לשותפים נוספים להצטרף ליוזמה שמטרתה לצמצם את אי השוויון בעושר באמצעות טכנולוגיות חדשות המונחות על ידי בלוקצ’יין. הניסוי יחקר יישום מטבע קריפטוגרפי שמשלם ריבית חברתית למי שיש פחות, ומופץ ברציפות לכל משתתף מאומת בחינם, ויוצר הכנסה בסיסית גלובלית, פתוחה, אוניברסלית (UBI)..

יוני אסיה, מייסד ומנכ”ל eToro, אמר: “לא צריך למדוד את ההצלחה של טכנולוגיות חדשות רק ביכולתן להניע תעשיות חדשות ולשבש את הישנות, אלא גם ביכולתן להשפיע על שינוי חיובי בעולם. לעתים קרובות מדי עולם הטכנולוגיה מתמקד בייצור ערך מסחרי, ולא ערך חברתי. יש להשתמש בטכנולוגיה כדי להתמודד עם האתגרים הגדולים של זמננו. זה נכון במיוחד לגבי בלוקצ’יין, אשר נרתם בדרכים יצירתיות רבות, אך טרם שימש כדי להתמודד עם האתגרים הגדולים שלנו באמת. “

הניסוי GoodDollar הוא הזמנה גלויה לקהילה העולמית לחשוב מחדש על המסגרת הכלכלית הקיימת. GoodDollar שואפת ליצור מטבע קריפטוגרפי שאינו ספקולטיבי שמטרתו למצוא דרכים להפחית את אי השוויון בעושר בקנה מידה עולמי. הוא מיועד למנגנון הפצה UBI עולמי שנפרס באמצעות חוזים חכמים.

יוני אסיה המשיך: “אי שוויון הוא האתגר הכלכלי המכריע של זמננו. בשנת 2017 רק 1% מאוכלוסיית העולם החזיקה ביותר ממחצית העושר. עם עליית האבטלה הטכנולוגית, תעשיית הטכנולוגיה צריכה למצוא פתרונות לבעלי פחות להשתתף בכלכלה ולממש את מטרתם.

“אנו רואים עניין גובר בקרב יזמי טכנולוגיה, כמו מארק צוקרברג ואילון מאסק, שמבינים את האתגר של חלוקת עושר עולמית ורוצים ליצור מסגרת מחקר כיצד הטכנולוגיה יכולה לסייע בפתרון נושא זה..

“מיזוג טכנולוגיית הבלוקצ’יין, התמיכה הגוברת ב- UBI וההבנה שיש לצמצם את אי-השוויון בעושר, עשויים להתכנס לבסוף למערכת כלכלית עולמית חדשה שתעניק לכל בני האדם את החופש הכספי להמשיך את מטרתם ואת אושרם.”

מייסד ומנכ”ל eToro, יוני אסיה, שיתף לראשונה את הרעיון לטפל באי שוויון בעושר לפני עשור במאמר שפורסם בנובמבר 2008 שכותרתו ‘היד הגלויה‘. החזון של יוני הופך כעת למציאות על ידי צוות הממוקם ברחבי תל אביב, לונדון ובכל מקום בו קיימת המומחיות הנכונה.

יוני אסיה הוסיף: “אנו מאמינים שנוכל ליצור קריפטוגרפיה בשוק ההמוני שתוכננה להפחתת אי-השוויון ולספק הכנסה בסיסית אוניברסלית. מהנדסים, מעצבי מוצר וכלכלנים מפתחים בימים אלה את האב-טיפוס. היום זה רק צעד ראשון למסע ארוך ושאפתני.

“ברצוני להזמין שותפים נוספים להצטרף לניסוי חשוב זה. אנו מחפשים מומחים בתחומי זהות מבוזרת, ממשל, אימוץ מקומי וגלובלי של מוצרים פיננסיים וחלוקת עושר. אנו גם מחפשים שגרירים שיעזרו להפיץ את הבשורה על הפרויקט, וכדי שמממנים יעזרו לנו לספק את GoodDollar. אז אם אתה נלהב להשתמש בטכנולוגיה לטובת החברה, אנא צור קשר. “

* מקור: Credit Suisse Wealth Report, נובמבר 2017. נכון לאוקטובר 2018, 0.7% מהכתובות מחזיקים עד 87% מסך הביטקוין בהיצע – מקור: BitInfoCharts, אוקטובר 2018.

ניתן למצוא מידע נוסף על GoodDollar, כולל האופן שבו אתה יכול להיות מעורב כאן.

אודות GoodDollar

מטרתו של GoodDollar היא ליצור מסגרת כלכלית חדשה עם מטבע קריפטוגרפי שעומד לרשות כולם. המטבע הקריפטוגרפי יוטבע באופן חופשי לכל אדם, בהתבסס על אימות זהות חברתית בבלוקצ’יין. למטבע יהיה אינטרס / אינפלציה חברתי מובנה, שנותן יותר למי שיש פחות.

הפרויקט ממומן באמצעות תרומה של מיליון דולר מ- eToro ומודגרת על ידי העסק בלונדון ובתל אביב. www.gooddollar.org

אודות eToro

eToro מסמיך אנשים להשקיע בתנאים שלהם. הפלטפורמה מאפשרת לאנשים להשקיע בנכסים שהם רוצים, החל ממניות וסחורות וכלה בקריפטו. eToro היא קהילה עולמית של יותר מעשרה מיליון משתמשים רשומים החולקים את אסטרטגיות ההשקעה שלהם; וכל אחד יכול לעקוב אחר הגישות של אלה שהצליחו ביותר. בשל פשטות הפלטפורמה המשתמשים יכולים לקנות, להחזיק ולמכור נכסים בקלות, לפקח על תיק העבודות שלהם בזמן אמת ולבצע עסקות מתי שהם רוצים..

eToro מוסדר באירופה על ידי הרשות לניירות ערך בקפריסין ומוסדר על ידי הרשות להתנהלות פיננסית בבריטניה.

אודות הכנסה בסיסית אוניברסלית (UBI)

UBI הוא מושג כלכלי מהפכני, עליו דנו מנהיגי המחשבה במשך עשרות שנים. במקום תוכניות עושר מורכבות, שיש בהן חסרונות רבים, היא מציעה אלטרנטיבה פשוטה אך חזקה: לתת לכל אדם, לא משנה מי הוא או מה יעשה, הכנסה בסיסית על בסיס קבוע..

זה יעזור לאוכלוסיות חלשות, שעסוקות כל הזמן במאבק להישרדות, בשמירה על קיום חיים תקינים – מה שמאפשר להן יותר חופש לעסוק בעיסוקים יצרניים ומגשימים את עצמם. החוקרים טוענים שתוכניות ה- UBI מגבילות באופן דרסטי את העוני הקיצוני, מפחיתות הונאות תועלות, מעודדות השתתפות כלכלית גדולה יותר ומצמצמות את אי-השוויון בעושר.

טייסי תוכנית UBI קיימים, המנוהלים ברחבי העולם, מסתמכים על מימון ממשלתי שהכנסה בסיסית תינתן באמצעות מיסוי. עם זאת, שימוש בכוח הבלוקצ’יין להפצת UBI אינו דורש מעורבות ממשלתית, אינו מוגבל על ידי גבולות לאומיים, ונשען על הנפקה מתמדת של מטבעות קריפטו לאנשים מאומתים, תוך שימוש במנגנוני קידוד הניתנים להגנה מפני הונאה.

מנגנון הריבית החברתית של GoodDollar מייצג גישה ייחודית ויעילה כלכלית ליצירת UBI.

זהו פוסט ממומן.