בלוקצ’יין ללא אסימונים – האם זה מיתוס?

תשובה קצרה? לא, זה לא מיתוס! זה כבר קורה.

לפני ניתוח נקודת מבט זו, חשוב שתבין שיש בשוק מספר סוגים של רשתות חסימות, וחלקן דורשות ממך מטבע קריפטוגרפי כדי לספק את הוצאות הפלטפורמה שאתה בונה.

אך מכיוון שהשימוש בבלוקצ’יין כמבנה נתונים עולה בקצב מדהים, מפתחים וארגונים הבינו שלא כל מקרה שימוש מחייב אסימון קריפטו. לכן, המיתוס לפיו בלוקצ’יין אינו יכול לפעול ללא אסימון הוא חסר בסיס ובמאמר זה נחקור גם כמה מיזמים המציעים שירותים נרחבים מבלי לדרוש אסימון..

R3 ו- IBM נכנסות

בשיתוף פעולה עם מומחי התעשייה, R3 פרשה את פיתרון הבלוקצ’יין בקוד פתוח למפעלים, המכונה קורדה. הוא נבנה במיוחד עבור עסקים במטרה להפוך את העסקאות השוטפות שלהם ליעילות בעזרת חוזים חכמים, ומכאן לבטל את ‘הדרישה’ שיש להם אסימון. מדובר בבלוקצ’יין מורשה ולכן אין תועלת ליצור עליו אסימון, מכיוון שרק האנשים ברשת ספציפית יכולים להשתמש בו. יתר על כן, בשל התשתית הארגונית שלה, עסקים יכולים להשתמש ביישומים שלה החל מניהול מוצר / מלאי רגיל וכלה בפריסתם בתוך חומת אש..

יבמ הציגה גם את הבלוקצ’יין החזק שלה בשנת 2015 והיא נקראת Hyperledger Fabric. זוהי התקדמות נוספת בתחום שאינה דורשת אסימון כדי לתדלק את המערכת האקולוגית. במהלך השנים, יבמ שמה דגש רב על ביזור הבקרה הטכנולוגית, וכן ניסתה להביא למהפכה בכל הנוגע לאבטחת נתונים. כמובן, בד היפרלדגר הוא מרכיב נוסף בשרשרת ההישגים הארוכה שלו.

ראוי לשים לב ששתי החסימות המותרות הללו אינן יכולות להתמודד עם 51% התקפות מכיוון שאין מושג של כרייה או כורים בתשתיות אלה. אבל גם אז הם לא מאובטחים ב 100% מאירוע אבטחת סייבר.

עם זאת, יבמ לקחה יוזמות נמרצות למניעת התרחשות של דברים רעים. בראיון הצהיר Cuomo, סמנכ”ל טכנולוגיית הבלוקצ’יין ב- IBM, כי ישנם אמצעי מניעה בכדי לסכל את הסבירות לרגע לא נעים. ראשית, החברה דאגה שתשתית הענן המרכזית שלה תהיה נפרדת לחלוטין מסביבת המרקם האחרונה של Hyperledger. לכן, הוא יוצר מיכל וירטואלי שאינו מאפשר גישה בלתי מורשית כלשהי. מוצר נהדר נוסף לשמירה על הבלוקצ’יין במקרה הוא החומרה של יבמ שמכבה את כל הרשת אם היא מגלה ניסיון הפרה כלשהו על ספר החשבונות..

כמה מקרי שימוש מעשיים ללא קריפטו

זה די מצער שגם בשנת 2018 יש הרבה תפיסות מוטעות בקרב אנשים (אפילו אלה שקשורים לתעשיית הטכנולוגיה). רבים מהם רואים בבלוקצ’יין ומטבעות קריפטו את אותם הדברים, אבל הם לא.

אנא רשמו אותו איפשהו – קריפטו הוא רק מקרה שימוש פיננסי או כספי הבנוי על מבנה הנתונים של בלוקצ’יין. זהו זה.

ככל הנראה הצעד העתידני ביותר נוקט על ידי ממשלת דובאי שכן היא הודיעה לשלב בלוקצ’יין בכל הרמות בכל ההיררכיה הממשלתית. הם שואפים להפוך לממשלת הבלוקצ’יין החלוצית בעולם עד 2021.

זה מה שאנחנו מכנים ממשל חכם, ואם אתה מסתכל על זה בצורה ביקורתית, זה לא דורש אסימון יליד. כמובן שהממשלה גם מתכננת להיפטר ממטבע הנייר מוקדם ככל האפשר, אך ראו, זה מקרה שימוש אחר וכמובן, אנו זקוקים לאסימון כאשר אנו מדברים על היפטרות ממטבע הנייר. אבל עבור פרויקט כמו חכם דובאי, שם הממשל הוא הדאגה העיקרית, הסיכוי לקיים מערכת אקולוגית המופעלת באמצעות מטבע קריפטוגרפי.

גזפרום היא תאגיד נוסף שמעוניין לשלב בלוקצ’יין בתשתית שלו ובמשך זמן רב, ה- R שלה&D בחן מקרוב את מקרי השימוש. תאר לעצמך כמה שקיפות, יעילות וכישרון ניתן להביא לסיפון אם גזפרום תיישם בלוקצ’יין. כעת למרות שהם ‘יכלו’ להשתמש בקריפטו ובסופו של דבר, גם ערכו יעלה, החברה פחות מעוניינת לקבל אסימון יליד. גם אם קבוצה בתוך החברה מוכנה לקבל את זה, החלום שלה לעולם לא יתגשם מכיוון שענקית התאגידים נשלטת על ידי ממשלת רוסיה. מדוע הקרמלין יהיה מעוניין באסון כספי שכזה לנוף פיננסי ‘מבוקר’?

יתר על כן, חברות גדולות בעולם, כולל Accenture ו- SAP, בוחנות מקרי שימוש שונים עבור ה- DLT האחרון הזה די בקפידה. כמובן, המטרה העיקרית שלהם היא לבנות פתרונות שיכולים ליצור זרמי הכנסות חדשים עבור ענקיות התאגידים. אם הם היו רוצים ליצור קריפטו, הם היו יכולים לעשות ולממן אותו בכבדות רבה יותר מכל ICO או הנפקה אחרת שאי פעם היינו עדים לה. אבל הם לוקחים את הדרך הארוכה והמוגדרת ביותר להצלחה. בלי בועות בכלל!

העיקר

אם אתה עוקב אחר התעשייה מזה זמן מה, ודאי שמת לב שהרבה ICO משווקים את העסק שלהם רק מתוך התפיסה שהמוצר או האסימון שלהם מסייע להיפטר מהמערכת הבנקאית..

עלינו לוותר על הלך הרוח הזה על מנת לבחון את הפוטנציאל האמיתי ביותר של הטכנולוגיה החזקה והעתידנית הזו. כמובן, יש הרבה פגמים במנגנון הבנקאות הקונבנציונאלי והעולם בוודאי מכוון לעידן של מטבעות דיגיטליים. אבל זה יניב הטבות זמניות ו”בועות “רק אם נתקן את ההתמקדות שלנו ב”מיגור המערכת הבנקאית” באמצעות אסימונים של הצפנה..

תמונה מוצגת באמצעות ביגסטוק.