מאזניים של פייסבוק שואפים לטלטל את תעשיית המסחר האלקטרוני

פייסבוק הכריז לאחרונה מתכננת להצטרף לשוק הדיגיטלי עד שנת 2020. המהלך שיש בו כשתים-עשרה מדינות יראה כי ענקית הטכנולוגיה תיצור מטבע מקוון משלה בשם מאזניים. המטבע הגלובלי הוא כבר לפני מטבעות קריפטוגרפיים אחרים כגון Ethereum ו- Ripple בין היתר.

אך על המטבע להתגבר על מספר מכשולים רגולטוריים וטכניים כדי להצליח. בתחילת יוני 2019, מנכ”ל פייסבוק מארק צוקרברג ניהל שיחות עם מארק קרני, מושל בנק אנגליה על רקע הסכנות וההזדמנויות הכרוכות ביצירת מטבע קריפטוגרפי.

מלבד שיחות עם קציני האוצר בארה”ב, פייסבוק גם כן בעלי עניין ושותפים אחרים כגון ויזה, ווסטרן יוניון, פייפאל ומסטרקארד על פיתוח מערכות העברת מזומנים זולות ובטוחות.

איך זה יעבוד

פרויקט מאזניים, המכונה פרויקט מאזניים, מטרתו להביא תחרות לבנקים, להתגבר על מכשולים פיננסיים ולמזער את הוצאות הלקוחות. פייסבוק תשתף פעולה עם מוסדות פיננסיים כדי להקל על המרת מטבעות מסורתיים למטבעות דיגיטליים אלה. בכוונתו לאפשר אפילו להמונים שאינם בנקים לעשות קניות באינטרנט.

ככאלה, המשתמשים יוכלו לרכוש סחורות וכן לבצע העברות במזומן בעמלות נמוכות יותר מבלי לערב חשבונות בנק. בסוף השנה שעברה, פייסבוק רמז ליצירת מטבע קריפטוגרפי שיעזור ללקוחות לבצע עסקים באמצעות וואטסאפ אפליקציית המסרים נמצאת בבעלות פייסבוק בע”מ לצד אתרים חברתיים אחרים כמו אינסטגרם.

דאגות עיקריות

לאחרונה כשלים בפרטיות נתונים על ידי ענקית המדיה החברתית עשוי להוות אבן נגף להצלחת המטבע הדיגיטלי. בבחירות בשנת 2016, קיימברידג ‘אנליטיקה השתמשה במידע אישי ממיליוני לקוחות פייסבוק לקמפיינים של דונלד טראמפ.

ה ועדת הבנקאות של הסנאט יצר קשר עם צוקרברג במאי השנה וביקש תשובות בנושא אבטחת המשתמשים. חלק מהנושאים שהועלו היו; אופן הפעולה של מטבע הקריפטו, אמצעי פרטיות והגנת משתמשים, סוג מידע המשתמש שקיבלה פייסבוק ממוסדות פיננסיים, מה עושה פייסבוק עם נתוני צרכנים מחברות פיננסיות וכיצד הנתונים נשמרים, האפשרות לשתף נתוני משתמשים לצדדים שלישיים האם פייסבוק משתמשת בהיסטוריית האשראי של הלקוחות כדי למקד אותם לקמפיינים שיווקיים וכיצד פייסבוק מבטיחה שלא נעשה שימוש במידע האשראי כדי להתנגד לחוק דיווח אשראי הוגן.

דייויד מרקוס, ראש ארנק קליברה בפייסבוק ערך דיון עם הסנאט בכל הנוגע לחששות הנ”ל. פייסבוק בחנה גם בדיקות זהות ואסטרטגיות כדי למזער הלבנת הון עם פקידי האוצר. בניסיון לשלוט על שינויים מהירים בערך, ההערכה היא שחברת המדיה החברתית יחד עם שותפיה קישרו את המטבע למטבעות יציבים כמו היין, הדולר האמריקני והיורו..

פייסבוק לא חדש בסצנת הקריפטו

פייסבוק אינה חדשה בסצנת הקריפטו. בשנת 2009, התאגיד השיק את אשראי הפייסבוק שלו בשנת 2011; לענק החברתי היו תוכניות להשיק את המטבע הדיגיטלי הראשון שלה אי פעם. מערכת התשלומים של Facebook Credits` אפשרה ללקוחות לרכוש אפליקציות, כמו גם פריטים וירטואליים תוך כדי משחקי פייסבוק.

הסחורה כללה חיות וירטואליות, בתים, אוכל לאווטארים שלך, כלים, כלי נשק ומתנות. אתה יכול לקנות זיכויים של פייסבוק באמצעות טלפון נייד, PayPal, כרטיס אשראי או במצב לא מקוון בסניפים שונים. קרדיטים של פייסבוק נכנסו לשלב האלפא שלה במאי 2009, הגיעו למצב בטא בשנה שלאחר מכן בפברואר, ופיתחו מודל סופי בינואר 2011..

באמצע אותה שנה היו במערכת התשלומים כבר 15 מטבעות. למרבה הצער, המטבע זינק בשנת 2012 וכל הכספים שנצברו הוחלפו למטבעות פיאט מקומיים של המשתמשים.

דיונים עם חברות קריפטו ושיתופי פעולה אחרים

המטבע העולמי החדש נתן השראה לשיחות בין צוקרברג לבין יריבים ותיקים, התאומים של וינקלבוס. האחים המיליארדר, טיילר וקמרון למדו אצל צוקרברג בהרווארד ו פעם לקח אותו לבית המשפט בטענה שהוא גנב את הרעיון שלהם לפלטפורמה חברתית.

פייסבוק בחנה את היוזמה גם עם Coinbase המקוון. למעשה, הפלטפורמה החברתית גייסה שני עובדי Coinbase לשעבר למחלקת הבלוקצ’יין שלה במאי 2019. מיכיל Moucharrafie הצטרף לפייסבוק כפקיד ציות בעוד ג’ף קרטרייט קיבל את תפקיד מנהל המדיניות והתאימות. גיוסו של בוס פייפאל לשעבר דייוויד מרקוס בשנת 2014 לא יכול לעבור בלי להזכיר. בעבר היה חבר דירקטוריון של Coinbase, מרקוס אחראי כעת על אסטרטגיות הבלוקצ’יין של פייסבוק.

יתרה מכך, הפלטפורמה רשמה השנה חברת פיינטק ב -2 במאי. הסוכנות החדשה, Libra Networks LLC, תציע שירותים כמו בלוקצ’יין, ניהול זהויות, נתונים גדולים, תשלומים, ניתוח נתונים ומימון. לא רק זאת, פייסבוק העסיקה חברות HFT מובילות Jump ו- DRW כדי להבטיח שהמטבע נזיל.

פייסבוק חיפשה מימון חיצוני של מיליארד דולר למיזם זה. היו לו דיונים עם חברות תשלומים כמו MasterCard ו- Visa. הכספים צפויים לשמש כבטוחה לאסימון. התרומה תועיל להציג את המטבע הקריפטוגרפי כפחות מבוקר. האנליסט של ברקליס, רוס סנדלר, חזה תשואה מקסימלית של עד 19 מיליארד דולר מהמטבע עד שנת 2021. באופן שמרני, המטבע עשוי להרוויח כ -3 מיליארד דולר..

אחת הסיבות העיקריות לכך שמוסדות פיננסיים ירצו חתיכה מהחתיכה בתחום המטבע הקריפטוגרפי היא טכנולוגיית הבלוקצ’יין התומכת. כמה יתרונות blockchain כוללים שקיפות, פרטיות, כמו גם העברות כספים זולות ומהירות מעבר לגבולות.

לפני עשרים שנה, מושל BoE לשעבר לורד קינג ניבא כי הבנקים המרכזיים עשוי לצאת לעסוק אם אנשים יאמצו מטבעות דיגיטליים כפי שנראים היום. מומחה הקריפטו דייוויד ג’רארד סבור כי פייסבוק תיכנס לנתוני הוצאות שימושיים בטכנולוגיית תשלומים משלה, והמטבע הגלובלי של פייסבוק עשוי רק לאשר תחזית זו..

תמונה מוצגת באמצעות ביגסטוק.