סדרה: בתוך המדינות האנטי-קריפטו בעולם

הבנת מגמות הרגולטוריות של מטבעות קריפטוגרפיים

במהלך השנתיים האחרונות, הרגולציה של מטבע החוץ הייתה נושא שעל סדר היום של מרבית הממשלות ברחבי העולם. עם זאת, הגישה הרגולטורית משתנה מאוד ממדינה למדינה, מכיוון שחלק בחרו לאמץ תקנה ידידותית להצפנה, ואילו אחרות אסרו על הסף את הטכנולוגיה. במאמר זה, אנו ניקח אתכם למסע למדינות האנטי-קריפטו בעולם, כדי להבין טוב יותר את חוקיות המטבעות הדיגיטליים, המגמות הנוכחיות והנימוק הכללי לאיסורי קריפטו..

המגמה הרגולטורית ידידותית לקריפטו

כדי להתחיל את העניינים, ישנם רבים מהקולות בתעשיית המטבעות הקריפטוגרפיים הדוגלים במסגרת רגולטורית, בעוד שאחרים חושבים כי הרגולציה רק ​​תגרום לגבולות המהפכה במטבע הדיגיטלי. רגולציה בקריפטו אינה כה גרועה אם היא ידידותית ומטרתה להגן על המשקיעים ולהקל על צמיחת השוק. זה קורה במדינות כמו שוויץ, דנמרק ומלטה. למשל, הרשות לפיקוח על השוק הפיננסי בשוויץ פרסמה מערכת הנחיות בהן חברות סטארט-אפ יכולות להפעיל ICO שהן פחות מסוכנות למשקיעים, אך גם מצייתות לחוקי שוויץ. בדנמרק, הבנק הלאומי החליט שלא להכיר במטבעות דיגיטליים כמטבע חוקי, מה שאומר שלמדינה יש כעת מס של 0% על רווחים מבוססי קריפטו, ובכך הופך אותו לאטרקטיבי ביותר עבור המשקיעים. מלטה מעודדת גם חדשנות בבלוקצ’יין באמצעות מאמצים רגולטוריים ידידותיים להצפנה – למעשה, ראש ממשלת המדינה אמר לאחרונה לאסיפת האומות המאוחדות כי קריפטו הוא ‘העתיד הבלתי נמנע של כסף’..

אז למה להרתיע מצמיחת קריפטו?

התשובה לשאלה זו היא מורכבת למדי, שכן עולם שבו הצפנה אומצה בהמוניה יהיה שונה לגמרי ממה שהתרגלנו. נכון לעכשיו מטבעות מסורתיים מייצגים את אחד הכלים החזקים ביותר שיש לממשלות ויכולות להשתמש בהן כדי לשלוט בעולם. באמצעות מדיניות מוניטרית ממשלות יכולות ליצור או להשמיד כסף, לשלוט באינפלציה, לייצר משרות, לעורר השקעות, לעקוב אחר מטבעות, לשלוט בקצב הצריכה ועוד. כפי שאתה אולי כבר יודע, רוב המטבעות הם מטבעות מבוזרים, עמיתים לעמית ללא מנפיק, ללא סמכות מרכזית וללא מתווך. לכן, אימוץ המונים פירושו שממשלות בסופו של דבר יאבדו את השליטה הזו. עם זאת, ישנן גם כמה השפעות אחרות.

ראשית, אתה לא יכול למס קריפטו אם הוא לא מוחלף לפיאט. בשל הסטטוס האנונימי למחצה של מרבית המטבעות, אין דרך לדעת כמה כסף יש לאדם, ומה הם עושים איתו. מכיוון שמדינות מקבלות את מרבית הכנסותיהן ממס, הן סיעור מוחות פעיל בשיטות מיסוי חדשות שיהיו חסינות למהפכת המטבע הדיגיטלי. כמובן שמסים עדיין חשובים לרווחת החברה, מכיוון שהממשלות יכולות לשמש את הממשלות לשיפור איכות חייהם של אזרחיהן..

שנית, על הממשלות למלא את תפקידן בהגבלת הפעילות הפלילית. הרבה יותר קל להשיג מימון לא חוקי באמצעות מטבעות דיגיטליים בהשוואה לשיטות תשלום מסורתיות, ולכן קשה יותר להבטיח הגנה על אזרחים.

לבסוף, גם בנקים נמצאים בסכנה, בהתחשב בכך שכל מטרתם מבוססת על מטבעות פיאט. עם מערכות תשלומי P2P כמו ביטקוין, הבנקים לא יוכלו לגבות מיסים ועמלות גבוהות יותר, ובכך להוביל לפטירתם.

עם זאת, יש תשובה ידידותית להצפנה לכל אחת מהבעיות הללו. מס ערך מוסף (מע”מ) על מוצרים יכול להפחית את ההשפעה הכספית של אימוץ הצפנה על הממשלות והחברה. ניתן להגביל את הפעילות הפלילית באמצעות שירותי ניתוח הבלוקצ’יין הגדלים, והבנקים יכולים לעצב מחדש את השירותים הפיננסיים שלהם (הלוואות, משכנתאות, השקעות, חשבונות) כך שהם יהיו ידידותיים להצפנה..

האם ניתן לאסור מטבעות קריפטוגרפיים?

ובכן, התשובה לשאלה זו היא יחסית. איסורי קריפטו הנוגעים לארגונים ועסקים יעילים למדי, בהינתן שממשלות יכולות לשלוט בקלות בפעילות של גופים אלה. עם זאת, אינך יכול להקים בורסת קריפטו בסין, אך תמיד תוכל לשמור ולהשתמש במטבעות בעצמך. עם זאת, שוק הקריפטו בטוח למדי, בהתחשב בכך שיהיה קשה מאוד לאסור ולשלוט לחלוטין במה שהאזרחים עושים באינטרנט. ניתן לאסור המרות של הצפנה לפיאט, ובכך להקשות על המשתמשים לקבל גישה למטבעות פיאט אם הם אוהדי קריפטו – עם זאת, אינך יכול למנוע מהם להשתמש ישירות בקריפטו למגוון רכישות P2P. בנוסף, אינך יכול לעצור חילופי P2P המתרחשים פנים אל פנים

בתרחיש הגרוע ביותר, ממשלה המעוניינת להגביל את השימוש במטבעות דיגיטליים עלולה לרשימה שחורה את כל האתרים הקשורים לקריפטו, ובכך לפתוח בצנזורה באינטרנט. למרות זאת, אינך יכול למנוע מאנשים להשתמש במטבע ללא שירותי צד שלישי, אלא אם כן אתה שומר לעצמו את הזכות לערוך בדיקות בענייניו הפרטיים של האנשים. בהתחשב בכך, קשה יהיה להשיג איסור מטבע דיגיטלי עולמי וככל הנראה יביא לדיסטופיה חדשה, ולכן מדינות רבות נוקטות בצעדים מתקדמים מבחינת חקיקת הצפנה שלהן..

מכיוון שמאמר זה הוא חלק מסדרה מתמשכת, אנו נעדכן את הרשימה הבאה בערכים נוספים לאחר פרסוםם:

  • איראן & פקיסטן
  • חרסינה
  • דרום אמריקה

תמונה מוצגת באמצעות ביגסטוק.