עסקאות

ביצוע עסקאות עם ביטקוין הוא משב לרוב. ישנן כמה בעיות נפוצות שתוכל להיתקל בהן, אך נגיע לכך בהמשך. לעת עתה, נתמקד בדברים שעליך לדעת בכדי לבצע את עסקת הביטקוין הראשונה שלך.

ארנקים

כל ארנק ביטקוין שם מצויד בכלים הדרושים לכם בכדי להקל על עסקאות. כדי להתחיל, אתה צריך לדעת כמה ביטקוין אתה רוצה לשלוח ואתה זקוק גם לכתובת שתשלח אליהם. אתה צריך שיהיה לך גם ביטקוין שרכשת, כרה או הרווחת בדרך אחרת.

עמלות

לאחר מכן, יהיה עליך להגדיר עמלת עסקה. זהו העמלה המשמשת לתמרוץ כורים לכרות בלוק. הערך האופטימלי משתנה כל הזמן, ולכן זה די שימושי להשתמש ב- כלי עמלת ביטקוין מקוון כדי לעזור לך לקבוע את העמלות עבור העסקה שלך. הארנק שלך עשוי גם לספק לך תשלום מוצע, אך לא כולם עושים זאת.

פרטים

עסקאות ביטקוין הן חד כיווניות! המשמעות היא שלא תוכלו לבקש החזר כספי או לבצע שינויים בפרטים בעסקה. ברגע שהוא נשלח, זה נעלם. הקב את הרגלך לבדוק שוב כל עסקה שתרצה לבצע, לפני שתבצע אותה. זה יבטיח שיהיה לך הכל מכוסה בקצה שלך ויכול לחסוך לך הרבה בעיות בטווח הארוך.

לאחר שליחת העסקה היא מועברת דרך רשת הצומת, שם היא נבדקת, מאומתת וממוקמת בזיכרון הקולקטיבי של הרשת. בשלב זה, העסקה שלך תופיע בארנקים של המשלם ושל מקבל התשלום כלא מאושרת.

ברגע שכורים יוצרים שבויים תקפים, נכללת קבוצה שלמה של עסקאות יחד עם מידע זה כדי ליצור בלוק, המשודר לרשת כולה, צומת אחר צומת. לאחר אישור החסימה, כל צומת משדר אותו עמוק יותר ברשת. הצמתים מגיעים בדרך כלל לאותה מסקנה,

מראה כיצד עסקאות מתאימות זו לזודיאגרמת עסקאות ביטקוין

בעת ביצוע עסקאות ביטקוין, עליכם כצד המקבל להחליט כמה אישורים נחוצים לפני שהעסקה תיחשב תקפה. רוב הספקים מצטרפים לשלושה אישורים, אך אתה יכול להמשיך כל זמן שתרצה.

עסקאות אטומות יותר להתקפות של הוצאות כפולות אם הן מבוגרות יותר מכיוון שהדבר מחייב כל תוקף להיות בעל כמות חשיש משמעותית על מנת להעלות על ביצועים טובים יותר בשאר הרשת. זה לא סביר, בגלל האופי התחרותי של Bitcoin Mining.

בעיות נפוצות

לעיתים ישנם מצבים מסוימים אשר יכולים להיתפס כבעיות הן על ידי המשלם והן על מקבל התשלום. לרוב מדובר בתסמינים המראים אימות איטי של עסקה, עסקה כלל אינה מופיעה. בפעמים אחרות, עסקה מופיעה, מאומתת ואחר כך נעלמת (רק כדי להופיע שוב כעבור כמה ימים)

בואו נסתכל על הגורמים השכיחים ביותר לתסמינים אלה:

  • עמלות נמוכות ששולמו על ידי השולח
  • הרשת עמוסה יתר על המידה
  • יתום בלוק

כיצד תוכלו להימנע מבעיות אלו?

ראשית כל, עליכם להבטיח כי אתם תמיד שולחים את העסקאות בתשלום גבוה מספיק, על מנת להבטיח כי העסקה שלכם תילקח בשלושת הבלוקים הראשונים. עסקאות ביטקוין כבר זולות במיוחד, ועולות רק שבר של דולר בכל פעם. ניסיון לקצץ פינות בתשלומים יוביל להפצה איטית של העסקה שלך ברחבי הרשת וגם הכורים יקח יותר זמן לאסוף אותה ולהציב אותה בבלוק..

שני המצבים הנפוצים האחרים הם למרבה הצער בלתי נמנעים ברגע שהם קורים.

אם הרשת עמוסה יתר על המידה, זה ייקח קצת זמן עד שהעסקאות מסתיימות. אתה יכול להאיץ את התהליך על ידי תשלום אגרה גבוהה יותר, שתבטיח שכורים יתעדפו את העסקה שלך.

בלוקים יתומים

מדובר בבלוקים שהם תקפים לחלוטין, מכילים חשיפות POW נכונות, אך עקב שרשרת ארוכה יותר בעקבות מבנה hashing שונה נושרים על ידי הרשת. למרות שזה קורה לעיתים רחוקות, זה יכול לגרום לעסקאות להיתקע במה שאני אוהב לקרוא “ביטקוין לימבו”, להופיע ולהיעלם מהארנק במהלך יום..

לרוב עם זאת, העסקה שלך כבר תאושר בבלוקצ’יין הארוך יותר, כך שזו בכלל לא תהיה בעיה. זה רק מידע כדי שתבין מה קורה אם אתה רואה עסקה עוברת מאושרת לא מאושרת.

אתה יכול לתווך במצב זה על ידי הסכמה להמתין לפרק זמן מסוים, או על ידי בקשת תשלום אחר לאחר שהתשלום הראשוני נעלם מארנקך. זה יכול לגרום בשגגה לתשלום הראשון להיחשב כהוצאה כפולה.

ההצעה העיקרית היא להמתין לתקופה מסוימת, או עד שהעסקה תופיע שוב בארנק שלך. זה יקרה ברגע שהרשת תאסוף את העסקה שלך ותציב אותה בחסימה.