הבנק הגדול ביותר בפיליפינים, UnionBank, משיק מטבע מטבע משלה

יוניון בנק הוציאה מטבע דיגיטלי המכונה PHX. על פי כוכב פיליפיני, הבנק ישתמש במטבע היציב לביצוע עסקאות באמצעות בלוקצ’יין. מלבד היותו הבנק הגדול ביותר בפיליפינים, הממסד הפיננסי הוא כעת הראשון במדינה הארכיפלגית שפיתח מטבע קריפטוגרפי.

הבנק מצטרף למוסדות פיננסיים מובילים אחרים כדי לבנות מערכת הסדר קריפטו. על פי מנהל צוות הפינטק של יוניבנק, ארווי דה ורה, עיבוד המטבעות בוצע על טכנולוגיית i2i פלטפורמה המקשרת בין בנקים כפריים רשומים באמצעות מערכת בלוקצ’יין.

דה ורה המשיך לתאר את PHX כאמצעי חליפין, עתודה מאובטחת לערך וביטחון לתכנות המכיל עקרונות ביצוע עצמיים המאפשרים תשלומים אוטומטיים.

מטבע יציב מחובר לפיאט

בהיותו נתמך על ידי בלוקצ’יין, ערך PHX מובטח כי הוא יתאים לפזו הפיליפיני בכל פעם. ככזה, ל- PHX יש תנודתיות נמוכה יותר מאשר מטבעות קריפטוגרפיים אחרים כמו ביטקוין.

שלושה נהלים חיים הצליחו עד כה בזכות המוסד טכנולוגיית i2i. העסקאות שכללו בנקים כפריים השתמשו ב- PHX להשלמת תהליכי רכישה, העברה ופדיון יחד עם התנחלויות מקומיות.

עוד אמר דה ורה כי PHX שיפרה את הליכי הביקורת והתאימות וחיסלה את בעיות הפיוס בעבר. בתור התחלה, חברי i2i יכולים לרכוש מטבע זה על ידי חיוב כספים מחשבונות UnionBank שלהם. המשתתפים יכולים גם להמיר PHX לפזו ולקבל את הכסף בחשבונות שלהם.

שימוש בקריפטו כדי להפגיש בין פיליפינים ללא בנק

בשנת 2018, UnionBank עוסקת בפתרונות ConsenSys יחד עם חמישה בנקים בפרויקט פיילוט של טכנולוגיית בלוקצ’יין. פרויקט שכונה i2i, והתמקד בבניית פלטפורמה מבוססת אתריום עבור תשלומים בין-כפריים שהיו זולים, מבוזרים ובזמן אמת.

רשת זו הייתה אמורה לעבוד באופן עצמאי מחוץ למבני תשלום מבוססים כמו מָהִיר  ו PhilPaSS. כמו כן, הוא יקשר את הבנק המרכזי עם בנקים מסחריים וכפריים. זה יועיל לשילוב בנקים מרוחקים עם המבנה הפיננסי המקומי ושיפור הבנקאות לאזרחים מקומיים.

חשוב לציין כי בנקים כפריים מספקים שירותים פיננסיים במקומות בהם המערכת הפיננסית העיקרית אינה יכולה להגיע. מכיוון שהם אינם שייכים לרשת הבין-בנקאית המקומית BancNet וגם לא מסלקת פיליפינים, בנקים כפריים אינם יכולים להוציא צ’קים.

הנרי אגודה, מנהל הטכנולוגיה והתפעול ב- UnionBank הזכיר את זה ציוד אבטחת סייבר ומרכזי נתונים הם חלק מההוצאות שעל בנקים כפריים להוציא לפני שהם מחוברים לרשתות כמו SWIFT ו- BancNet. לדבריו, יוניון בנק הקציב 3 מיליון דולר לפרויקט i2i.

כספומט מטבע וירטואלי

בפברואר 2019, UnionBank יזמה תוכניות להקים כספומט הווירטואלי וירטואלי הראשון באותה עת, הפרויקט שהיה בפיקוח הבנק המרכזי היה צפוי להציע שיטה חלופית להמרת מטבעות דיגיטליים לפזו ולהיפך..

הבנק מימש את התוכניות הללו באפריל 2019, כאשר חשפה את המכונה הראשונה בסניף הדיגיטלי שלה במאקטי בשם “The ARK”. בסניף לקוחות בנקים באמצעות מסופים דיגיטליים, ולכן הם נמנעים מעומס הניירת שמגיעים עם פתיחת חשבונות. הכספומט לא רק מאפשר משיכות לחברים עם ארנקי קריפטו אלא גם מאפשר קנייה ומכירה מיידית של מטבעות.

זה נעשה בשיתוף פעולה עם מטבעות.פ, חברת הפינטק שהפעילה את המערכת. נשיאו, רון הוז, שיבח את המהלך כהישג בולט בתחום הפינטק. הוא ציין גם כי ההשקה תסלול דרך לבנקים לקבל תפקידים בתחום הפינטק.

ג’וסטו א. אורטיז, יו”ר יוניון בנק, ציין את דרישת הלקוח כסיבה מאחורי פיתוח מכונת הטלפונים. הוא הוסיף כי הבנק שומר על הגנת הלקוחות בכל פעם שהוא משחרר מוצר חדש. אם לומר, יצירת שיתוף הזדמנויות בנקאיות עם הצרכנים מועילה לשיפור חוויית הלקוח.

מכונת הטלפר תומכת כרגע רק בביטקוין. UnionBank טרם אישרה הוספת מטבעות קריפטוגרפיים אחרים. באופן דומה, על הלקוחות לפתוח חשבון בבנק ולספק תעודת זהות ממשלתית כדי לגשת לשירות זה. כספומט הביטקוין של UnionBank הופך להיות השני בפיליפינים אחריו BitCoiniacs, הכספומט המוביל שהוצב בשנת 2015 במקאטי במגדלי סונט.

המנכ”ל אדווין באוטיסטה הצביע על תוכניות להקים כספומטים דומים לאחר שהבנק קיבל אישור רגולטורי. לפני שמוסד יקבל אור ירוק להקים כספומט מטבע קריפטוגרפי, עליו להודיע ​​על כך לבנק המרכזי ולציית לחוקים נגד הלבנת הון (AML).

שותפות עם OneConnect

לא מזמן חברת הפינטק OneConnect רמז על מיזם משותף עם חברת הבת UnionBank UBX. שיתוף הפעולה נועד להציע פתרונות פיננסיים ל- Micro, Small & ארגונים בינוניים (MSME) המשתמשים בטכנולוגיית בלוקצ’יין. השקה רכה צפויה להציג את המערכת בהמשך השנה לפני ההשקה המסיבית שלה בשנת 2020.

חלק מהשירותים שיגיעו מהשותפות כוללים הערכות אשראי, מימון שרשרת האספקה, בדיקות נגד הונאות, בקשות הלוואות מרובות ערוצים ותשלום הלוואות..

אף על פי ש- MSME מהווים את רוב העסקים הפיליפינים, היעדר רשומות אשראי ודוחות כספיים מסבך את תהליך הערכת כשירות האשראי של הארגון. לדברי ג’ון יאנושצ’אק, בוס UBX, מטרת הפרויקט היא לתת ל- MSME הזדמנות לקדם את המיזמים ולהצליח..

לסיכום, בזכות העיצוב הניתן לתפעול, ארנקים ופלטפורמות הצפנה בכל רחבי העולם עשויים לאמץ את PHX בעתיד. זה יביא דרך ארוכה להשגת המנדט של UnionBank לשפר את השגשוג הכללי וליצור פתרונות חדשניים המוסיפים ערך לצרכנים ולקהילותיהם..

תמונה מוצגת באמצעות ביגסטוק.