שווקי מטבעות קריפטוגרפיים הפכפכים לאחר שניינה מבטיחה פעולה קפדנית

בימים האחרונים גובר החשש בקרב משקיעי המטבעות הקריפטוגרפיים בנוגע להשפעת צעדי הרשויות הסיניות על הגבלת פעילות הבלוקצ’יין במדינה, במיוחד בכל הנוגע להחמרת המגבלות על הבורסות וה- ICO. זה הביא למחיר של ביטקוין ושאר המטבעות הקריפטוגרפיים לקרוס. להלן מספר השלכות של ההתנקשות, כמו גם פרטים נוספים על משמעותה.

פרטי ההתנקשות

נפילת המחירים נגרמה על ידי מספר התפתחויות סביב מטבעות קריפטוגרפיים בסין, שהניעו פרשנויות מצד גורמים בענף ובתורם הגבירו את חוסר הוודאות. ההודעה הגדולה והקונקרטית ביותר הייתה מבורסת ביטקוין מובילה בסין, BTCC, שתפסיק את המסחר עד סוף ספטמבר. ישנן השערות חזקות כי חילופי דברים אחרים ייאלצו להשעות פעולות בפרק זמן דומה, ונראה כי דיווחים של הרגולטורים הסיניים מאשרים זאת..

זה היה שבועיים אחרונים קשים עבור ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים בסין. ממשלת סין אסרה על מערכות ICO חדשות והכתה במכה מונומנטאלית לכל חברות העוסקות ביזמות בלוקצ’יין או אלטקוין. זמן קצר לאחר מכן החלו שמועות על חילופי דברים, כאשר הרגולטורים הסיניים הזהירו כי מפעילים פיננסיים “ללא רישיון” במרחב הקריפטו עלולים להתמודד עם עונשים משפטיים חמורים. אמנם הם אמרו כי הביטקוין עצמו לא נאסר, אך למעשה ניתקו את רוב אמצעי השימוש בו על ידי אילוץ בורסות להפסיק את המסחר..

לאתגרים אלה הצטרפו הערות של ג’יימי דימון, מנכ”ל ג’יי.פי מורגן ואחד התעשיינים המשפיעים ביותר בתחום הפיננסים, וסימן את הביטקוין כ”הונאה “ואמר שהוא יפטר באופן מיידי כל עובד שהוא מצא סוחר בו. בעוד פרשנים רבים לעגו להצהרותיו, זה הגיע בשעה רעה לקריפטו, שכן גם סין המשיכה אז להתריע על סגירה אפשרית של כל החילופים כעבור כמה ימים..

על פי גורמי חדשות מקומיים, מרכזיות מבוססות בשנחאי הוזהרו במפורש כי יצטרכו לסגור את הפעילות בפרק זמן של כמה חודשים. כתוצאה מכך, ViaBTC הודיעה כי היא תסיים את פעולות המסחר עד סוף החודש. סין “אסרה” על ביטקוין בעבר, עם קריסות מחירים נלוות, ולכן לא ברור אם כל הבורסות אכן יצטרכו להיסגר עד סוף ספטמבר, אך מכיוון שמפעילות גדולות הודיעו להפסיק את המסחר נראה כי הן יבצעו לפחות במהלך טווח קצר.

מחירים

ההחלטה של ​​סין הובילה לקריסת מחירים בכל המטבעות הקריפטוגרפיים הגדולים שכמותם לא נראה במשך חודשים. מה שכונה “קיץ הביטקוין” ראה שהמטבע מגיע לשיאים חדשים ועורר עניין מיינסטרים ממשקיעים ולקוחות לגבי עתיד הקריפטו. לאחר עלייה אסטרונומית באפריל ובמאי (העברה בין קצת יותר מ -1,000 דולר ל -2,800 דולר), ביצעה BTC ביצועים מדהימים שוב ביולי ובאוגוסט, והגיעה בסוף הקיץ לשיא חדש של מעל 4,600 דולר..

עם זאת, מאז האתגרים האחרונים, המחיר ירד עד מתחת לנתון הסמלי 3,000 $. בימים האחרונים העניינים הצטברו שוב, כשהמחיר התאושש ביותר מ -800 דולר. זוהי רמה של מערבולת האופיינית למחירי ה- BTC בחודשים האחרונים, עם ירידות משמעותיות שנמשכו מספר ימים. מטבע הדברים, מחיר המטבעות הגדולים האחרים סבל במקביל לירידות של BTC – כל אחד מ -20 המטבעות הקריפטוגרפיים הראשונים צפו בירידה של 20% לפחות בשבוע האחרון. לדוגמא, את’ריום ירד ל -195 דולר בלבד, כמעט 200 דולר נמוך משיא אחרון.

לגבי מטבעות ETH ומטבעות אחרים, לא ברור אם מלבד איסור החליפין, הפיתוח בסין יהווה איום משמעותי ביחס למחיר ה- BTC, כאשר כמה פרשנים מצביעים על כך שהירידה בתחרות עשויה להניע השקעה למטבעות קיימים..

השלכות אפשריות

את המגבלות והתמוטטות המחירים הנובעת מכך (ואת העליות שנראו בשעות האחרונות) קשה לפענח. יש שטענו כי ממשלת סין רק מנסה לרסן את התפשטות הקריפטו מחשש שבועה לא יציבה עלולה לגרום לנזק כלכלי עצום במקרה של התרסקות פתאומית. גורם סיני אנונימי דיווח על פי הדיווחים ל”וול סטריט ג’ורנל “כי” יותר מדי אי סדר הייתה הסיבה הבסיסית “לפריצה למטבעות קריפטוגרפיים. נקודה נוספת שהובאה על ידי הגיוני על ידי רבים היא שבעוד שברור כי סין מהווה אוכלוסייה גדולה, השווקים הפיננסיים וארגוני הצפנה ימשיכו בלעדיהם ואינם זקוקים לאישורם. “איסור של מדינה אחת יהיה הזדמנות של מדינה אחרת, ראינו זאת ממקור ראשון כאשר יפן לקחה את שוק הביטקוין מסין לאחר התערבות אחרונה של PBoC”, אמר מנכ”ל BnkToTheFuture.com.

ולא משנה אם ממשלות אחרות מנצלות את חוסר הרצון של סין ובין אם לאו, קיימת העובדה הבסיסית ש- BTC ואחרים תוכננו במיוחד כדי להתעלם מהרגולציה הממשלתית, או כפי שניסח זאת בהרת ראו (מנכ”ל לברז ‘): ולא אפשרי למודלים מבוזרים, וייתכן שהעתיד נעשה קצת יותר בהיר בכך שהוא דוחף את קהילת הקריפטו לפתח חילופי מהירות גבוהים ולא משמורתיים. ” ובהתחשב בעובדה שסין משכה את הפעלול הזה בעבר תוך השקעה רבה בטכנולוגיית בלוקצ’יין ובכריית קריפטו (אשר פחות או יותר לא הונעה על ידי רגולציה רבה), זה נראה יותר כמו מדד סמלי מאשר אחד עם כל טווח ארוך אמיתי. השלכות.