טכנולוגיית בלוקצ’יין

במהותו הבלוקצ’יין הוא מאגר עמיד בפני שינויים המאפשר להוסיף אליו רק מידע חדש. אי אפשר לשנות מידע שנכתב בעבר, מבלי לשכתב כל בלוק ששולב פעם אחת במבנה הבלוקצ’יין.

מסיבה זו, עסקאות ביטקוין מאובטחות להפליא ומכיוון שבלוקצ’יין של ביטקוין זמין לציבור, ניתן באופן תיאורטי לאתר את כל העסקאות לעסקה הראשונה שבוצעה אי פעם..

הסיבה שבגללה תהליך זה מאובטח להפליא היא שיטות ההצפנה המשמשות את הבלוקצ’יין להעברת מידע. בעוד שמטבעות שונים עשויים להשתמש בשיטות הצפנה שונות, הביטקוין משתמש ב- SHA-256 כדי לספק רמת אבטחה בלתי ניתנת להספגה.

ישנם הרבה חלקים שונים שצריכים לעבוד יחד על מנת לספק את השירות הפיננסי שרשת הביטקוין מסוגלת לו. להלן תמצאו היפר-קישורים ותיאורים קצרים על כל חלק וחלק המאפשר לבלוקצ’יין לעבוד כפי שהוא פועל.

בְּלִיל

הבלוקצ’יין מסתמך על הצפנה, ובמקרה של ביטקוין, השיטה בה משתמשים היא SHA-256. זוהי פונקציית גיבוב חד כיוונית, מה שאומר שלא ניתן לפענח אותה. הוא משמש כדרך להצליב מידע, שם ניתן להשתמש בחשיפות עצמן להוכחת עבודה ובעלות על ביטקוין.

החשיפות לעסקאות ביטקוין וכרייה שונות. עסקאות ביטקוין מאוחסנות בבלוקים, בעוד שכותרות הבלוק נסגרות על ידי תהליכי הכרייה.

בלוקים

אלה אבני הבניין של ספר החשבונות המבוזר. הם מכילים את כל המידע בנוגע לעסקאות, כגון המספר הכולל של עסקאות, גובה החסימה, חותמת זמן וכן חשיפות עבור החסימה הקודמת, הבאה והחסונה.

חסימות נוצרות בתהליך הכרייה.

בלוקצ’יין

ברגע שאתה מבין מה זה בלוק ואיך זה עובד, אתה יכול לדמיין מחרוזת בלוקים. מחרוזת זו מסתמכת על החסימה הקודמת והחשיפות הספציפיות שלהם כדי לאמת את המידע. על ידי בדיקה והסתמכות על החשיש הקודם, הוא מספק את שכבת האבטחה שכולם בקהילת הביטקוין נשבעים אליה.

בשילוב עם דרישות החשיש המושרשות שנקבעו על ידי קושי הכרייה (הוכחת עבודה), שיטה זו מבטיחה היסטוריית עסקאות נכונה של ספר החשבונות

ספר חשבונות מבוזר

הבלוקצ’יין הוא גם ספר חשבונות מבוזר, וזה עוד תכונה שמוסיפה עוד יותר לאבטחה של עסקאות ביטקוין. המשמעות היא שמאגר המידע, שהוא הבלוקצ’יין מאוחסן ברשת מחשבים. כל אחד מהמחשבים הללו מאחסן את אותו עותק של מסד הנתונים והרשת עצמה מצליבה כל הזמן את הנתונים בין עותקים אחרים.

מדוע הבלוקצ’יין חשוב?

לכולם במערכת האקולוגית של ביטקוין ידועה חשיבות ה- Blockchain. בלי קשר לזה, יש הרבה תפיסות מוטעות לגבי הסיבות האמיתיות שבגללן הבלוקצ’יין הוא כל כך חשוב. האם זה רק בגלל העובדה שהוא מגן על מניפולציה בנתונים או שיש סיבות אחרות וחשובות לא פחות? גלה כאן.

היתרונות והחסרונות של הבלוקצ’יין

בדיוק כמו כל דבר אחר ביקום הזה, שום דבר אינו מושלם לחלוטין. ה- Blockchain די מאובטח כשמדובר בכתיבת היסטוריית עסקאות ובמניעת הוצאה כפולה, אך אם רוב כוח הכרייה ייפול בידי אנשים המעוניינים לנצל את המערכת אנו עשויים להסתכל במכה גדולה לביטחון האמור. ניתן למנוע הוצאה כפולה רק אם כוח הכרייה מוחזק על ידי מספר צדדים, בניגוד לכורה סופר מרכזי אחד.

פוטנציאל בלוקצ’יין

בעוד שההטמעה הראשונה אי פעם של מסד נתונים זה היא עם ביטקוין, אך לבלוקצ’יין עצמו פוטנציאל עצמאי לספק את צרכיהם של תעשיות רבות. כל הנתונים הנתפסים כירוקי-עד, כגון רשומות רפואיות, פליליות או פיננסיות הם נושאים קיימא לאחסון בלוקצ’יין. הם לא חייבים להיות פומביים, מכיוון שיש אפשרות ליצור בלוקצ’יין פרטי, כך שהצבא יכול לפתור את בעיות בסיס הנתונים שלהם באמצעות בלוקצ’יין..

עתיד הבלוקצ’יין

דברים רבים הנוגעים לעתיד אינם ודאיים, אך אנו מתנגדים בתוקף למחשבה שלחסימות אין מקום אצלנו. בדיוק כמו שאמרנו בעבר, הפוטנציאל הטכנולוגי הזה גדול מכדי להתעלם ממנו.

ככל שהפופולריות של בלוקצ’יין גוברת, חברות, ארגונים, משקיעים וממשלות עומדים באתגר של הטמעת טכנולוגיית הבלוקצ’יין למילוי צרכיהם התפעוליים.

המשך ללמוד

זה כל מה שיש לנו עבורך כשמדברים על טכנולוגיית Blockchain. בעוד שמדריך זה משופר ונבנה כל הזמן, לעת עתה אנו ממליצים לבחון את החלקים האחרים במדריך זה בכדי למלא את צרכי המידע שלך..

האם הייתה לך שאלה שאינה מכוסה במדריך זה? אנו רוצים לקחת בחשבון שמדריך זה הוא מקור פתוח ומעוצב על ידי הקהילה, כך שתוכלו לשלוח לנו דוא”ל או להשלים את הסקר שלנו בכדי לספק לנו משוב, רעיונות וכל המלצה שיש לכם בנושאים החשובים והחמצנו.