סלבריטאים ו- ICO: מדוע השניים לא הולכים טוב ביחד

סטיבן סיגל, גיבור סרטי הפעולה האהוב, נמצא בחדשות והפעם זה לא בגלל שיש לו סרט חדש. הוא הסלבריטאי האחרון שאישר ICO, והצטרף לרשימה שמתארכת מדי יום של ידוענים שאישרו מטבעות קריפטוגרפיים, במהלך ICO או אפילו אחריהם. רשימה זו מכילה כמה ספורטאים ונשים, שחקנים וחברים חברתיים שהגיעו לקהל האוהדים שלהם באמצעים שונים והביעו את אמונם ב- ICO האמורים. אמנם לסלבריטאים הזכות לתמוך בכל מוצר שהם רוצים, אולם אישור מטבעות קריפטוגרפיים הוכיח הרס אסון והוכיח כי אין להרכיב קריפטוסים וסלבריטאים..

  1. פלויד מייוות’ר ג’וניור.

אחד הסלבריטאים המפורסמים ביותר שאישר מטבע קריפטוגרפי עם תוצאות הרות אסון היה אלוף האיגרוף לשעבר; פלויד מייוות’ר ג’וניור. מייוות’ר התייצבה לתמיכה בסנטרה, מטבע קריפטוגרפי שה- ICO שלו גייס בשנה שעברה למעלה מ -30 מיליון דולר. מאוחר יותר תהיה סנטרה היעד לתביעה ייצוגית בה היא הואשמה בהונאת משקיעים. המשקיעים דרשו להחזיר את כספם וטענו כי מפתחי סנטרה הצהירו מטעה ומכרו נייר ערך לא רשום..

  1. פריס הילטון

אישור שנוי במחלוקת נוסף היה אישורו של פריס הילטון על LydianCoin. כוכבת הטלוויזיה בריאליטי צייצה את תמיכתה ב- ICO שמטרתה לגייס 100 מיליון דולר שהעניקו לקריפטו מבוסס סינגפור את הפרסום המיוחל. עם זאת, מאוחר יותר היא התרחקה מהקריפטו כששאלות החלו להתעורר בנוגע למנהיגות ויכולת פתרון הבעיות של LydianCoin. בעוד שרוב הקריפטוסים מטפלים באחת או יותר מבעיות בחיים האמיתיים, המטבע של לידיאן לא עשה זאת ולפי הנייר המתחמק מאוד של הקריפטה, ניתן היה להשתמש בו רק לתשלום עבור שירותים שמציעה חברת האם של הקריפטו, Gravity4, חברת שיווק שבסיסה בסינגפור. . המנהיג, גורבשש צ’חאל, גם הוא מאוד שנוי במחלוקת והיה מבית המשפט ומחוצה לו בגלל תקיפת נשים והפרת מבחן..

  1. אוונדר הוליפילד

Evander Holyfield, אגדת האיגרוף לשעבר, הוא עוד ידוען שאישר קריפטו עם תוצאות הרות אסון. העסקה האמיתית, כידוע בימי התהילה שלו, אישרה את AriseBank, בנק מבוסס קריפטו בטקסס שהבטיח לחולל מהפכה בבנקאות. לטענתה, היא גייסה 600 מיליון דולר מדהימים מה- ICO ואמרה שהיא בדרך להפוך ל- ICO הראשון של מיליארד דולר. עם זאת, חברת AriseBank הוקפאה בנכסיה באמצעות צו בית משפט של ה- SEC שהונפק לפני שלושה שבועות. ה- SEC בוחן טענות לפיהן חברת AriseBank פעלה מבלי להירשם לרשויות, הצהירה כוזבת בנוגע ליחסיה עם ויזה ומנעה מידע על הרישום הפלילי של אחד ממייסדיה. אתר האינטרנט של AriseBank לא היה במצב לא מקוון ולא התקשרה רשמית על ידי צוות ההנהלה.

סטיבן סיגל נמצא אפוא בחברה טובה של ידוענים, אשר תמורת משכורת טובה או אמון חסר ידיעה בקריפטו השליכו את משקלם מאחורי ה- ICO שלהם. Seagal תומכת ב- Bitcoin2Gen, מטבע קריפטוגרפי הדומה לביטקוין בשם ובפונקציונליות, אך נבנה על בלוקצ’יין את’ריום. הקריפטו הזה, שלטענתו הוא הדור השני של הביטקוין (ומכאן שמו), יכול להיות סתם תרמית נוספת שתסתיים בעתיד הקרוב בלהבות. הדגל האדום הראשון הוא המסמך הלבן שלהם דל ומאוד לא ספציפי. נייר לבן מפרק את הקריפטו לחתיכות פשוטות שניתן להבין בקלות אך העיתון הלבן של B2G עושה הכל מלבד זאת. זה כללי ומדבר רק על האופן שבו הוא ישנה את עולם הקריפטו בכל הנוגע למסחר וכרייה, אך אינו אומר במפורש כיצד הוא מתכנן לעשות זאת. אם זה יהיה עוד אישור מפורסם של סלבריטאים נותר לראות, אבל סימני האזהרה נמצאים שם.

ה- SEC פרסם הצהרה בשנה שעברה בדבר מעורבותם של ידוענים באישור הקריפטוסים וה- ICO. בהצהרתה, ה- SEC הזהירה כל ידוען שלא לעכב את הפרטים המלאים על יחסיו עם הקריפטו, כולל אם הוא או היא מקבלים תשלום ואם כן, כמה הוא / היא מקבלים תשלום.

“המלצות אלה עשויות להיות בלתי חוקיות אם אינן חושפות את מהותן, מקורן וסכומן של כל פיצוי ששילמה, במישרין או בעקיפין, על ידי החברה בתמורה לאישור.”

ה- SEC המשיך והזהיר את המשקיעים שלא לבסס את החלטות ההשקעה שלהם על המלצות הסלבריטאים אלא לבצע מחקר משלהם. סיגל כבר מפר את החוק הזה מכיוון שפרטי הפיצויים שלו על ידי הקריפטה לא נחשפו על ידיו ולא על ידי הקריפטו.

נראה כי ידוענים שתומכים בקריפטו כאן כדי להישאר. עם ICOs לגייס כל כך הרבה כסף, cryptos יכול להרשות לעצמו לפצות את הסלבריטאים האלה כראוי. מכיוון שרשויות הרגולציה שואפות להגיע לתקנות לתעשיית הקריפטו, המשקיעים יצטרכו להיזהר מהמלצות ידוענים ולהתייחס אליהם עם גרגר מלח..

תמונה מוצגת באמצעות ביגסטוק.