הבנת הדודים של את’ריום

מאמר זה יספק תובנה ומידע שיעזור לכם להבין את הדודים של את’ריום, מדוע הם קיימים וכיצד קיומם מיטיב עם בטיחות הרשת. הוא מכיל כמה שפות כבדות קריפטו, אבל ניסיתי לשמור על זה פשוט ככל האפשר, ולהגדיר בבירור מילים חדשות תוך כדי המשך.

הכל נתפס מנקודת מבט של הבלוק הנוכחי שנכרה בבלוקצ’יין. זו הדרך בה נוצרו רוב המונחים הללו בגלל החשיבות של השרשרת הראשית והבלוק שעובדים עליו כרגע. ספר לי אם מילים לא ברורות בסעיף ההערות.

מהם הדודים באת’ריום?

באופן טבעי, בלוקצ’יין את’ריום מורכב מבלוקים. בלוקים אלה מיוצרים על ידי כורים, והם מכילים גם את המידע המזהה מהבלוק הקודם.

באילן היוחסין של את’ריום, החסימה הקודמת הזו נחשבת כהורה לחסימה הנוכחית. ממש כמו במשפחה אמיתית, להורים שלנו לא תמיד יש ילד אחד, וזה נכון גם לגבי ההורים של ההורים שלנו. ילדים (בלוקים) שהיו להם יהיו הדודים שלנו.

במונחים של מטבעות קריפטו כלומר פלטפורמות בלוקצ’יין, דודים אלה כלומר בלוקים שנוצרו מחסימת אב קדומה (אב) משותפת (לאחר שהרשת המשיכה והתחילה את עבודתו של הילד) נחשבים לרוב לבלוקים מעופשים. משמעותם המעופשת, הם איחרו, הם לא נכללו בשרשרת הראשית, והמאמץ שהושקע ביצירת חסימות תקפות אלה (למעט העובדה שהם איחרו) לרוב אינו מתמכר..

בניגוד לחסימות אחרות (מסתכל עליך, ביטקוין) את’ריום אינו מתעלם מעבודת הכורים שהבלוקים שלהם לא זוכים להיות הראשונים מופץ לרשת. אנחנו לא יכולים לצפות (ככורים) לנצח את מרוץ החסימה בכל פעם, וויטאליק בוטרין המציא פיתרון לבעיה זו (יחד עם מחקרם של שני מדעני נתונים מדהימים) עוד בשנת 2004, כאשר ETH היה רק ​​תינוק..

בזה מאמר, הוא מסביר כיצד דודים עובדים בפירוט רב, תוך חישובים שונים לגבי התוצאות האפשריות השונות. המטרה שלו? כדי לשפר את אבטחת הרשת ולהפחית את סיכוני הריכוזיות. הוא מבצע חישובים שבהם בריכת כרייה חזקה אחת נמצאת בעיצומה של 7000 קטנים. הוא מקדיש זמן רב להסבר מדוע דודים חשובים וכיצד הסיכון בפועל להתקף 51 הוא למעשה רק 49%.

ההשערה היא שתוקפים עתידיים לא צריכים לכרות את הבלוקים המעופשים, הם יכולים פשוט להפסיק מהמקום בו הפסיקו כדי ליצור את השרשרת המקבילה שלהם, ובכך להשיג יד עליונה על השרשרת הראשית. זה עדיין לא סביר מכיוון שהוא דורש כמות משמעותית של כוח כרייה נסתר כדי להפעיל והוא כשלעצמו החלטה מפוקפקת מבחינת רווחיות..

כדי לטפל בבעיה זו ויטליק מציע פיתרון שייתן לדודים, כלומר חסימות מעופשות תגמול, וגם יגמל לכורים לכלול דודים בבלוקים האחיינים שלהם (הבלוקים הנוכחיים שנמוקשים) עד לרמה השביעית. המשמעות היא שהפרש גובה הבלוקים (מיקום הבלוק בבלוקצ’יין) חייב להיות פחות מ -5 על מנת שתהיה להם האפשרות להיכלל בבלוקצ’יין..

איור ממאמרו של וויטיק בוטרין המקושר לעיל, המציג בבירור את דור הדודים כמקובל בשרשרות, וכיצד החזרתם לרשת הראשית מסייעת באבטחת הרשת..

כאשר כלולים אותם בתור דוד, חסומים זוכים בפרס משמעותי שהוא קרוב ל -1 ככל האפשר ומייצג 15/16 מסך התגמול אותו דורשים חסימות רגילות. בהתחלה, זה לא הגיוני, אבל בהתחשב בעובדה שזה אכן מוסיף לאבטחת הרשת זה די הגיוני שזה יהיה דבר אמיתי..

הסיבה שבגללה זה באמת מספק ביטחון מכיוון שהעקרון של מינוף הוכחת העבודה שונה במהותו בהשוואה לביטקוין. בביטקוין זו הרשת הארוכה ביותר שנחשבת לשרשרת הראשית ואילו באת’ריום היא הרשת הכבדה ביותר. השרשרת האחת שיש בה הכי הרבה עבודה ומובילה חזרה לספר בראשית היא השרשרת הראשית.

סיכום

דודים חשובים לאבטחת הרשת של את’רום וקבלתם מסייעת בביטול בעיות חביון רשת וממתנת חלק מסיכוני הריכוזיות הקשורים באופן טבעי לחסימות זמן חסימות מהירות כמו אתריום..

קבלה ותגמול של קבלת דודים היא לספק לאתרום אמצעי לאזן את המשחק כאשר שחקנים גדולים יכולים לשלוט במערכת. ביזור הוא המטרה ובלי דודים, זו דיקטטורה מוחלטת.

מקורות:

  • https://blog.ethereum.org/2014/07/11/toward-a-12-second-block-time/
  • https://nulltx.com/what-are-ethereum-uncles/
  • https://eprint.iacr.org/2013/881.pdf
  • https://github.com/ethereum/wiki/wiki/Design-Rationale#uncle-incentivization