טכנולוגיית הבלוקצ’יין שואפת להפוך את תעשיית המודעות

טכנולוגיית הבלוקצ’יין שינתה תעשיות רבות על ידי הבאת יעילות, מהירות ושקיפות. מענף הבנקאות וכלה בביטוח ובריאות, העולם נהנה מהטכנולוגיה החדשה בצורה נהדרת. התעשייה האחרונה שעומדת להיות מועשרת בטכנולוגיית הבלוקצ’יין היא תעשיית מנועי החיפוש והמודעות. ביטקלייב הוא פיתרון מבוסס בלוקצ’יין לרוב הבעיות שפוקדות מפרסמים וצרכנים כאחד בשני העשורים האחרונים.

שטח הפרסום המקוון הפך למונופול על ידי כמה ענקיות טכנולוגיה שגובות עמלות מופרזות מעסקים במטרה להגיע לקהל שבוי. שיטה זו הוכיחה את עצמה כלא יעילה מכיוון שבסופו של דבר עסקים מאוחסנים המודעות שלהם יחד עם רבים אחרים, סותמים את השטח והופכים למרגיזים את הלקוחות הממוקדים ולכן אינם יעילים עבור העסק. זה מחמיר בגלל העובדה שהרבה תנועה נוצרת על ידי בוטים אוטומטיים שמביאים את שיעורי ההמרה לרמות נמוכות במיוחד. דמי הפרסום הגבוהים הנגבים מועברים בסופו של דבר ללקוחות באמצעות מחירים גבוהים מכיוון שעסקים צריכים להרוויח. שיטת פרסום זו הקיימת בשני העשורים האחרונים יקרה לעסקים ואינה יעילה עבור הלקוחות.

ביטקלייב שואף ליישם את טכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי לפתור את הבעיות הללו לטובה. הסטארט-אפ, שממוקם בעמק הסיליקון, שואף לספק מנוע חיפוש מבוזר בו השליטה מוחזרת לחבר החשוב ביותר במערכת האקולוגית של המודעות – הלקוח. זה יושג על ידי חיסול המתווכים כמו גוגל ופייסבוק המפעילים שליטה בלתי מבוקרת על שטח הפרסום. המערכת האקולוגית של Bitclave Active Search תאפשר ללקוחות לשלוט בנתונים שלהם ולשתף אותם רק כרצונם, ולקבל פיצוי בכל פעם שהם עושים זאת. הפיצוי יהיה בצורה של אסימונים לפעילות צרכנית (CAT), המטבע המקורי של Bitclave. חלק מהפתרונות ש- Bitclave יציע כוללים:

1. שליטה בשיתוף נתונים

בענף המודעות הנתונים הם זהב. חברות אינטרנט כמו גוגל ויאהו אוספות נתונים ממיליארדי המשתמשים שלהן ואז משתמשות בנתונים אלה כדי לפרופיל אותן ולחזות את הרגלי ההוצאות שלהן. זה נעשה על ידי אלגוריתמים שיכולים לפרש את המטא נתונים ולמצוא דפוסים כגון חיפושים נפוצים, אתרים שביקרו בהם ומיקום לפלח את המשתמשים שלהם. מידע זה משותף לאחר מכן עם עסקים המשתמשים בו כדי למקד את הלקוחות במודעות. למשתמשים אין שליטה עם מי ניתן לשתף את הנתונים שלהם במודל מסורתי זה. Bitclave תחזיר את השליטה למשתמשים כשהם יחליטו עם מי הנתונים שלהם משותפים ויקבלו פיצוי בכל פעם שהם משתפים את הנתונים שלהם..

2. עצמאות ואובייקטיביות

ריכוזיות ענקיות האינטרנט בתעשיית המודעות הכחישה זאת עצמאות ואובייקטיביות. חברות אלה מפעילות שליטה מלאה בענף ויכולות להכתיב את התנאים, שברוב המקרים הם רק נוחים להן, תוך התעלמות ממצוקת העסקים והלקוחות. דוגמה טובה היא האיסור האחרון של פייסבוק על כל מודעות המטבעות קריפטוגרפיים. המניעים מאחורי האיסור אמנם היו טובים, אך חברת המדיה החברתית לא הייתה אחראית לשפוט כל מטבע קריפטוגרפי כמרמה ולאסור אותם מהמצע שלהם. Bitclave פותר זאת על ידי ביזור ענף המודעות ומבטיח שאף אדם או ישות לא יוכלו לשלוט ללא בקרה על אחרים. כל מודעה שמוצגת בבלוקצ’יין היא קבועה ולא יכולה להסיר אותה על ידי אף אחד.

3. ערך לעסקים

עסקים מקוצרים כבר זמן רב על ידי חברות אינטרנט מעטות באמצעות מערכת מבוססת רושם שאינה מתמקדת בערך. מערכת נוכחית זו מחייבת עסק בהתבסס על מספר האנשים שהמודעה מוצגת בפניהם. בסופו של דבר, עסקים משלמים חיובים גבוהים כדי שהמודעות שלהם יוצגו בפני אנשים שאולי אינם מעוניינים בשירותיהם ובמוצריהם. מערכת זו מותאמת לשרת את האינטרסים של חברות האינטרנט, תוך הזנחת מצוקת המשתמשים והעסקים. Bitclave שואפת לבסס את המודל שלהם על הערך הניתן ללקוחות ולעסקים. משתמשים משתפים את הנתונים שלהם כרצונם ועם העסקים שהם רוצים. לאחר מכן עסקים אלה יכולים להגיש למשתמשים אלו מודעות ממוקדות הספציפיות לצרכיהם. יחס ההמרה במודל זה הוא בהחלט גבוה במיוחד. המשתמשים שחולקים את הנתונים שלהם עם חברות אלה מתוגמלים באסימונים של CAT, וכך נוצרים ערך לכל צד שמעורב.

החזרת הכוח לעם הייתה מטרת העל של סאטושי נקאמוטו כשהקימו את טכנולוגיית הבלוקצ’יין לפני עשור. למרות שהיא עשתה זאת בתחום השירותים הפיננסיים, תעשיית מנועי החיפוש והמודעות נותרה עד כה מרוכזת. Bitclave עשוי להיות סוכן השינוי הנחוץ ביותר.

תמונת תכונה דרך ביגסטוק. תמונות נוספות באמצעות @ BitClave.