ה- SEC מבהיר את עמדתו לגבי מטבעות קריפטוגרפיים ו- ICO

רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) עברה להבהיר את עמדתה הן ב- ICO והן בשוק הקריפטוגרפים בכלל. רבים בקהילת המטבעות קריפטו רואים בפריסה של SEC את הפעילות בתחום זה דבר בלתי נמנע. עם זאת, אם לשפוט לפי האחרונה של הנציבות הצהרה פומבית, יכול להיות שיש מעט מפחד.

הגנת משקיעים

ה- SEC מצהיר כי משימתה היא להגן על המשקיעים, לשמור על שווקים הוגנים, מסודרים ויעילים, ולהקל על גיוס הון. ה- SEC מפקח על המשתתפים המרכזיים בעולם ניירות הערך, הכולל בורסת ניירות ערך, מתווכים וסוחרים, בנוסף ליועצי השקעות וקרנות נאמנות. ה- SEC עוסקת בעיקר בקידום וחשיפה של מידע חשוב הקשור לשוק, לצד שמירה על הוגנות ומתן הגנה מפני הונאה. ובכל שנה, הסוכנות מביאה מאות פעולות אכיפה אזרחיות נגד יחידים ותאגידים המפרים חוקי ניירות ערך.

ה- SEC הפנה שוב את תשומת ליבו לעולם המטבעות הקריפטוגרפיים ושחרר א הַצהָרָה מכוון למה שהוא מכנה “משקיעים ראשיים ברחוב” ו”מקצוענים בשוק “. המסר הכללי היה חיובי למדי מכיוון שהיו”ר ג’יי קלייטון הצהיר: “אני מאמין שהנפקות מטבע ראשוניות – בין אם הן מייצגות הצעות ניירות ערך ובין אם לאו – יכולות להיות דרכים יעילות עבור יזמים ואחרים לגייס מימון, כולל לפרויקטים חדשניים.”

הוא המשיך והוסיף כי “כל פעילות כזו הכרוכה בהנפקת ניירות ערך חייבת להיות מלווה בגילוי חשוב, בתהליכים ובהגנות אחרות על משקיעים שדיני ניירות הערך שלנו דורשים. שינוי במבנה ההנפקה של ניירות ערך אינו משנה את הנקודה היסודית שכאשר מוצעת נייר ערך, יש לפעול על פי חוקי ניירות הערך שלנו. “

מבחינת הנציבות, בעוד שיש מטבעות קריפטוגרפיים שאינם פועלים כניירות ערך, ישנם אחרים שעושים זאת וכל אסימונים הכוללים תכונות המאפשרות רווחים פוטנציאליים על בסיס מאמצי היזמות או הניהול של אחרים מכילים את סימני ההיכר של נייר ערך החוק האמריקני.

ה- SEC קורא למקצוענים בשוק כמו עורכי דין לניירות ערך, רואי חשבון ויועצים לסייע בשמירה על הסטנדרטים הנדרשים, ומזכיר לכל צוות שעומד מאחורי מטבעות קריפטוגרפיים ו- ICO שהם חייבים להיות מסוגלים להוכיח שהמטבע או המוצר שלהם אינו נייר ערך וגם עומד ב רישום ישים ודרישות אחרות על פי חוקי ניירות ערך.

בכל הנוגע למשקיעים מהרחוב הראשי, ה- SEC חוזר על מספר אזהרות ומצפה מאנשים לחקור היטב את כל הפרויקטים שהם עשויים להיות מעוניינים בהם. מכיוון שכיום אין ICOs שנרשמו ב- SEC, הנציבות רואה את המטבע הקריפטוגרפי המגזר כמספק הזדמנויות רבות יותר להונאה ומניפולציה מאשר בשווקים הפיננסיים המסורתיים יותר.

כתוצאה מכך, ה- SEC ממשיכה להוציא התראות על משקיעים, עלונים והצהרות על הנפקות מטבע ראשוניות והשקעות הקשורות לקריפטוגרפים ומפצירה בכל חברי הקהילה להתעדכן בעדכוניהם. כמו כן, משקיעים קמעונאיים מוזמנים לשמור על ערנות ולנהוג בבגרות בכל השקעה פוטנציאלית. כאשר מתמודדים עם ICO, בנוסף לסיכונים הרגילים הנלווים להשקעות פיננסיות קיימת גם העובדה כי כל הכספים המושקעים ב- ICO עשויים לחצות גבולות לאומיים ולהגיע בסופו של דבר מעבר לים. קיימת האפשרות שה- SEC ורגולטורי שוק אחרים לא יוכלו לרדוף אחרי שחקנים גרועים ביעילות או לגבות כספים.

העמדה שננקטה על ידי ה- SEC קוראת למעשה לאנשי המקצוע בתעשייה לפעול על פי שיטות עבודה מומלצות ולפרטים להשתמש בשכל הישר בעת השקעות, והיא רחוקה מהגישה הכבדה שחלקם בקהילה חששו ממנה..

התערבות SEC

בשנה שעברה ה- SEC נכנס במספר הזדמנויות כדי לבלום ICO שהפרו את התקנות. בדצמבר ה- SEC הוכרז כי Munchee Inc. סיפקה החזרים למשקיעיה לאחר שהסוכנות סיכמה כי המכירה האסימונית מהווה הצעה ומכירה של ניירות ערך לא רשומים..

ממש לפני כן הגישה הסוכנות א תביעת הונאה נגד מארגני מכירת האסימונים של PlexCoin לאחר שהתברר כי ה- ICO מבטיח רווח פי 13 בפחות מחודש. ה- SEC השיג הקפאת נכסי חירום לעצירת ה- ICO של PlexCoin לאחר שהצליח לגייס עד 15 מיליון דולר על ידי הבטחה להניב רווח של 1,354 אחוז בפחות מ -29 יום..

את הפרויקט הובילו צמד דומיניק לקרואה וסברינה פרדיס-רואר מקוויבק, ותלונה נגד הצמד הוגשה לבית המשפט הפדרלי בברוקלין, ניו יורק לאחר שנחשב כי הם משווקים ומכרו ניירות ערך באמצעות האינטרנט למשקיעים. בארה”ב ובשיפוט אחר.

בעוד בספטמבר הודיעה ה- SEC כי כן לָשִׂים קֵץ לפרויקטים של קרן REcoin ו- Diamond Reserve Club לאחר שהתגלה שהם הבטיחו למשקיעים תשואות ניכרות על השקעות המגובות בנדל”ן ויהלומים למרות שאף חברה לא עסקה בפועל בפעילות אמיתית.

תמונה מוצגת באמצעות ביגסטוק.